17.12.2017

Ścianki wspinaczkowe w województwie śląskim – przegląd

Mieszczą się w poprzemysłowych obiektach, wysokich biurowcach, albo są częścią większych ośrodków sportu. Ich liczba i rozmieszczenie sprawiają, że fani wspinaczki z województwa śląskiego nie mogą zbytnio narzekać. Gdzie są najlepsze ścianki w regionie (i okolicy)? Przygotowaliśmy dla was małą ściągę.

                       

Zaczęło się niepozornie. Pod koniec lat 80. XX wieku ktoś wpadł na pomysł, by tchnąć drugie życie w nieczynny szyb transportowo-oświetleniowy, znajdujący się w jednej z gliwickich kamienic. Tak powstała pierwsza w Polsce, sztuczna ścianka (można o tym przeczytać w artykule Pawła Wrony, który dostępny jest TUTAJ). Chociaż kreatywność osób ze środowiska wspinaczkowego zawsze stała na wysokim poziomie, dziś już nikt nie musi posuwać się do takich kombinacji. Ścianek jest dużo. Ba, można wręcz mówić o klęsce urodzaju, a problemem nie jest już brak miejsc do trenowania, tylko wybór obiektu najbardziej odpowiadającego aspiracjom. Aby ułatwić wam podejmowanie podobnych decyzji, przygotowaliśmy mały przegląd ścianek wspinaczkowych. Zaczynamy – a jakżeby inaczej – od polskiej kolebki tej dyscypliny sportu. W premierowej odsłonie tego cyklu znajdziecie najważniejsze ścianki wspinaczkowe w województwie śląskim – położone od Gliwic po Sosnowiec i od Bielska-Białej po Częstochowę, a także – dodatkowo… jeden obiekt zagraniczny (bo jeśli coś fajnego jest blisko, nie warto kurczowo trzymać się granic).

Wczytuję galerię

CHWYCIARNIA Arena Gliwice

Otwarta w listopadzie 2018 roku, Gliwicka Chwyciarnia należy do największych ścianek wspinaczkowych w Polsce. Czym ten obiekt wyróżnia się na tle konkurencji? Na pewno bogatą infrastrukturą, umożliwiającą trenowanie każdej z trzech dyscyplin wspinaczkowych, które znalazły się w kalendarzu igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Znajdziemy tutaj m.in.: pochylnię do wspinania na czas, przygotowaną zgodnie z wytycznymi IFSC, bulderownię oraz 19-metrową ścianą do wspinania o powierzchni 1000 m², której konstrukcja umożliwia ułożenie dróg wspinaczkowych o dowolnej trudności.

Chwyciarnia to idealne miejsce do szlifowania formy przed zawodami, ale nie tylko! Administratorzy obiektu zadbali o atrakcje dla osób będących na różnych etapach. Są tu bardzo łatwe drogi stworzone z myślą o najmłodszych, ale też takie, które spodobają się dorosłym stawiającym swoje pierwsze wspinaczkowe kroki, czy średniozaawansowanym, doskonalącym technikę. Na miejscu można wypożyczyć niezbędny sprzęt oraz skorzystać z porad doświadczonych instruktorów, którzy stale są obecni w obiekcie. Nie ma też problemu, by umówić się na zajęcia indywidualne, w optymalnej dla siebie porze dnia. Można też skorzystać z bogatej oferty sekcji wspinaczkowych: dziecięcych oraz dla dorosłych (dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Chwyciarnia podejmuje się również organizacji rożnego rodzaju imprez, np. urodzin, czy spotkań integracyjnych.

Ścianki wspinaczkowe w województwie śląskim

Ścianka wspinaczkowa w Gliwicach przy ul Jasnej. (fot. Jasna Sport i Rekreacja)

JASNA SPORT I REKREACJA

Od historycznie pierwszej ścianki wspinaczkowej w Polsce, dzielą ją niespełna 2 kilometry, jednak wyglądem w niczym nie przypomina wysłużonej i zasłużonej konstrukcji legendarnego już szybu. To część dużego kompleksu sportowego, oddanego do użytku w roku 2015.

Na Jasnej coś dla siebie znajdą zarówno fani wspinaczki, jak i miłośnicy boulderów (na stronie można przeczytać, że to największa klimatyzowana boulderownia na Śląsku). Obiekty te znajdują się w różnych pomieszczeniach i różnią się też godzinami otwarcia (ścianka: codziennie od 10 do 22; boulderownia: od poniedziałku do piątku od 6 do 24 i od soboty do niedzieli od 7 do 22).

Ci, których kręci chodzenie z linami, mają do dyspozycji ścianę o powierzchni 475 m² i wysokości 12 m. Formacje to: połóg (przygotowany przede wszystkim z myślą o najmłodszych), piony i przewieszenie, urozmaicone strukturami. Jest tu około 40 dróg wycenionych o różnym stopniu trudności, na ścianie 23 stanowiska linowe. Większość dróg ubezpieczona jest kompletem ekspresów i można się na nich wspinać z dolną asekuracją. Co 3 miesiące układane są nowe drogi, za co odpowiadają doświadczeni routesetterzy. Bulderownia jest o połowę mniejsza, a jej powierzchnia liczy 240 m². W obiekcie zawsze obecny jest jeden instruktor lub operator. Na zajęcia indywidualne można umawiać się w recepcji. W ośrodku Jasna Sport i Rekreacja prowadzone są sekcje dla dzieci i dorosłych. Co ciekawe, nie wprowadzono tu podziału na stopnie zaawansowania. To instruktor dobiera ćwiczenia, dostosowując je do umiejętności każdego z podopiecznych. Raz w miesiącu organizowane są towarzyskie zawody wspinaczkowe. Najmłodsi mają też możliwość wyprawienia tu urodzin.

Wczytuję galerię

SALEWA BLOCK ZABRZE

Fani boulderów z Zabrza chętnie zaglądają do Salewa Block. W obiekcie położonym w centrum miasta znajduje się spora (300 m²) ścianka, w najwyższym punkcie osiągająca wysokość 4,4 m. Jest tu połóg, pion, pochylnia 45 stopni, beczka oraz dach. Tutejsze formacje przyciągają zarówno zaawansowanych wspinaczach, jak i tych, którzy stawiają swoje pierwsze boulderowe kroki. Co prawda nie prowadzi się tu zajęć dla dzieci, ale najmłodsi mają specjalnie wydzieloną ściankę, na której pod czujnym okiem swoich opiekunów mogą zdobywać pierwsze szlify. W Salewa Block działają za to trzy sekcje dla dorosłych, zrzeszające: początkujących, średniozaawansoowanych oraz zaawansowanych wspinaczy. Na organizowanych przez sekcje zajęciach, skorzystamy z cennych wskazówek doświadczonych instruktorów.

Gdzie się wspinać w Bytomiu?

Ścianka i zaplecze treningowe w Centrum Sportu Skarpa w Bytomiu. (fot. C.S. Skarpa Bytom)

SKARPA BYTOM

Nowoczesna ścianka, znajdująca się w wielofunkcyjnej hali sportowej w Bytomiu-Szombierkach, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających wspinaczy, którzy pragną przygotować się do skalnych projektów lub chcą dużymi krokami przybliżać się do celów związanych ze startami w zawodach. Konstrukcja, która wznosi się na wysokość 14,5 metra, oferuje 45-55 dróg wspinaczkowych, z czego większość można przejść zarówno z górną, jak i z dolną asekuracją. Znajdziemy tu rozmaite formacje: pion, okapy, przewieszenia, zacięcia, daszek, rysy oraz rzeźby imitujące skały. Drogi o długości od 15 do 20 metrów umożliwią zbudowanie wytrzymałości. Osoby śrubujące własne rekordy szybkości w standardzie IFSC, mają możliwość mierzenia czasów swoich przejść. Na Skarpie mile widziani są także najmłodsi, dla których przygotowano 12-metrową ściankę z łatwymi drogami. Sezonowo odbywają się tam darmowe zajęcia i kursy dla dzieci (informacje o takich akcjach publikowane są na fanpage`u).

ścianka w Bytomiu

Boulderownia w Centrum Sportu Skarpa w Bytomiu. (fot. C. S. Skarpa Bytom)

Obok ścianki znajduje się boulderownia (ok. 40-60 wytyczonych boulderów), oraz zaplecze treningowe z: kołkownicą, campusem z czterema rodzajami listw, campusem z oblakami, kółkami gimnastycznymi, drabinkami, kulami drewnianymi i trawersami. Tych, którzy chcieliby zwiększyć jeszcze dawkę wysiłku, zainteresuje oferta siłowni. Relaks przed kolejnym dniem wspinaczkowym zapewni sauna. W hali działa wypożyczalnia oferująca: uprzęże, liny dynamiczne, przyrządy asekuracyjne (kubek/gri-gri) oraz woreczki z magnezją. W godzinach otwarcia ścianki zawsze można liczyć na pomoc instruktora. Dla osób pragnących doskonalić swoje umiejętności, przygotowano zajęcia w sekcjach: dla najmłodszych (od 6 roku życia), początkujących oraz dla tych, którzy już dłużej się wspinają.

ścianka w Katowicach

BLOKatowice – duża boulderownia w miejscu dawnej huty (fot. BLOKatowice)

BLOKatowice

Niegdyś produkowana była tu stal, dzisiaj hartują się… sportowe charaktery. BLOKatowice to duża boulderownia (800 m2, 4,5 m wysokości), znajdująca się w hali po byłej Hucie Baildon. Na fanów wspinaczki czekają setki bulderów (o najwyższej jakości chwytach, nakręconych przez doświadczonych routesetterów i regularnie zmienianych), profesjonalny materac i ściany systemowe, campus, chwytotablica, drążek. Znaleźć tu można bouldery o różnych skalach trudności, przygotowane z myślą o tych, co ostro ładują od wielu lat, ale też takich, którzy znajdują się na początku swojej wspinaczkowej drogi.

Bolulderownia w Katowicach

Wspinacze mają do dyspozycji 800 m2 boulderów. (fot. BLOKatowice)

BLOKatowice jest miejscem idealnym, by zarazić się pasją, a do rozpoczęcia przygody z boulderami, wystarczą jedynie… dobre chęci. Sprzęt nie jest konieczny (magnezja dostępna jest za free). Co więcej, właściciel obiektu zapewnia darmowe szkolenie wszystkim nowicjuszom, a na hali stale przebywają instruktorzy (nie trzeba wcześniej ich zamawiać).

Jeśli zaczynać, to najlepiej w młodym wieku. Katowicka boulderownia posiada specjalną ściankę dla dzieci, organizuje także zajęcia dla najmłodszych oraz przyjęcia urodzinowe z wieloma wspinaczkowymi atrakcjami. Zachętą dla rodziców, chcących zarazić swoje pociechy wspinaczkową pasją, będą także: darmowy wstęp dla najmłodszych do lat 3 oraz specjalne pakiety rodzinne. Właściciel ścianki przygotował też zniżki dla wspinaczy, którzy poprowadzili w skałach 8B oraz dla członków KW.

Wczytuję galerię

AWF KATOWICE

Obiekt ten zasadniczo służy studentom, ale w ustalonych godzinach udostępniany bywa fanom wspinaczki niezwiązanym z AWF. Konstrukcja, zajmuje powierzchnię 400 m² i w najwyższym punkcie osiąga 10 m. Część ściany zbudowana jest ze sklejki, jest też fragment z wytłoczki (laminatu). Niemal wszędzie można się wspinać na wędkę (wyjątkiem jest duże przewieszenie o kilkumetrowym wysięgu, gdzie można się wspinać wyłącznie z dolną asekuracją). Ciekawostką są rysy, w których można się powspinać metodą klinowania palców. W obiekcie znajdują się także trzy pochylnie boulderowe: jedna całkowicie samodzielna, dwie u podstawy ścian, które przystosowane są także do wspinania z liną.

Bilet wstępu kosztuje 10 zł i – co ważne – administrator zniósł niedawno limit czasowy (do października 2017 można było korzystać ze ścianki jedynie przez 2 godzin).  Istnieje też możliwość wynajęcia całej ściany. W godzinach popołudniowych (16.00-22.00) to koszt 220 zł, w godzinach przedpołudniowych (8.00-16.00) oraz weekendy – 170 zł. Osoby nieposiadające własnego sprzętu chętnie korzystają z usług wypożyczalni z uprzężami i przyrządami asekuracyjnymi (komplet: kubek+karabinek). Za wypożyczenie jednej sztuki sprzętu zapłacić należy… symboliczną złotówkę. Przed rozpoczęciem swojej przygody ze ścianką, warto skorzystać ze szkolenia z asekuracji – dwie godziny kursu prowadzonego przez instruktora kosztują 10 zł (dobrze jest się wcześniej upewnić się, czy instruktor będzie dostępny).

POZIOM 450 SOSNOWIEC

Sosnowiec należy do ważniejszych ośrodków na wspinaczkowej mapie województwa. To właśnie tutaj, na terenie po dawnej kopalni, powstało centrum Sport Poziom 450 z jedną z większych ścianek w regionie. Dla fanów adrenaliny na powierzchni 1300 m² przygotowanych zostało ponad 120 dróg, z których najdłuższe prowadzą na wysokość 14 m. Można wspinać się tu z dolną asekuracją, jest też czasówka – 10 m. Każdy, kto jest pierwszy raz na ściance, musi przejść szkolenie wstępne. Takie kursy organizowane są od 11:00 do 20:00 – zawsze o pelnej godzinie i trwają ok. 30-40 minut (koszt 9 zł/os.). Osoby, które się nie wspinają, ale służą pomocą przy asekuracji, nie płacą za wstęp, jedynie za wspomniane szkolenie oraz wypożyczony sprzęt.

Obiekt chętnie odwiedzają także miłośnicy wspinania bez asekuracji, a to za sprawą boulderowni o powierzchni ok 300 m², która wyposażona została dodatkowo w ścianę systemową moona, campus z 3 rzędami listew, kołkownicę i zestaw chwytotablic. Poziom 450 nastawiony jest również na wizyty najmłodszych. Znajduje się tu kącik dedykowany pociechom, organizowane są też sekcje (w zajęciach mogą brać udział już pięciolatkowie). Podczas ferii organizowane są półkolonie, można też wyprawić tutaj urodziny. Właściciel obiektu na sekcje zaprasza również dorosłych, o różnym poziomie zaawansowania – są tu grupy dla: początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych – liczące maksymalnie po 8 osób. Dla osób preferujących indywidualne rozwiązania, stworzono możliwość wykupienia treningów personalnych.

Wczytuję galerię

KLIF TARNOWSKIE GÓRY

Ścianka w tarnogórskim Parku Wodnym zaprojektowana została z myślą o wspinaczach w różnym wieku oraz poziomie zaawansowania, dlatego podzielona została na strefy:

  • GŁÓWNĄ
    Jej konstrukcja kusi sporą wysokością – w województwie nie ma zbyt wielu obiektów pozwalających wspiąć się na 16,5 m. Całkowita powierzchnia tej części ścianki wynosi 400 m². Składają się na nią: część sportowa o wysięgu powieszenia do około 7,5 m, licząca 200 m² strefa sportowo-rekreacyjna na poziomie 3,5 m, strefa rekreacyjna, przygotowana z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych z wysięgiem powieszenia do 3 m i specjalnie wydzielona część zabaw dla dzieci, którą tworzą ściany o wysokości 6 m oraz 3,5 m, dodatkowo wyposażona w materace i górne punkty asekuracyjne, położona powyżej strefa instruktorska, posiadająca półki i stanowiska do nauki podstawowych technik linowych (30 m²).
  • TRENINGOWĄ
    Tworzą ją: campus wraz z kołkownicą, drążek do podciągania z możliwością powieszenia kółek gimnastycznych, TRX oraz inne przyrządy treningowe asekuracyjne
  • BOULDEROWĄ
    Rozciągającą się na przestrzeni ok. 100 m² i wysoką na 3,7 m.

Tarnogórski obiekt posiada także strefę wspinania wielowyciągowego. Można z niej korzystać od poniedziałku do piątku po godzinie 20 lub wówczas, gdy nikt nie korzysta ze strefy dziecięcej. Wymagane jest wcześniejsze skonsultowanie terminu z operatorem ściany. Przy obiekcie działa wypożyczalnia sprzętu wspinaczkowego, można też nabyć magnezję w woreczku.

Bardzo ciekawie prezentuje się oferta prowadzonych tu zajęć. Najmłodsi (do 6 roku życia) swoje pierwsze, ściankowe szlify zdobywają poprzez zabawę w ramach Wspinaczkowego Przedszkola. Zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli mają możliwość uczestniczenia w zajęciach sekcji na poziomie rekreacyjnym lub sportowym.

Każda osoba odwiedzająca Centrum może skorzystać z rady, bądź pomocy instruktora wspinaczkowego, który prowadzi także szkolenia z asekuracji. Ci, którzy pragną dodatkowo podnieść swoje umiejętności, mogą skorzystać z lekcji indywidualnych (w tym przypadku należy wcześniej zamówić instruktora).

Gdzie się wspinać w Częstochowie?

Ścianka wspinaczkowa Scout w Częstochowie (fot. Scout)

SCOUT CZĘSTOCHOWA

Fani wspinaczki doceniają położenie Częstochowy, z której jest rzut kamieniem do jurajskich skałek. Zanim jednak zaczniemy mierzyć się z wymagającymi wapieniami, warto podszlifować nieco formę na ściance. Spośród ośrodków oferujących takie atrakcje, wyróżnia się CSR Scout.

Tutejsza ścianka zajmuje powierzchnię 300 m². Jej wysokość to 9,2 m. Nakręconych zostało tu ok. 40 dróg o różnych stopniach trudności. Istnieje możliwość wspinania się na wędkę, z dołem oraz bulderowania. Będąca częścią ścianki – boulderownia ma wysokość 4,5 m. By urozmaicić zabawę, cały czas przygotowywane są nowe, jeszcze ciekawsze drogi. Co ważne – wspinacze nie muszą martwić się o sprzęt. W cenie biletu jest uprząż i przyrząd asekuracyjny. Odpłatnie można wypożyczyć buty. Osoby pragnące stale podnosić swoje umiejętności chętnie korzystają z ofert sekcji – są tu zarówno grupy dla początkujących, jak i zaawansowanych. Można też szlifować formę pod czujnym okiem instruktora (trzeba jednak pamiętać o konieczności rezerwacji takich zajęć z jednodniowym wyprzedzeniem).

Na sekcję posłać można także swoją pociechę. Dzięki specjalnej, wydzielonej części z czterema drogami, które zostały ułożone z przyjaznych najmłodszym chwytów, nauka będzie jeszcze bardziej owocna. Oferta dla dzieci jest jednak szersza i obejmuje m.in. organizację przyjęć. Dzięki temu, że ścianka wchodzi w skład większego ośrodka sportowo-rekreacyjnego, często takie imprezy mają charakter zabaw interdyscyplinarny, gdyż łączone bywają z: wrotkami, kręglami, boksem, czy innymi ciekawymi aktywnościami.

Wspinanie Bielsko-Biała

Primaroca w Bielsku Białej oferuje wspinaczom ściankę o wysokości 19 m. (fot. Primaroca)

PRIMAROCA BIELSKO-BIAŁA

Centrum Wspinaczkowe PRIMAROCA należy do największych i najnowocześniejszych ścian w Polsce. Obiekt znajduje się w okazałym biurowcu, gdzie na trzech kondygnacjach przygotowano różnorodne konstrukcje, spełniające oczekiwania zarówno wspinaczy początkujących, jak i starych wyjadaczy (zakres: od -3 aż do 10 w skali UIAA). Ściany bogate są w różnorodne formacje: płyty, przewieszki, zacięcia, filary, rysy. Istnieje również możliwość wspinaczki dwuwyciągowej. Na ścianie znajduje się 29 stanowisk do wędki oraz 24 linie wyposażone w komplet stałych przelotów i stanowiska zjazdowe. Na każde stanowisko przypadają 2-4 drogi wspinaczkowe, co maksymalnie daje aż 116 różnych wariantów wspinania! Drogi zostały nazwane, a dla łatwiejszego odnalezienia ich przebiegu, oznaczono je chwytami w jednym kolorze. Pomyślano też o osobach, które na bielską ściankę zaglądają trochę częściej. By nie popadły zbyt szybko w rutynę, zarządca obiektu przy okazji konserwacji zmienia położenie chwytów. Dzięki temu raz na 3 miesiące powstają całkiem nowe drogi.

Największa ze ścian mierzy aż 19 metrów i posiada część pionową oraz część o różnych rodzajach przewieszeń. Średnia ściana liczy sobie 12 metrów i charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością formacji. Ze ścianki 7-metrowej z kilkunastoma drogami chętnie korzystają dzieci.

W obiekcie znalazły się też bouldery. Duży o różnych formacjach i wysokościach wykorzystywany jest do treningu przez dorosłych. Jest też obiekt mniejszy, przyciągający wzrok bajkowymi kolorami, który zachęca do rozpoczęcia boulderowych zmagań najmłodszych. Atutem tego ośrodka jest też dobrze wyposażona wypożyczalnia, w której obok standardowych uprzęży, przyrządów do asekuracji, lin, czy woreczków z magnezją, wypożyczyć można także buty. Na wspinaczkowe harce warto zabrać swoje pociechy także dlatego, że administrator obiektu organizuje zajęcia dla dzieci w wieku 3,5 – 7 lat oraz 8 – 13 lat. Zresztą zacząć i rozwijać swoją pasję można w każdym wieku, najlepiej podczas zajęć jednej z wielu sekcji. W Primaroca istnieje możliwość wspinania się pod czujnym okiem instruktora, jednak chęć skorzystania z takiego wsparcia, należy uprzednio zgłosić zarządcy obiektu.

Ścianki wspinaczkowe Bielsko-Biała

Totem Bielsko-Biała (fot. Totem)

TOTEM BIELSKO-BIAŁA

Przyjazny klimat – to zdaniem właścicieli – jedna z cech wyróżniających drugi bielski ośrodek. W centrum Totem, dzięki profesjonalnej opiece instruktorów, każdy bez względu na wiek oraz umiejętności, będzie mógł poczuć się swobodnie. Dobra atmosfera, szczególnie ułatwia stawianie pierwszych wspinaczkowych kroków. Ideą, jaka przyświecała właścicielom ośrodka, jest stworzenie miejsca oferującego warunki zbliżone do do wspinania w naturalnej skale. Stąd obecność takich formacji, jak: zacięcia, rysy i nacieki oraz użycie chwytów wpuszczanych. W centrum Totem, oprócz ścianki o wysokości 9 m i powierzchni 270 m², znajduje się też spora boulderownia 120 m², która każdego roku bywa areną zmagań w popularnych zawodach Total Bulder.

Totem jest ośrodkiem z bogatą ofertą dla dzieci. Dla najmłodszych przygotowano specjalną kolorową, połogą ściankę z dużą ilością wygodnych chwytów w formie zwierzątek oraz autek, które wielkością zostały dopasowane do rozmiarów dłoni pociech. Sprzęt, taki jak specjalne atestowane uprzęże dziecięce, pozwala uczestniczyć w zabawie maluchom już od 3 roku życia. Oczywiście wszystko odbywa się pod czujnym okiem instruktorów. Nauka wspinaczki nie musi być kosztowna, tym bardziej, że Totem przygotował specjalną ofertę dla rodziców zabierających na ściankę swoje pociechy. Z biletem rodzinnym, rodzic nie płaci za wstęp dziecka w wieku do 16 lat (dotyczy to biletów jednorazowego wstępu). Co ciekawe – premiowani są także… motocykliści (mogą liczyć na upust w wysokości 10%) oraz osoby, które się nie wspinają, a jedynie asekurują kompanów (wstęp gratis). Do tego w cenie biletu jest asysta instruktora oraz – w przypadku nowicjuszy – podstawowe szkolenie z zakresu asekuracji.

TENDON HLUBINA OSTRAWA

Mieszkając na południu Polski, ma się też możliwość skorzystania ze wspinaczkowej oferty naszych sąsiadów, tym bardziej, że po wybudowaniu autostrady A1 droga do Ostrawy wyraźnie się skróciła. Spośród ścianek znajdujących się w czeskiej części Śląska, najciekawiej prezentuje się ośrodek Tendon Hlubina, który przez samych Czechów przedstawiany jest jako “unikalny na skalę światową”. W pokopalnianej hali powstała konstrukcja uchodząca, za największą w całym kraju śląsko-morawskim. Wspinacze mają możliwość mierzenia się ze ścianką wysoką na 21 metrów, z drogami o długości nawet 25 metrów. Całkowita powierzchnia ścianki wynosi 1000 m².

Oferta przygotowana przez czeski ośrodek, zainteresuje zarówno najbardziej ambitnych wspinaczy, jak i zupełnych debiutantów, w tym dzieci, dla których przygotowano specjalne kursy.

Ścianki wspinaczkowe w województwie śląskim – podsumowanie

 NAZWA Adres Godziny otwarcia – ścianka Cennik – ścianka Powierzchnia ścianki Wysokość ścianki Godziny otwarcia-boulder Cennik  -boulder Powierzchnia boulderowni Wysokość boulderowni Możliwość wypożyczenia sprzętu Sekcje wspinaczkowe
CHWYCIARNIA Arena Gliwice Gliwice, ul. Akademicka 50 Od 10 do 23

 

Dostępność w wybranym terminie sprawdzić można TUTAJ

Normalny: 22-28 zł; / Ulgowy: 18-22 zł / Dziecięcy: 14-18 zł / Asekurant: 5 zł

 

1000 m² 19 m Od 10 do 23 Ten sam bilet co na ściankę 40 m² 3,5 m TAK

 

Uprząż: 5 zł / Przyrząd asekuracyjny Gri-Gri + karabinek HMS: 5 zł / Lina dynamiczna: 10 zł / Worek z magnezją w kulce: 5 zł

Sekcje dziecięce / Sekcje dla dorosłych (początkujące, średnio-zaawansowane i zaawansowane)
JASNA SPORT I REKREACJA GLIWICE Gliwice, ul. Jasna 31 Codziennie 10-22 Normalny: 18-22 zł / Ulgowy: 15-19 zł / Dziecięcy: 10-12 zł

 

Szczegółowy cennik dostępny jest TUTAJ

475 m² 12 m Pon. – Pt.: 6-24

 

Sob – Nd.: 7- 22

Normalny: 15-18 zł / Ulgowy: 12-15 zł / Dziecięcy: 10-12 zł

 

Szczegółowy cennik dostępny jest TUTAJ

240 m² brak informacji  TAK

 

Uprzęże biodrowe, uprzęże szelki dla dzieci, gri-gri, kubek, lina dynamiczna, sprzęt do drytoolingu na ścianie, woreczek z magnezją.

Sekcja “Dzieci” / Sekcja “Dorośli”
SALEWA BLOCK ZABRZE Zabrze, ul. Sienkiewicza 46  — Pon. – Pt.: 17-22 Wejście jednorazowe: 11-14 zł

 

Karnet na 8 wejść: 75-95 zł

300 m²  4,4 m  — Dla początkujących / Dla średniozaawansoowanych / Dla zaawansowanych
SKARPA BYTOM Bytom, ul. Frycza-Modrzewskiego 5 Pon.- Pt.: 15-22

 

Sob.-Nd.: 09-22

Normalny: 20 zł / Ulgowy: 18 zł / Klubowy: 16 zł / Dziecięcy: 10 zł

 

Szczegółowy cennik dostępny jest TUTAJ

brak informacji  14,5 m

 

12 m (ścianka dla dzieci)

Pon. – Pt.: 06.30-22
Sob. – nd.: 9- 22
Normalny: 12-15 zł / Ulgowy: 12-13 zł / Klubowy: 12 zł / Dziecięcy: 10 zł

 

 

ok. 600 m²

 

(ściana bulderowa + korytarz z zapleczem treningowym)

brak informacji TAK

 

Uprzęże, liny dynamiczne, przyrządy asekuracyjne (kubek/gri-gri) oraz woreczki z magnezją

Dla najmłodszych / Dla osób początkujących / Dla osób wspinających się
BLOKatowice Katowice, ul. Bracka 20b  — Pon.: 15-22 / Wt. – Czw.: 10-22 / Pt.: 15-22 / So. – Nd.: 10-22.  Normalny: 20 zł / Ulgowy: 16 zł

 

Szczegółowy cennik dostępny jest TUTAJ

800 m²  4,5 m  Dla najmłodszych / Dla początkujących / Dla zaawansowanych
AWF KATOWICE Katowice, ul. Raciborska 1 Pon.: 17.15-20.15 / Wt.: 16-22 / Śr.: 18-21 / Czw.: 16-22 / Pt.: 18-20 10 zł / grupy zorganizowane – wynajęcie ściany na 110 min.: 170-210 zł 400 m²  10 m Ten sam bilet co na ściankę Ten sam bilet co na ściankę brak informacji brak informacji TAK

 

Komplet: kubek+karabinek (1 zł)

Zdarzają się, choć nie jest to stały element oferty
POZIOM 450 SOSNOWIEC Sosnowiec, ul. Narutowicza 51 Codziennie 10-22 Normalny: 22-26 zł / Ulgowy: 17-20 zł / Dzieci (do lat 12): 11 zł

 

Szczegółowy cennik dostępny jest TUTAJ

Ponad 1300 m²  14 m Codziennie 10-22 Normalny: 16-18 zł / Ulgowy: 14-16 zł / Dzieci (do lat 12): 11 zł

 

 

ok. 300 m² brak informacji TAK

 

Uprząż (3 zł), przyrząd asekuracyjny: kubek/gri-gri (3 zł), lina dynamiczna (5 zł), woreczek z magnezją (3 zł)

 Dla dzieci / Dla początkujących / dla średnio zaawansowanych / dla zaawansowanych / Trening personalny
KLIF TARNOWSKIE GÓRY Tarnowskie Góry, ul. Obwodnica 8 Pon.- Pt.: 15-23

 

Sob.-Nd.: 10-23

Normalny: 20 zł / Ulgowy: 18 zł / Dzieci (do lat 12): 10 zł

 

Szczegółowy cennik dostępny jest TUTAJ

Łączna 700 m² (w tym strefa główna: 400 m²)  16,5 m Pon.- Pt.: 15-23

 

Sob.-Nd.: 10-23

Normalny: 13 zł / Ulgowy: 12 zł / Dzieci (do lat 12): 10 zł

 

 

100 m²  3,7 m TAK

 

sprzęt wspinaczkowy (2 zł); lina dynamiczna (5 zł)

DLA DZIECI: Wspinaczkowe Przedszkole /
Sekcja rekreacyjna dla najmłodszych  / Sekcja Sportowa
DLA DOROSŁYCH: „Relaks na Klifie”
SCOUT CZĘSTOCHOWA Częstochowa, ul. Drogowców 12 Pon.- Pt.: 15-23

 

Sob.-Nd.: 9-23

Dorośli: 20 zł / Dzieci: 15 zł

 

(w cenie biletu jest uprząż i przyrząd asekuracyjny)

Ponad 300 m²

 

(ścianka + boulderownia)

  9,2 m Pon.- Pt.: 15-23

 

Sob.-Nd.: 9-23

Ten sam bilet co na ściankę Ponad 300 m²

 

(ścianka + boulderownia)

 4,5 m TAK

 

W cenie biletu jest uprząż i przyrząd asekuracyjny, płatne jest tylko wypożyczenie butów

Dziecięca / Kobieca / Początkująca / Średniozaawansowana / Zaawansowana
PRIMAROCA BIELSKO-BIAŁA  Bielsko-Biała, ul. Karpacka 24 Pon.- Pt.: 10-23

 

Sob.-Nd.: 10-21

 Normalny:  17-24 zł / Ulgowy: 14-20 zł

 

Szczegółowy cennik dostępny jest TUTAJ

 ok. 600 m²  duża ściana: 19 m / średnia ściana: 12 m / mała ścianka 7 m

 

 

Pon.- Pt.: 10-23

 

Sob.-Nd.: 10-21

Normalny:  15 zł / Ulgowy: 12 zł

 

 

brak informacji  mały: ok 5 m

 

duży: różne wysokości

 TAK

 

Uprząż, przyrząd, woreczek na magnezję (2 zł) / lina dynamiczna (5 zł) / buty (5 zł)

 Dla dzieci / Dla początkujących / Dla średniozaawansowanych / Dla zaawansowanych
GO CLIMB BIELSKO-BIAŁA Bielsko-Biała, ul. Powstańców Śląskich 6 Pon.- Sob.: 10-22 / Nd.: 12-20 Normalny:  17-20 zł / Ulgowy: 15-17 zł

 

Szczegółowy cennik dostępny jest TUTAJ

 270 m²  9 m Pon.- Sob.: 10-22 / Nd.: 12-20 Normalny:  12 zł / Ulgowy: 10 zł

 

 

 120 m²  do 6 m  brak informacji  Dziecięca / Młodzieżowa / Sportowa / Początkująca / Średniozaawansowana / Zaawansowana
TENDON HLUBINA OSTRAWA Ostrava-Vítkovice, Ruská 2993/20 Pon.- Pt.: 9-23

 

Sob.-Nd.: 8-23

 Normalny:  125-135 Kč / Ulgowy: 90-100 Kč / Dzieci pod opieką rodziców – za darmo

 

 1000 m²  21 m  —  —  —  —  TAK

 

uprząż (30 Kč), buty wspinaczkowe (40 Kč), lina (60 Kč), cały komplet (120 Kč)

 brak informacji
                 

Udostępnij

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach wyłącznie statystycznych. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były instalowane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Dowiedz się więcej.