top

Zestaw lawinowy Pieps Set Micro BT Button

1 495,99 zł 1 699,99 zł
-12%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw lawinowy Pieps Set Micro BT Button to wyposażenie, o które powinien zadbać każdy, kto decyduje się na górską wyprawę. W nim znajduje się wszystko, co może okazać się potrzebne w przeprowadzeniu akcji ratunkowej i wpłynąć na Twoje bezpieczeństwo.

Sonda lawinowa, detektor i łopata to minimum, które musisz mieć ze sobą, żeby ze spokojem podróżować po górach. To też skład tego zestawu marki Pieps.

W skład zestawu wchodzą:

Detektor lawinowy Pieps Micro BT Button

Detektor dzięki systemowi 3-antenowemu daje kolisty zasięg sygnału. Oznacza to, że odbiór jest szybszy i bardziej stabilny. Zarządzanie odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji Pieps App. Dostęp do niej uzyskiwany jest przez łączność Bluetooth. Można wtedy dokonywać aktualizacji, diagnozować i zmieniać ustawienia. To rozwiązanie umożliwia też połączenie detektora z telefonem lub komputerem. Funkcja wibracji sygnalizuje wychwycenie pierwszego sygnału, dzięki czemu uczestnicy akcji poszukiwawczej mogą skoncentrować się na wzrokowym poszukiwaniu ofiar. To praktyczne rozwiązanie umożliwiające skupienie wzroku na terenie poszukiwań.

Lawinowy detektor Pieps Micro BT Button ma duży i wyraźny wyświetlacz. System zaznaczania Mark-Performance bez obniżenia sprawności urządzenia przetworzy sygnał. Kiedy w obszarze poszukiwań znajduje się więcej osób, można oznaczyć te, które zostały już odnalezione, i przystąpić do dalszego przeszukiwania lawiniska. Funkcja Auto-Antenna-Switch umożliwia z kolei automatyczne przełączenie detektora na inną antenę, w przypadku gdy inne urządzenia elektroniczne lub elementy metalowe powodują zakłócenia. Wpływa to na skuteczność poszukiwań.

Funkcja Auto-Search-to-Send w razie zejścia lawiny wtórnej, po określonym czasie w bezruchu, automatycznie przestawi detektor z trybu wyszukiwania na tryb nadawania. Z kolei by przełączyć urządzenie z trybu nadawania na tryb szukania musisz skorzystać ze specjalnego przycisku z przodu urządzenia, który umieszczono poniżej wyświetlacza. Kolejnym udogodnieniem, o którym pomyśleli konstruktorzy marki jest iProbe Support. To automatyczna dezaktywacja, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe. Przed każdym wyruszeniem w trasę docenisz też możliwość przeprowadzenia testu grupowego, czyli sprawdzenia działania i parametrów. Żeby detektor był doskonale chroniony przed uszkodzeniem, wyposażono go w twardy pokrowiec z wodoodpornych materiałów. Szelki umożliwią jego poręczne zamontowanie.

Pieps Micro BT Button najważniejsze cechy:

 • System składający się z 3 anten Pieps;
 • Kolisty zasięg sygnału przekładający się na szybkość i stabilność odbioru sygnału;
 • Możliwość zarządzania urządzeniem za pomocą aplikacji Pieps App łączącej się przez Bluetooth;
 • Aplikacja kompatybilna z systemami iOS i Android;
 • Funkcja wibracji sygnalizującej wychwycenie pierwszego sygnału, dzięki czemu uczestnicy akcji poszukiwawczej mogą skoncentrować się na wzrokowym poszukiwaniu ofiar;
 • Duży, czytelny wyświetlacz;
 • Efektywny system zaznaczania Mark-Performance – sygnał jest precyzyjnie przetwarzany bez obniżenia sprawności urządzenia;
 • Funkcja Auto-Antenna-Switch – automatyczne przełączenie detektora na inną antenę, jeśli występują zakłócenia w działaniu spowodowane innymi urządzeniami elektronicznymi lub elementami metalowymi;
 • Funkcja Auto-Search-to-Send – automatyczne przełączanie się z trybu wyszukiwania na tryb nadawania po określonym czasie w bezruchu;
 • Model ma analogowy tryb przełączenia z wysyłania sygnału na tryb odbioru;
 • iProbe Support – funkcja automatycznej dezaktywacji detektora, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe. Po wyłączeniu sygnału, urządzenie odbiera kolejny co do siły sygnał;
 • Możliwość przeprowadzenia testu grupowego polegającego na sprawdzeniu działania i parametrów urządzeń partnerów;
 • Twardy pokrowiec dla ochrony przed przypadkowym uszkodzeniem;
 • Pokrowiec wykonany jest z wodoodpornych materiałów;
 • Sam detektor nie gwarantuje bezpieczeństwa, należy zapoznać się z jego instrukcją oraz wiedzieć, jak należy go stosować.
 • Kompaktowe rozmiary i niska waga.
Maksymalny zasięg:
ok. 50 m
Szerokość pasa poszukiwań:
ok. 50 m
Zasilanie:
1 x AA
Żywotność baterii:
ok. 200 h
Częstotliwość nadawania:
457 kHz
Zakres temperatury:
ok. -20-45°C

Sonda lawinowa Pieps Aluminium 220

Sonda to jeden z nieodłącznych elementów lawinowego ABC. Z uwagi na nieduże rozmiary z łatwością mieści się do plecaka, więc możesz go mieć zawsze przy sobie. Sonda została wyposażona w system Speed Cone, który umożliwia sprawne rozłożenie 5-segmentowej konstrukcji oraz złożenie w wymagającej sytuacji. Po zejściu lawiny trzeba zadbać o bezpieczeństwo osób podejmujących akcję oraz jak najszybciej odnaleźć porwane przez nią ofiary. Szybkie rozłożenie sondy w intuicyjny sposób może usprawnić przebieg poszukiwań.

By jak najbardziej skrócić czas potrzebny na ich odnalezienie system rozkładania sondy powinien być intuicyjny w obsłudze. Ma to duże znaczenie w obliczu sytuacji kryzysowe. By właściwie ocenić głębokość na jakiej znajdują się ofiary, każdy segment posiada skalę oznaczoną co 1 cm. Konstrukcja na bazie pięciu elementów umożliwia sprawne spakowanie sondy Pieps Aluminium 220 do dedykowanego pokrowca.

Została ona wykonana z charakteryzującego się lekkością aluminium. Jest ono również odpowiednio wytrzymałe, by nic nie zakłóciło akcji poszukiwawczej. Posiada elastyczny pasek pozwalający spięcie elementów na czas transportu. Zaprojektowano ją w sposób umożliwiający wygodę użytkowania i transportu.

Łopata śnieżna Pieps Shovel T640

Łopata to niezbędny element ekwipunku osób wybierających się w góry w okresie zimowym. Sprawdzi się zarówno podczas wypadów skiturowcyh, jak i wędrówek. Całość ma konstrukcję, która pomaga sprawnie dotrzeć do osoby, znajdującej się pod warstwą śniegu.
Kompaktowe rozmiary modelu umożliwiają jego łatwe spakowanie i zabranie ze sobą podczas górskiej aktywności. Całość docenisz także za lekkość oraz przemyślaną konstrukcję. Zadbano, aby łopata mogła być przez Ciebie stabilnie utrzymana. Wykonana została w taki sposób, aby jej rozłożenie było jak najszybsze. Zakończenie styliska ma kształt litery T, co zmniejsza ryzyko, że całość wysunie się w trakcie pracy. Antypoślizgowa powłoka także pozytywnie wpływa na stabilność chwytu. Szufla łopaty ma ostre krawędzie, co sprawia, że całość lepiej sprawdza się w kontakcie z zmarzniętym śniegiem.

Łopata śnieżna Pieps Shovel T640 to niewielki model, który ma ergonomiczną konstrukcję. Charakteryzuje go wachlarz cech, które pozytywnie wpływają na szybkość przedzierania się przez warstwę śniegu.

Specyfikacja techniczna:
Kolor Żółty
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pieps Safety Equipment

Zestaw lawinowy Pieps Set Micro BT Button - opinie klientów

0.0
0 opinie