top

Ekspres Ocun Kestrel QD DYN 8 60 cm - orange

82,39 zł 102,99 zł
-20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres Ocun Kestrel QD DYN 8 60 cm to wyjątkowo lekka propozycja szczególnie dla osób, które wspinają się wielowyciągowo oraz podejmują górskie wyzwanie. Został on zaprojektowany tak, by możliwe było odpowiednie dopasowanie taśmy ekspresu do aktualnych potrzeb. Można ją wydłużyć lub skrócić w zależności od tego, czego będzie wymagała prowadzona droga.

Wykorzystano tutaj najlżejsze oraz najmniejsze karabinki w ofercie marki Ocun. Pozwolą one na zaoszczędzenie każdego grama, jaki przyjdzie nam nieść na szpejarce uprzęży. Dzięki drucianym zamkom zyskujemy pewność, że karabinki nie będą poddawały się niskim temperaturom. To czyni je sprawdzonym partnerem na każdą drogę.

Dodatkowo warto pamiętać, że tego typu rozwiązanie umożliwia uniknąć zbierającego się w zamku błota. Wyjątkowo wygodnie przebiega także wpinanie liny. Należy pamiętać, że zastosowanie tego zamka przekłada się także na niższą wagę całości. Ważną zaletą ekspresu Ocun Kestrel QD DYN 8 60 cm jest wykorzystanie długiej taśmy Dyneema.

Charakteryzuje się ona świetnym stosunkiem wagi do wytrzymałości. To model, którego taśmę można dopasować do potrzeb. Przy wspinaczce w górach oraz na drogach wielowyciągowych konieczne może okazać się zastosowanie ekspresu z dłuższą taśmą, co pozwoli na właściwe prowadzenie liny.

Można w ten sposób uniknąć przesztywnienia asekuracji, które może prowadzić do problemów z wybieraniem luzu. Ocun Kestrel QD DYN 8 60 cm możesz zatem wykorzystywać w zależności od przebiegu drogi, raz w krótszej, raz w dłuższej wersji.

Ekspres Ocun Kestrel QD DYN 8 60 cm - najważniejsze cechy:

  • Wyposażony w lekką taśmę Dyneema o odpowiedniej wytrzymałości;
  • Górny i dolny karabinek to Kestrel wyposażony w druciany zamek;
  • Druciany zamek to także wygodne wpinanie ekspresu do punktu jak i dopinanie do niego liny;
  • Możliwość regulacji długości taśmy ekspresu według potrzeb.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 4082
Kolor pomarańczowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Ocun Hardware
Długość taśmy 60 cm
Karabinek gięty Kestrel
Waga ---
Karabinek prosty Kestrel
Taśma Dyneema 8 mm
Wytrzymałość karabinka 23.8.7 kN
Wytrzymałość taśmy ---
Przydatność do użycia – produkty Ocun
Produkty wspinaczkowe czeskiej marki Ocun cechuje 7-letni maksymalny czas użytkowania, liczony od momentu sprzedaży ostatecznemu konsumentowi (przy rekreacyjnym użytku raz w miesiącu). Ich całkowita żywotność jest jednak jeszcze dłuższa i wynosi maksymalnie do 10 lat. Składa się na nią zarówno czas użytkowania, jak i czas przechowywania przed sprzedażą, liczony od daty produkcji wskazanej na etykiecie. Należy pamiętać jednak, że aby osiągnąć maksymalny cykl życia produktu, musi być on regularnie kontrolowany oraz odpowiednio serwisowany. Terminy przydatności produktów ustalone zostały na podstawie obowiązujących w Europie norm i przepisów, a sama marka Ocun funkcjonuje pod nadzorem jednostki certyfikującej potwierdzającej przeprowadzanie odpowiednich kontroli.

Ocun Kestrel QD DYN 8 60 cm - opinie klientów

0.0
0 opinie