top

Zestaw Pieps Set Pro BT

1 699,99 zł 1 999,99 zł
-15%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw Pieps Set Pro BT to odpowiednie rozwiązanie dla tych, którzy chcą lepiej poradzić sobie podczas zejścia lawiny. Składa się na niego funkcjonalny detektor, łopata oraz sonda. Tego typu sprzęt umożliwia szybsze dotarcie do zasypanej osoby.

Podczas akcji ratunkowej duże znaczenie ma czas. Dlatego właśnie każdy z elementów zestawu został tak skonstruowany, abyś mógł szybko rozpocząć poszukiwania ofiary. Projektanci zwrócili również uwaga na wagę całości oraz jej rozmiary. Zestaw nie będzie dużym dociążeniem oraz bez trudu zmieścisz go do kieszeni zabieranego plecaka.

Zestaw Pieps Set Pro BT składa sie z następujących elementów:

Detektor lawinowy Pieps Pro BT

Charakterystyczne dla tego modelu są dwa rodzaje funkcji, w tym zintegrowany pochyłomierz do sprawdzenia nachylenia stoku za pomocą kija narciarskiego i detektora. W ten sposób możesz szybko oszacować możliwość wystąpienia niebezpieczeństwa w postaci lawiny. Ponadto dostępne są dwa tryby Scan: pierwszy polega na skanowaniu całego zakresu odbiorczego i wyświetleniu podglądu, drugi skanuje cały obszar, ale kończy się wskazaniem kierunku oraz odległości do pierwszych trzech ofiar. Aplikacja Pieps App obsługiwana przez Bluetooth umożliwia zarządzanie detektorem. Pozwala na dokonywanie aktualizacji, diagnozę i rejestrację urządzenia oraz zmianę ustawień, również w zakresie oznaczeń z 5 metrów na 20 metrów lub maksymalny zasięg.

Detektor lawinowy Pieps Pro BT korzysta z systemu znaczenia Mark. Za jego sprawą sygnał jest precyzyjnie przetwarzany, a jednocześnie sprawność urządzenia nie ulega obniżeniu. To szczególnie przydatne, gdy w obszarze poszukiwań znajduje się więcej osób. Można wtedy oznaczyć osoby już odnalezione i przystąpić do dalszego przeszukiwania lawiniska. Funkcja Auto-Antenna-Switch polega na automatycznym przełączeniu detektora na inną antenę, jeśli występują zakłócenia w jej działaniu spowodowane innymi urządzeniami elektronicznymi lub elementami metalowymi. Ochrona przed zakłóceniami pozwala na weryfikację sygnału Pieps, wyświetlany jest tylko sprawdzony sygnał 457 kHz, nie jest mylony z innymi.

W trakcie poszukiwania istotny może okazać się tryb TX600 pozwalający na wykrycie urządzenia Pieps TX600 czyli miniaturowego nadajnika dla psów czy sprzętu pracującego na częstotliwości 456 kHz. By skupić się w całości na procesie poszukiwania dostępna jest także funkcja wibracji sygnalizującej wychwycenie pierwszego sygnału, dzięki czemu uczestnicy akcji poszukiwawczej mogą skoncentrować się na wzrokowym poszukiwaniu ofiar.

Ważnym udogodnieniem jest także tryb analogowy, który może być używany do określonych strategii poszukiwania lub z powodów demonstracyjnych. Natomiast system Auto-Search-to-Send ma na celu automatyczne przełączanie się z trybu wyszukiwania na tryb nadawania po określonym czasie w bezruchu. To zabezpieczenie na wypadek zejścia lawiny wtórnej, wtedy detektor automatycznie przestawi się na nadawanie. Stanowi przydatną funkcję szczególnie, jeśli z osoby poszukującej stajemy się poszukiwanym. Detektor lawinowy Pieps ProBT posiada także funkcję iProbe Support polegającą na jego automatycznej dezaktywacji, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe. Wtedy na ekranie urządzenia odbierającego automatycznie wyświetla się kolejny co do siły sygnał. Ten model posiada także tryb profesjonalnego testy grupy, dzięki czemu można wykonać test nadawania, a także test odbioru bez wyłączania trybu testu grupy.

Detektor Pieps Pro BT - najważniejsze cechy:

 • System składający się z 3 anten Pieps;
 • Kolisty zasięg sygnału przekładający się na szybkość i stabilność odbioru sygnału;
 • Funkcja wibracji sygnalizującej wychwycenie pierwszego sygnału;
 • Możliwość zarządzania urządzeniem za pomocą aplikacji Pieps App obsługiwanej przez Bluetooth;
 • Aplikacja Pieps App jest kompatybilna z systemami iOS i Android;
 • Zintegrowany pochyłomierz do sprawdzenia nachylenia stoku za pomocą kija narciarskiego i detektora;
 • Dwa tryby Scan;
 • Tryb analogowy, który może być używany do określonych strategii poszukiwania lub z powodów demonstracyjnych;
 • Tryb TX600 pozwala na wykrycie urządzenia *Pieps TX600 *czyli miniaturowego nadajnika dla psów czy sprzętu pracującego na częstotliwości 456 kHz;
 • Detektor posiada duży wyświetlacz;
 • Został wyposażony w efektywny system zaznaczania Mark;
 • Funkcja Auto-Antenna-Switch polegająca na automatycznym przełączeniu detektora na inną antenę, jeśli występują zakłócenia w jej działaniu spowodowane innymi urządzeniami elektronicznymi lub elementami metalowymi;
 • Ochrona przed zakłóceniami pozwalająca na weryfikację sygnału Pieps, wyświetlany jest tylko sprawdzony sygnał 457 kHz, nie jest mylony z innymi sygnałami;
 • Funkcja Auto-Search-to-Send to automatyczne przełączanie się z trybu wyszukiwania na tryb nadawania po określonym czasie w bezruchu (co może oznaczać, że doszło do zasypania);
 • iProbe Support to funkcja automatycznej dezaktywacji detektora, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe, na ekranie urządzenia odbierającego automatycznie wyświetla się kolejny co do siły sygnał;
 • Możliwość przeprowadzenia testu grupowego polegającego na sprawdzeniu działania i * parametrów urządzeń partnerów, jest on zalecany przed każdym wyjściem w góry;
 • Tryb testu grupy, dzięki czemu można wykonać test nadawania, a także test odbioru bez wyłączania trybu testu grupy;
 • Sam detektor nie gwarantuje bezpieczeństwa, należy zapoznać się z jego instrukcją oraz wiedzieć jak należy go stosować.
 • Pieps Pro BT został wyposażony w system nośny Pieps Pro BT złożony z neoprenowego pokrowca oraz szelek umożliwiających jego zamocowanie.
Maksymalny zasięg: ok. 60 m
Szerokość pasa poszukiwań: ok. 60 m
Zasilanie: 3 x AAA
Żywotność baterii: ok. 600 h
Częstotliwość nadawania: 457 kHz
Zakres temperatury: ok. -20-45°C

Waga: ok. 310 g Wymiary: ok. 14 × 10 × 3,5 cm

Łopata Lawinowa Pieps Shovel T705 Pro

Łopata Lawinowa Pieps Shovel T705 Pro została stworzona w taki sposób, aby umożliwiać wygodny jej chwyt. Zakończenie rączki modelu ma kształt litery T, dzięki czemu zredukowane jest ryzyko ześlizgnięcia się dłoni podczas akcji ratunkowej. Pewny chwyt wsparty jest również przez wykorzystanie specjalnej antypoślizgowej powłoki. Aby pozytywnie wpływać na efektywność odkopywania, szufla modelu ma zaostrzone krawędzie, dzięki czemu łatwiej o wbicie się w zmarznięty śnieg. Łopatę docenisz również za jej lekkość oraz niewielkie rozmiary po złożeniu. Dodatkowo całość odznacza się większą wytrzymałością. Co więcej, projektanci wyposażyli model w szybki system składania, bez konieczności wciskania zatrzasków.

Wymiary:
Długość rączki: 72 cm
Wymiary szufli: 30,5 × 24,4 × 4,5 cm

Sonda Peips Probe Alu 260

Sonda Peips Probe Alu 260 pozwala na odnalezienie miejsca znajdowania się ofiary. Została wykonana z lekkiego tworzywa, które docenisz również za wytrzymałość. Za sprawą specjalnego szytemu Speed Cone możliwe jest bardzo szybkie rozłożenie modelu i przejście do poszukiwana. W celu określenia głębokości pokrywy śnieżnej, sondę wyposażono w podziałkę. Co 1 cm widoczne są znaczniki. Całość charakteryzacje się kompaktowymi rozmiarami po złożeniu oraz niską wagą. Dzięki temu łatwiej o jej zmieszczenie do skitourowego czy wspinaczkowego plecaka. Specjalny elastyczny zaczep pozwala na złączenie modelu, co także ułatwia jego transport.

Długość: 260cm; Średnica 12,5 mm

Specyfikacja techniczna:
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pieps Safety Equipment

Zestaw Pieps Set Pro BT - opinie klientów

0.0
0 opinie