Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Zestaw lawinowy Pieps Set iProbe II

Cena promocyjna 2 186,10 zł Cena regularna 2 429,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,90 zł 11,90 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,90 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 10,90 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,90 zł 13,90 zł
> 450 zł 0 zł! 18,90 zł

Zestaw lawinowy Pieps Set iProbe II został stworzony dla wszystkich miłośników górskich aktywność w okresie zimowym. Wszystkie jego elementy, czyli detektor, łopata oraz sonda pomagają w szybszym odnalezieniu osoby, która została przysypana prze lawinę. Całość warto mieć przy sobie podczas skiturowych wypadów oraz górskich trekkingów.

Zestaw powinien znaleźć się w plecaku każdego fana zimowych aktywności. Jego elementy zostały skonstruowane w taki sposób, aby ich użytkowanie było intuicyjne. Dodatkowo całość cechuje się niską wagą, co ułatwia jej transport.

W skład zestawu wchodzą:

Detektor lawinowy Pieps Pro BT

Charakterystyczne dla tego modelu są dwa rodzaje funkcji, w tym zintegrowany pochyłomierz do sprawdzenia nachylenia stoku za pomocą kija narciarskiego i detektora. W ten sposób możesz szybko oszacować możliwość wystąpienia niebezpieczeństwa w postaci lawiny. Ponadto dostępne są dwa tryby Scan: pierwszy polega na skanowaniu całego zakresu odbiorczego i wyświetleniu podglądu, drugi skanuje cały obszar, ale kończy się wskazaniem kierunku oraz odległości do pierwszej ofiary. Aplikacja Pieps App obsługiwana przez Bluetooth umożliwia zarządzanie detektorem. Pozwala na dokonywanie aktualizacji, diagnozę i rejestrację urządzenia oraz zmianę ustawień, również w zakresie oznaczeń z 5 metrów na 20 metrów lub maksymalny zasięg.

Detektor korzysta z systemu znaczenia Mark. Za jego sprawą sygnał jest precyzyjnie przetwarzany, a jednocześnie sprawność urządzenia nie ulega obniżeniu. To szczególnie przydatne, gdy w obszarze poszukiwań znajduje się więcej osób. Można wtedy oznaczyć osoby już odnalezione i przystąpić do dalszego przeszukiwania lawiniska. Funkcja Auto-Antenna-Switch polega na automatycznym przełączeniu detektora na inną antenę, jeśli występują zakłócenia w jej działaniu spowodowane innymi urządzeniami elektronicznymi lub elementami metalowymi. Ochrona przed zakłóceniami pozwala na weryfikację sygnału Pieps, wyświetlany jest tylko sprawdzony sygnał 457 kHz, nie jest mylony z innymi.

W trakcie poszukiwania istotny może okazać się tryb TX600 pozwalający na wykrycie urządzenia Pieps TX600 czyli miniaturowego nadajnika dla psów czy sprzętu pracującego na częstotliwości 456 kHz. By skupić się w całości na procesie poszukiwania dostępna jest także funkcja wibracji sygnalizującej wychwycenie pierwszego sygnału, dzięki czemu uczestnicy akcji poszukiwawczej mogą skoncentrować się na wzrokowym poszukiwaniu ofiar.

Ważnym udogodnieniem jest także tryb analogowy, który może być używany do określonych strategii poszukiwania lub z powodów demonstracyjnych. Natomiast system Auto-Search-to-Send ma na celu automatyczne przełączanie się z trybu wyszukiwania na tryb nadawania po określonym czasie w bezruchu. To zabezpieczenie na wypadek zejścia lawiny wtórnej, wtedy detektor automatycznie przestawi się na nadawanie. Stanowi przydatną funkcję szczególnie, jeśli z osoby poszukującej stajemy się poszukiwanym. Detektor lawinowy Pieps ProBT posiada także funkcję iProbe Support polegającą na jego automatycznej dezaktywacji, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe. Wtedy na ekranie urządzenia odbierającego automatycznie wyświetla się kolejny co do siły sygnał. Ten model posiada także tryb profesjonalnego testy grupy, dzięki czemu można wykonać test nadawania, a także test odbioru bez wyłączania trybu testu grupy.

Pieps Pro BT najważniejsze cechy:

 • System składający się z 3 anten Pieps;
 • Kolisty zasięg sygnału przekładający się na szybkość i stabilność odbioru sygnału;
 • Funkcja wibracji sygnalizującej wychwycenie pierwszego sygnału;
 • Możliwość zarządzania urządzeniem za pomocą aplikacji Pieps App obsługiwanej przez Bluetooth;
 • Aplikacja Pieps App jest kompatybilna z systemami iOS i Android;
 • Zintegrowany pochyłomierz do sprawdzenia nachylenia stoku za pomocą kija narciarskiego i detektora;
 • Dwa tryby Scan;
 • Tryb analogowy, który może być używany do określonych strategii poszukiwania lub z powodów demonstracyjnych;
 • Tryb TX600 pozwala na wykrycie urządzenia *Pieps TX600 *czyli miniaturowego nadajnika dla psów czy sprzętu pracującego na częstotliwości 456 kHz;
 • Detektor posiada duży wyświetlacz;
 • Został wyposażony w efektywny system zaznaczania Mark;
 • Funkcja Auto-Antenna-Switch polegająca na automatycznym przełączeniu detektora na inną antenę, jeśli występują zakłócenia w jej działaniu spowodowane innymi urządzeniami elektronicznymi lub elementami metalowymi;
 • Ochrona przed zakłóceniami pozwalająca na weryfikację sygnału Pieps, wyświetlany jest tylko sprawdzony sygnał 457 kHz, nie jest mylony z innymi sygnałami;
 • Funkcja Auto-Search-to-Send to automatyczne przełączanie się z trybu wyszukiwania na tryb nadawania po określonym czasie w bezruchu (co może oznaczać, że doszło do zasypania);
  iProbe Support to funkcja automatycznej dezaktywacji detektora, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe, na ekranie urządzenia odbierającego automatycznie wyświetla się kolejny co do siły sygnał;
 • Możliwość przeprowadzenia testu grupowego polegającego na sprawdzeniu działania i * parametrów urządzeń partnerów, jest on zalecany przed każdym wyjściem w góry;
 • Tryb profesjonalnego testu grupy, dzięki czemu można wykonać test nadawania, a także test odbioru bez wyłączania trybu testu grupy;
 • Sam detektor nie gwarantuje bezpieczeństwa, należy zapoznać się z jego instrukcją oraz wiedzieć jak należy go stosować.
Maksymalny zasięg: ok. 60 m
Szerokość pasa poszukiwań: ok. 60 m
Zasilanie: 3 x AAA
Żywotność baterii: ok. 600 h
Częstotliwość nadawania: 457 kHz
Zakres temperatury: ok. -20-45°C

Waga: ok. 310 g Wymiary: ok. 14 × 10 × 3,5 cm

Lawinowa łopata Pieps Shovel C720

Lawinowa łopata Pieps Shovel C720 stanowi ważny element lawinowego ABC. Model został tak wykonany, aby zapewniać bardziej efektywny proces odkopywania. Zwrócono uwagę na konstrukcję stylistka. Ma ono owalny profili, co przekłada się na większa stabilność modelu. Część chwytna ma kształt litery C, co pozwala na wygodne utrzymanie łopaty oraz operowanie nią. Modle korzysta także z antypoślizgowej powłoki, która także redukuje ryzyko upuszczenia łopaty. Szufla modelu została tak zaprojektowana, aby dobrze wbijać się w zamarznięty śnieg. Jej krawędzie cechują się ostrym wykończeniem. Łopata wykonana została z lekkiego tworzywa, o zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia. Dodatkowo wyposażono ją w system szybkiego składania oraz rozkładania. Całość w kilka sekund będzie gotowa do użycia. Niska waga oraz niewielkie rozmiary sprzyjają również wygodnemu zapakowaniu całości do kieszeni plecaka.

Wymiary:

 • Stylisko:* 68 cm;
 • Szufla:* 30,5 cm x 24,5 cm x 6 cm

Sonda lawinowa Pieps iProbe II 220

Sonda to elektroniczny model, który wspomaga szybkie odnajdywanie zasypanych osób. Wykonano go z Kevlaru. Który odznacza się lekkością oraz zwiększoną wytrzymałością. Całość zajmuje po złożeniu niewiele miejsca, dzięki czemu jej transport nie będzie stanowił problemu. Aby całość była jak najszybciej gotowa do użycia, włącza się ona automatycznie, po rozłożeniu. Dzięki temu już po krótkiej chwili możesz rozpocząć akcję ratunkową. Dużym atutem modelu jest wyposażenie w akustyczny i wizualny system informowania o odznaczeniu poszkodowanego.

Sonda lawinowa Pieps iProbe II 220 to również system elektronicznej lokalizacji, który wykrywa sygnały wysyłane przez detektory lawinowe zgodne z normą EN300718. Takie rozwiązanie okazuje się naprawdę praktyczne, gdyż zwiększa szansę na odnalezienie osoby pod śniegiem. Po jej wykryciu z podziałki centymetrowej na boku tego modelu odczytasz wstępną głębokość, na której znajduje się Twój towarzysz, więc zyskasz podstawę do skutecznego jego odkopania.

Długość: ok. 220 cm;
Ilość segmentów: 5;
Średnica: ok. 12,5 mm;
Zasięg sondowania łącznie: ok. 270 cm;
Zakres temperatur: -20 °C to +45 °C;
Zasilanie: 1 bateria AA;

Detektory Pieps, które współpracują z sondą Pieps iProbe II 220: Pieps PRO BT, Pieps POWDER BT, Pieps MICRO BT sensor/button, Pieps DSP Pro Ice, DSP Pro, DSP Sport, Pieps DSP (ab Softwareversion 5.0), Pieps DSP Tour, Pieps Freeride.
Zestaw lawinowy Pieps Set iProbe II - opinie klientów
0.0
0 opinie