top

Zestawy survivalowe

Zestawy survivalowe to kilka drobiazgów zapewniających maksymalną użyteczność w terenie. Profesjonalny zestaw survivalowy ułatwi przetrwanie w krytycznych sytuacjach. Sprawdź zróżnicowane zestawy survivalowe i wybierz ten, który najlepiej spisze się podczas podejmowanej aktywności!
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

Wyczyść

Gdzie najlepiej sprawdzają się zestawy survivalowe?

Kompaktowy pakiet survivalowy to tylko kilka elementów, które osobom niezaznajomionym ze sztuką przetrwania w dzikim terenie na niewiele się przydadzą. Jednak wszyscy, którzy potrafią wykorzystywać poszczególne elementy takiego przybornika, będą potrafili przygotować za jego pomocą chronienie, ogrzać się, znaleźć i przygotować jedzenie, czy wreszcie znaleźć drogę do cywilizacji, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Zestawy survivalowe to najbardziej skompresowana forma sprzętu, która w kieszeni pomieści wszystkie elementy niezbędne do przetrwania w dzikim terenie. To obok noża survivalowego konieczny zakup dla każdego miłośnika sztuki przetrwania, a także element wart rozważenia dla fanów bushcraftu, czy wędrówek turystycznych z dala od cywilizacji.

Co powinien zawierać zestaw survivalowy?

Tak naprawdę nie ma jednego prawidłowego spisu przedmiotów, które powinny wchodzić w skład zestawu survival. Pakiet rzeczy będzie się bowiem różnił w zależności od tego, w jaki teren się wybieramy, a także o jakiej porze roku. Ponieważ zawsze zależy nam, aby awaryjny przybornik survivalowy był jak najmniejszy, dobrze jest jeszcze przed wyprawą sprawdzić, czy wszystkie jego elementy będziemy w stanie wykorzystać, czy też może czegoś w nim brakuje. Jest jednak kilka rzeczy, które posiadają niemal wszystkie zestawy survivalowe.

Jednym z najważniejszych elementów jest krzesiwo lub zapałki wodoodporne oraz rozpałka. Możliwość wzniecenia ognia jest przydatna zawsze i wszędzie. Nawet w letnią noc może się niespodziewanie ochłodzić i wtedy rozpalenie ognia będzie miało kluczowe znacznie dla przetrwania w dziczy. Zestawy survivalowe często zawierają mini kompas, który ułatwi nawigację, a często będzie jedynym sposobem na znalezienie odpowiedniej drogi do cywilizacji. Bardzo przydatnym elementem jest też linka typu paracord, która sprawdzi się w wielu zastosowaniach. Jeśli nie masz jej jeszcze w bransoletce survivalowej, to zestaw koniecznie powinie ją posiadać. Jej wysoka wytrzymałość pozwoli naprawić zepsuty plecak czy buty. W przypadku ekstremalnych wypraw z pewności przyda się żyłka i haczyki do połowu ryb. Rozbudowane zestawy survivalowe obejmują również minimalistyczne latarki, czy podstawowe wyposażenie apteczki, takiej jak plastry czy bandaż. W naszej ofercie zapewniamy profesjonalne zestawy survivalowe, które kupisz online. Kompaktowe przyborniki survivalowe wyposażone w podstawowe elementy pozwolą szybko uzupełnić ekwipunek o niezbędne drobiazgi.