top

Zestaw Ocun Via Ferrata Twist Set - grey

471,99 zł 589,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!
Tabela rozmiarów
Dane producenta
Rozmiar XS-M M-XL
Obwód w pasie ok. (cm) 63-95 77-110
Obwód w udach ok. (cm) 45-60 53-72

Zestaw Ocun Via Ferrata WeBee 3 Set składa się z uprzęży i lonży, które pomogą Ci zacząć stawiać pierwsze kroki na drogach via ferrat. Komplet sprawi, że pokonywanie drogi będzie pewniejsze i nie będziesz musiał martwić się o swoje bezpieczeństwo.

Każdy, kto pokonuje zróżnicowane górskie trasy via ferrat wie, że uprząż i lonża są obok kasku jednymi z podstawowych elementów niezbędnych do bezpiecznego przemierzania tego rodzaju dróg.

W skład zestawu wchodzą:

 • Uprząż Twist;
 • Lonża Via Ferrata Captur.

Uprząż Ocun Twist

Uprząż wspinaczkowa Ocun Twist to stosunkowo minimalistyczny model, który założysz z przyjemnością nim podejmiesz wyzwania w skałach. Konstrukcja jest opracowana w taki sposób, by nie ograniczała wspinacza w trakcie wykonywanych działań. Łatwo można ją dopasować, posługując się klamrami z regulacją.

Uprząż wspinaczkowa Ocun Twist będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie proste i funkcjonalne rozwiązania. Szybkość zakładania wynika z faktu zastosowania klamer Slide-Lock. Nogawki typu delta pozwalają na nieskrępowane ruchy i są przy tym prawie niewyczuwalne w części przedniej. To rezultat budowy węższej z przodu i szerszej z tyłu.

W uprzęży Ocun Twist zastosowano system regulacji, który umożliwi idealne wypośrodkowanie łącznika. Komfort użytkowania podnosi również wyściełanie pasa biodrowego i pętli udowych. Za błyskawiczne zapinanie i odpinanie odpowiedzialne są z kolei trzy klamry do szybkiego zapinania – Slide-Lock. Co ważne, klamry nie wymagają mozolnego przeplatania taśmy przy każdym zakładaniu uprzęży. Naprężanie i luzowanie odbywają się zawsze w pozycji zabezpieczonej (taśma „zawraca”).

System łączenia pętli udowych w uprzęży Ocun Twist zapewnia bezpieczeństwo oraz redukuje ryzyko popełnienia błędu podczas wiązania się liną. Szpejarki umieszczone na obwodzie pozwolą Ci na poręczne rozmieszczenie sprzętu.

Uprząż Ocun Twist – najważniejsze cechy:

 • Wyściełane pianką nogawki o kształcie delty, mocno poszerzane w części tylnej;
 • Pas o specjalnie opracowanej geometrii, zapewniający optymalne rozłożenie obciążeń;
 • System łączący pętle udowe z pasem biodrowym gwarantuje bezpieczeństwo oraz redukuje ryzyko popełnienia błędu podczas wiązania się liną;
 • Łatwa regulacja obwodu pętli;
 • System regulacji;
 • Klamry Slide-Lock proste w obsłudze;
 • Szpejarki rozmieszczone na obwodzie;
 • 5 pętli sprzętowych.

Lonża Ocun Via Ferrata Captur

Lonża Ocun Via Ferrata Captur została dostosowana do aktualnych standardów bezpieczeństwa. Pomoże ona w bezpieczny sposób poruszać się po żelaznych drogach w górach. Jeśli poza klasyczną turystyką decydujesz się na bardziej wymagające trasy, warto zastanowić się także nad właściwym przygotowaniem sprzętowym.

Do zestawu należy obowiązkowo dołożyć uprząż oraz kask wspinaczkowy, a wszystko po to, by w razie ewentualnego upadku, poradzić sobie bez szwanku. Projektanci zadbali, by lonża umożliwiała sprawne przepinanie się między punktami. Ramiona są na tyle elastyczne, że bez problemu sięgniesz do kolejnego odcinka. Ramiona osiągają wytrzymałość 15 kN, co zostało potwierdzone w testach.

Lonża Ocun Via Ferrata Captur składa się z dwóch ramion oferujących zasięg między 50 a 100 cm. Są na tyle sprężyste, że nie będą przeszkadzały plącząc się pod nogami. Gdy karabinkami dopniemy je do uprzęży nie będzie trzeba obawiać się, że się o nie potkniemy. Automatyczne karabinki pozwalają na eliminację ryzyka związanego z niedokręceniem karabinka.

Absorber lonży na via ferraty Ocun Via Ferrata Captur został wykonany zgodnie ze standardem EN 958 . W ten sposób otrzymujemy sprzęt, który poddano wymagającym testom, by jak najlepiej odpowiadał na potrzeby użytkowników w terenie. Został zaprojektowany dla osób o wadze 40-120 kg. W etui absorbera znalazło się okienko, umożliwiające kontrolę stanu lonży. Przyda się ono po odpadnięciu, gdy konieczne będzie sprawdzenie czy jest ona nadal zdatna do użytku.

Zestaw Ocun Via Ferrata Captur składa się z:

 • Pętli umożliwiającej szybkie i bezpieczne połączenie lonży z uprzężą;
 • Punktu centralnego umożliwiającego wpięcie się w punkt asekuracyjny oraz ułatwiającego odpoczynek w trudnych miejscach.
 • Dwóch automatycznych karabinków wyposażonych w podwójne zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem;
 • Wytrzymałych, elastycznych ramion o długości 50-100 cm, które pozwalają na sprawne przepinanie się między kolejnymi odcinkami via ferraty. Ramiona mają wytrzymałość 15 kN, potwierdzoną podczas cyklicznych obciążeń (50 000 cykli);
 • Absorbera energii wykonanego zgodnie ze standardem EN 958. W etui absorbera znajduje się okienko do kontrolowania stanu lonży. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania;
 • Dla użytkowników o wadze 40-120 kg.

EN 958 CE UIAA 128 (Ferrata)

CE UIAA 121 (Karabinki)

Waga: 545 g

Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 4343
Kolor Szary
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Ocun Via ferrata
CE 1019
EN 12277
Klamry nogawek Szybkie (SlideLock)
Klamry pasa Szybkie (SlideLock)
Przesuwny pas V
Rozmiary 3 (XS-S, M-L, L-XL)
Szpejarki V
Typ C
Uchwyt sprzętowy V
UIAA V
Wyściełane nogawki V
Wyściełany pas V

Zestaw Ocun Via Ferrata Twist Set - grey - opinie klientów

0.0
0 opinie