top

Zestaw lawinowy Pieps Set Race

1 799,99 zł
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw lawinowy Pieps Set Race to absolutne must have podczas zimowych wypadów w góry. W skład tego pakietu wchodzi sonda lawinowa, detektor, a także łopata. Są to właśnie te elementy, które są niezbędne podczas przeprowadzenia szybkiej akcji ratunkowej, mającej na celu uratowanie osoby przysypanej lawiną.

Zestaw został zaprojektowany prze rozpoznawalną na całym świecie markę Pieps, która wywodzi się z Austrii. To właśnie ta firma już prawie 60 lat temu zaczęła prowadzić prace nad detektorem lawinowym. Dodatkowo jako pierwsza na rynku wprowadziła sondę mającą wbudowany odbiornik, który odbiera sygnał z detektora osoby przysypanej lawiną. O prestiżu jakim cieszy się brand świadczy to, że w krajach alpejskich Pieps jest synonimem detektora lawinowego.

Zestaw lawinowy Pieps Set Race składa się z trzech elementów. Pierwszym z nich jest sonda lawinowa Pieps Carbon 240 Race to produkt, który musi znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby w górach, która porusza się w strefie zagrożenia lawinowego. Dzięki temu, że będziesz mieć go przy sobie, znacząco skrócisz czas poszukiwań osoby zasypanej lawiną. Należy pamiętać, że decydujące jest pierwsze 15 minut po zejściu lawiny – to wtedy szansa na przeżycie osoby pod śniegiem wynosi aż 90%.

Sonda lawinowa Pieps Carbon 240 Race korzysta z rozwiązania Speed-Cone. Jest to sposób mocowania kolejnych segmentów produktu. Dzięki niemu złożenie całości zajmuje naprawdę chwilkę. Wzdłuż całego produktu umieszczono skalę centymetrową, określającą jak głęboko znajduje się poszkodowany. Dodatkowo sonda zajmuje niewiele miejsca po złożeniu. Całość składa się z 6 elementów złączonych za pomocą linki. Produkt wyróżnia się również lekkością – jego waga to zaledwie 120 g. Długość sondy wynosi 240 cm.

Sonda lawinowa Pieps Carbon 240 Race – najważniejsze cechy:

 • System Speed-Cone umożliwiający szybkie mocowanie segmentów;
 • Łatwy i szybki montaż sondy;
 • Skala centymetrowa na produkcie;
 • Sonda zajmuje niewiele miejsca po złożeniu;
 • Sonda wykonana z dodatkami w kolorze ułatwiającym jej odnalezienie;
 • Wewnątrz znajduje się linka zapewniająca dodatkową stabilność i łatwe napinanie;
 • Model powstał z wytrzymałego materiału;
 • Produkt ma pętlę z dyneemy;
 • Znacznik bezpieczeństwa na długości 100 cm;
 • Marker o długości 40 cm;
 • Model ma długość 240 cm;
 • Waga produktu wynosi 120 g;
 • Produkt po rozłożeniu ma 6 segmentów;

Zestaw Pieps Set Race zawiera również detektor lawinowy Pieps Micro BT Race. Korzysta on z nowoczesnych technologii, które w skuteczny sposób pozwalają na zlokalizowanie osoby zasypanej śniegiem. System trzech anten daje kolisty zasięg sygnału. Oznacza to, że odbiór jest szybszy i bardziej stabilny i zostanie odebrany bez względu na to, w którym kierunku będzie zwrócony nadajnik osoby przysypanej śniegiem. W celu sprawniejszej obsługi tego modelu został on wyposażony w wielki jak na rozmiary całości wyświetlacz. Urządzenie może się również łączyć za pomocą bluetooth i aplikacji mobilnej marki Pieps.

Kiedy w obszarze poszukiwań znajduje się więcej osób, można oznaczyć te, które zostały już odnalezione, i przystąpić do dalszego przeszukiwania lawiniska. Dzięki temu „blokujesz” odnaleziony sygnał, by nie zakłócał poszukiwania kolejnych ofiar – za to rozwiązanie odpowiada technologia iPROBE – możesz ją skonfigurować za pomocą aplikacji. Z kolei system zaznaczania Mark-Performance bez obniżenia sprawności urządzenia przetworzy sygnał. Daje to pewność, że odebrane fale rzeczywiście pochodzą z konkretnego miejsca w lawinowisku, a nie oddalonego o kilka metrów. Produkt wykrywa sygnały z detektorów lawinowych, które są zgodne z normą EN300718.

Detektor Pieps Micro BT sensor ma również technologię Auto Search to Send. Oznacza to, że w momencie, gdy pozostaje przez określony czas bez ruchu, urządzenie automatycznie zostanie przełączone z trybu szukania na tryb nadawania. Z kolei by przełączyć urządzenie z trybu nadawania na tryb szukania musisz skorzystać ze specjalnego przycisku z przodu urządzenia, który umieszczono poniżej wyświetlacza. Funkcja Auto-Antenna-Switch umożliwia z kolei automatyczne przełączenie detektora na inną antenę, w przypadku gdy inne urządzenia elektroniczne lub elementy metalowe powodują zakłócenia. W zestawie znajduje się również zestaw do przenoszenia detektora. Został on wykonany z materiałów, które wyróżniają się znaczną wytrzymałością. Detektor ma niską wagę wynoszącą zaledwie 150 gram. Jego wymiary to tylko 106×74×20 milimetrów.

Detektor lawinowy Pieps Micro BT Race – najważniejsze cechy:

 • Detektor korzysta z systemu trzech anten sygnalizujących położenie osoby zasypanej;
 • Produkt wykrywa sygnały z detektorów lawinowych, które są zgodne z normą EN300718;
 • Możliwość zarządzania urządzeniem za pomocą aplikacji Pieps App łączącej się przez bluetooth;
 • Efektywny system zaznaczania Mark-Performance – sygnał jest precyzyjnie przetwarzany bez obniżenia sprawności urządzenia;
 • Funkcja Auto-Antenna-Switch – automatyczne przełączenie detektora na inną antenę, jeśli występują zakłócenia w działaniu spowodowane innymi urządzeniami elektronicznymi lub elementami metalowymi;
 • Funkcja Auto-Search-to-Send – automatyczne przełączanie się z trybu wyszukiwania na tryb nadawania po określonym czasie w bezruchu;
 • Model ma analogowy tryb przełączenia z wysyłania sygnału na tryb odbioru;
 • iProbe Support – funkcja automatycznej dezaktywacji detektora, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe. Po wyłączeniu sygnału, urządzenie odbiera kolejny co do siły sygnał;
 • Możliwość przeprowadzenia testu grupowego polegającego na sprawdzeniu działania i parametrów urządzeń partnerów;
 • Pokrowiec dla ochrony przed przypadkowym uszkodzeniem;
 • Pokrowiec wykonany jest z wodoodpornych materiałów;
 • Produkt ma wymiary 106×74×20 mm;
 • Waga modelu to 150 gram;
 • Detektor zasilany za pomocą baterii AA;

Zestaw lawinowy Pieps Set Race obejmuje również łopatę lawinową Pieps Shovel T500 Race wykonana została w taki sposób, aby jej rozłożenie było jak najszybsze, nawet w trudnych warunkach. Wykorzystany system sprawia, że wystarczy chwila, abyś mógł posłużyć się nią w razie zejścia lawiny. Co więcej, za sprawą szeregu rozwiązań model pewnie leży w dłoni. Zakończenie styliska ma kształt litery T, co zmniejsza ryzyko, że całość wysunie się w trakcie pracy. Antypoślizgowa powłoka także pozytywnie wpływa na stabilność chwytu. Dzięki temu możesz sprawnie operować łopatą podczas procesu odkopywania.

Szufla łopaty ma ostre krawędzie, co sprawia, że całość lepiej sprawdza się w kontakcie ze zmarzniętym śniegiem. Proces odkopywania zsypanej osoby jest dzięki temu przyśpieszony. Model wykorzystuje również szybki i intuicyjny system rozkładania. W krótkim czasie całość będzie gotowa do użycia. Dodatkowo łopata wykonana została z lekkich tworzyw oraz ma niewielkie rozmiary. Bez trudu zmieścisz ją do plecaka. Całość charakteryzuje się przy tym znaczną wytrzymałością.

O tym, jak innowacyjną firmą jest Pieps, świadczy fakt, że to jeden z pierwszych producentów detektorów lawinowych. Swoje prace nad tymi urządzeniami brand rozpoczął już w latach 60. ubiegłego wieku, a więc prawie 60 lat temu. W krajach alpejskich nazwa marki Pieps to synonim detektora lawinowego. Firma znana jest z produkcji sprzętu stosującego nowatorskie rozwiązania, dbające o Twoje bezpieczeństwo, oraz wprowadzania jak najbardziej zaawansowanych technologii w dziedzinie bezpieczeństwa w ośnieżonych górach. Marka stworzyła sondę mającą wbudowany odbiornik, który odbiera sygnał z detektora osoby przysypanej lawiną, co pozwala znacząco skrócić czas poszukiwania, a więc zwiększa szansę ratunku. Świetnym rozwiązaniem są także detektory z technologią bluetooth i możliwością łączenia za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne, pozwalające dokonać aktualizacji oprogramowania i przeprowadzić test poszczególnych anten czy też odbyć ćwiczenia. O odpowiedzialnym podejściu marki świadczy również to, że od lat organizuje szkolenia lawinowe, a także uczestniczy w konferencjach na temat bezpieczeństwa górskiego.

Łopata lawinowa Pieps Shovel T500 Race – najważniejsze cechy:

 • Wysoka ergonomia pracy;
 • Zakończenie styliska w kształcie litery T dla wygodnego chwytu;
 • Niska waga i dobra wytrzymałość;
 • Owalny profil zapobiegający niekontrolowanemu wyginaniu się łopaty;
 • Możliwość stworzenia sani ratunkowych;
 • Antypoślizgowa powłoka zapewniająca stabilny chwyt;
 • Antypoślizgowe oparcie na stopę na szufli;
 • Szybki system składania bez konieczności używania zatrzasków.
 • Wymiary: długość rączki: 45 cm; wymiary szufli: 28 × 22 × 4 cm;
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 112878
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pieps Safety Equipment
Waga ok. detektor : 150 g; sonda: 120 g; łopata: 500g
Wymiary ok. detektor: 106 x 74 x 20 mm; sonda: Ø10,6 mm x 40 cm; łopata (szufla): 28 x 22 x 4 cm, stylisko: 45 cm

Pieps Set Race - opinie klientów

0.0
0 opinie