Zestaw Ocun Via Ferrata Newton Set - grey

431,20 zł 539,00 zł
20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 7,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Zestaw Ocun Via Ferrata Newton Set pozwoli Ci na podejmowanie kolejnych górskich wyzwań. Jeśli turystyczne szlaki to dla Ciebie za mało, warto spróbować swoich sił na via ferratach. By zyskać pewność, że każdy krok będzie właściwie zabezpieczony należy skompletować niezbędny sprzęt.

Ten zestaw uzupełniony o kask i rękawiczki będzie odpowiednim rozwiązaniem. Założysz uprząż, a następnie połączysz z nią lonżę z absorberem. W ten sposób zyskujesz ochronę w razie nieprzewidzianego lotu. Przepinanie się między kolejnymi fragmentami będzie wygodne oraz wyjątkowo płynne.

W skład zestawu wchodzą:
 • Uprząż Newton;
 • Lonża Torq 2.

Uprząż Ocun Newton

Uprząż Ocun Newton jest wygodną uprzężą o bardzo prostej i wytrzymałej konstrukcji. Posiada szeroki jak na tego typu uprząż pas biodrowy, wyłożony miękką pianką. Zapewnia ona odpowiedni komfort i oddychalność. Ilość elementów uprzęży została ograniczona do minimum, żeby maksymalnie zredukować wagę całości. Dlatego właśnie Ocun Newton posiada dwie szpejarki, które w zupełności wystarczą na via ferratach, czy sztucznej ścianie.

Bardzo ważną cechą uprzęży Ocun Newton jest szeroki zakres regulacji. Uprząż ta występuje tylko w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Zarówno pętle udowe, jak i pas biodrowy posiadają zakres regulacji pozwalający na używanie tej uprzęży przez każdego wspinacza. Regulacja okaże się również bardzo przydatna na via ferratach, gdzie nie raz będziemy potrzebowali założyć na siebie kilka grubszych warstw ubrania. Do regulacji obwodu pętli udowych oraz pasa używa się szybkich klamer typu Slide Lock, które są absolutnie bezpieczne, nie trzeba pamiętać o ponownym przeplataniu taśmy, aby zabezpieczyć klamrę.

Punkt wiązania w tej uprzęży, w przeciwieństwie do standardowego łącznika, tworzy specjalnie wzmocniona pętla z taśmy. Jest ona umiejscowiona powyżej pasa biodrowego, dzięki czemu środek ciężkości wspinacza wiszącego w uprzęży znajduje się niżej. W ten sposób mniej prawdopodobne jest przypadkowe obrócenie się „do góry nogami” podczas ewentualnego lotu. Rozwiązanie to sprawia, że uprząż Newton będzie bardzo dobrym i bezpiecznym wyborem dla początkujących wspinaczy oraz osób wybierających się na via ferraty gdzie ryzyko groźnych lotów jest znaczące.


Waga (rozmiar S): ok. 319 g
Obwód w pasie: ok. 76-122 cm
Obwód w udzie: ok. 50-70 cm

EN:12277

Lonża Ocun Torq 2

Lonża Ocun Via Ferrata Torq 2 została dostosowana do aktualnych standardów bezpieczeństwa. Pomoże ona w bezpieczny sposób poruszać się po żelaznych drogach w górach. Jeśli poza klasyczną turystyką decydujesz się na bardziej wymagające trasy warto zastanowić się także nad właściwym przygotowaniem sprzętowym.

Do zestawu należy obowiązkowo dołożyć uprząż oraz kask wspinaczkowy, a wszystko po to, by w razie ewentualnego upadku, poradzić sobie bez szwanku. Projektanci zadbali by lonża umożliwiała sprawne przepinanie się między punktami. Ramiona są na tyle elastyczne, że bez problemu sięgniesz do kolejnego odcinka. Ramiona osiągają wytrzymałość 15 kN, co zostało potwierdzone w testach.

Lonża Ocun Via Ferrata Torq 2 składa się z dwóch ramion oferujących zasięg między 50 a 100 cm. Są na tyle sprężyste, że nie będą przeszkadzały plącząc się pod nogami. Gdy karabinkami dopniemy je do uprzęży nie będzie trzeba obawiać się, że się o nie potkniemy. Automatyczne karabinki pozwalają na eliminację ryzyka związanego z niedokręceniem karabinka.

Absorber lonży na via ferraty Ocun Via Ferrata Torq 2 został wykonany zgodnie ze standardem EN 958 . W ten sposób otrzymujemy sprzęt, który poddano wymagającym testom, by jak najlepiej odpowiadał na potrzeby użytkowników w terenie. Został zaprojektowany dla osób o wadze 40-120 kg. W etui absorbera znalazło się okienko, umożliwiające kontrolę stanu lonży. Przyda się ono po odpadnięciu, gdy konieczne będzie sprawdzenie czy jest ona nadal zdatna do użytku. Całość znajduje się w praktycznym pokrowcu do transportu i przenoszenia lonży w plecaku.

Zestaw Ocun Via Ferrata Torq 2 składa się z:
 • Pętli umożliwiającej szybkie i bezpieczne połączenie lonży z uprzężą;
 • Punktu centralnego umożliwiającego wpięcie się w punkt asekuracyjny oraz ułatwiającego odpoczynek w trudnych miejscach.
 • Dwóch automatycznych karabinków wyposażonych w podwójne zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem;
 • Wytrzymałych, elastycznych ramion o długości 50-100 cm, które pozwalają na sprawne przepinanie się między kolejnymi odcinkami via ferraty;
 • Ramion o wytrzymałości 15 kN potwierdzonej podczas cyklicznych obciążeń (50 000 cykli);
 • Absorbera energii wykonanego zgodnie ze standardem EN 958;
 • W etui absorbera znajduje się okienko do kontrolowania stanu lonży. Pozwala to na zwiększenie bezpieczeństwa jej użytkowania;
 • Pokrowca do przechowywania zestawu;
 • Dla użytkowników o wadze 40-120 kg.
EN 958CE UIAA 128 (Ferrata)

CE UIAA 121 (Karabinki)

Waga: 545 g
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex

Zestaw Ocun Via Ferrata Newton Set - grey - opinie klientów

0.0
0 opinie