top

Zestaw lawinowy Arva Pack Safety Box Pro

1 969,99 zł
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw lawinowy Arva Pack Safety Box Pro zapewni Ci bezpieczeństwo w górach w okresie zimowym. Kompletne lawinowe ABC w postaci zaawansowanego detektora, a także lekkiej i wytrzymałej łopaty oraz sondy, jest komfortowe w transportowaniu.

Każdy miłośnik zimowych eskapad w góry powinien mieć ten zestaw przy sobie. Arva Pack Safety Box Pro pozwoli na przeprowadzenie sprawnej akcji ratunkowej w przypadku lawiny. Prezentowany zestaw sprawdzi się zaawansowanym i doświadczonym użytkownikom w przeprowadzaniu akcji ratunkowych.

Zestaw lawinowy Arva pack safety box Pro zawiera detektor Arva Neo Pro, wykorzystujący trzy anteny. Dzięki temu podczas poszukiwań możesz liczyć na dokładne wskazania, ułatwiające odnalezienie zasypanych towarzyszy. Duży podświetlany ekran jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Model posiada wiele funkcji, które ułatwiają korzystanie z niego. Auto-test uruchamia się przy każdym włączeniu, wykonując diagnostykę, na którą składa się sprawdzenie poziomu naładowania baterii, poprawności działania urządzenia oraz zakłóceń sygnału. W razie wychwycenia jakiegokolwiek problemu użytkownik zostanie o tym natychmiast powiadomiony. Model ten odbiera fale z maksymalnej odległości 80 metrów, co pozwala na sprawne prowadzenie akcji poszukiwawczej. Urządzenie wykorzystuje funkcję Mark, polegającą na oznaczaniu, namierzonych w lawinowisku osób. Po oznaczeniu nasz detektor ignoruje fale tego konkretnego nadajnika, co pozwala na skupienie siły sygnału w celu poszukiwania kolejnych ofiar.

Załączony w zestawie detektor lawinowy Arva posiada ponadto kilka rozwiązań, które pozwalają na sprawniejsze poszukiwania. Dzięki wbudowanemu głośnikowi użytkownik zostanie powiadomiony jeśli zacznie oddalać się od osoby znajdującej się pod śniegiem. Detektor posiada również funkcję, która w przypadku zejścia drugiej lawiny, pozwoli na automatyczne przełączenie z trybu odbierania na tryb nadawania sygnału po upłynięciu określonego czasu. Model ten wykorzystuje również funkcję Interferences Management maksymalizującą możliwości w trybie poszukiwania, wykorzystując interferencję elektromagnetyczną. Skupia się na częstotliwości nadającej sygnał alarmowy. Pozostałe, mogące go zagłuszać, będą ignorowane. Opcja ta może być dezaktywowana w ustawieniach. Ekran modelu wyświetla również wskaźnik osób, które znajdują się pod śniegiem, jeżeli liczba ta przekracza trzy osoby, na ekranie widoczny jest symbol „+”.

Detektor lawinowy Arva Neo Pro, posiada ponadto funkcje skierowane do profesjonalistów. Pierwszą z nich jest możliwość prowadzenia poszukiwań w trybie analogowym. Rozwiązanie Standby Mode, pozwala na uśpienie urządzenia, które w danym momencie nie odbiera, ani nie wysyła sygnału, jeżeli jednak zejdzie druga lawina, dzięki wbudowanemu sensorowi, urządzenie samo włączy tryb nadawania. Scrolling Function z kolei pozwala na samodzielny wybór osoby, do której chcemy się dostać, ułatwia to poszukiwania i pozwala na jasny podział obowiązków jeżeli ratowników jest kilku.

Zestaw lawinowy Arva pack safety box Pro zawiera w sobie sondę Arva Guide 260 wykonaną z wysokiej jakości aluminium 7075. Składa się z siedmiu segmentów o długości 37,5 cm, które odpowiadają za niezawodne rozkładanie i kompaktowy wymiar sondy podczas transportu. Średnica sondy to 13 mm, dzięki czemu jest mocna i może być wykorzystywana na wszystkich rodzajach pokrywy śnieżnej. Model wykorzystuje rozwiązanie Rack Lock. Podczas wyrzutu rączka na końcu stalowej linki wykorzystywana jest do zaciągnięcia konstrukcji w celu jej zablokowania. Jej kontrastowy kolor pozwala na widoczne zaznaczenie miejsca kopania. Szczegółowa podziałka odpowiada za precyzyjną ocenę głębokości warstwy śniegu, która zasypała osobę poszkodowaną.

Zestaw lawinowy Arva pack safety box Pro oferuje również łopatę Axe. Model, wykonano z anodyzowanego aluminium, które zapewnia odpowiednią lekkość, pozostając przy tym wyjątkowo sztywne. Niski profil szufli ułatwia jej spakowanie do plecaka. Montaż elementów łopaty odbywa się za pomocą systemu The Pin Lock, który jest szybki i intuicyjny. Kształt szufli został zaprojektowany w taki sposób, abyśmy mogli na niej stanąć podczas wbijania łopaty, nie uszkadzając jej. Dzięki temu produkt marki Arva sprawdzi się doskonale na różnych rodzajach śniegu. Łopata lawinowa Arva Axe zapewnia nam również odpowiednią ergonomię, dzięki profilowanej rączce, łatwiej o pewny chwyt i przeniesienie siły podczas kopania. Antypoślizgowa rękojeść sprawi, że korzystanie z niej będzie efektywne niezależnie od warunków pogodowych. Teleskopowe stylisko, w połączeniu z niskoprofilową szuflą sprawi, że model ten z powodzeniem zapakujemy do większości plecaków skiturowych. Model można w ciągu kilku chwil zamienić w motykę, co pozwoli na sprawne rozgarnianie śniegu.

Zestaw Arva Pack Safety Box Pro – najważniejsze cechy:

 • Detektor Neo Pro posiada trzy anteny i maksymalny zasięg 70 metrów;
 • Dodatkowy tryb analogowy posiada 80-metrowy zasięg i skierowany jest do profesjonalistów;
 • Duży podświetlany ekran ułatwiający poszukiwania, dzięki czytelnym komunikatom;
 • Wbudowany głośnik wysyła powiadomienie jeśli oddalamy się od poszkodowanego;
 • Funkcja Mark pozwala na oznaczenie odnalezionych osób;
 • Model sam potrafi przełączyć się z trybu odbioru w tryb nadawania, dzięki wbudowanemu sensorowi;
 • Interferences Management pozwala na ignorowanie zakłóceń elektromagnetycznych podczas poszukiwań;
 • Detektor wyświetla na ekranie ilość poszkodowanych znajdujących się w lawinowisku;
 • Auto-Test diagnozuje urządzenie po każdym uruchomieniu i ostrzega o ewentualnych nieprawidłowościach w działaniu;
 • Funkcja Group Check Mode pozwala na szybkie i sprawne sprawdzenie poprawności działania detektorów należących do innych członków wyprawy;
 • Zaawansowane rozwiązanie Scrolling Function pozwala na ręczne wybranie osoby, jaką chcemy znaleźć;
 • Detektor posiada tryb Standby Mode, który zawiesza działanie urządzenia, aby skupić się na poszukiwaniach;
 • Sonda wykonana z aluminium 7075 i stali;
 • Konstrukcja posiada długość 260 cm i sprawdzi się w większości warunków;
 • Średnica 13 mm zapewnia możliwość korzystania z sondy we wszelkich rodzajach śniegu;
 • Łopata wykonana z lekkiego aluminium wysokiej jakości;
 • Mechanizm The Pin Lock odpowiada za szybkie i intuicyjne złożenie konstrukcji;
 • Rączka z wykończeniem pozwalającym na pewny chwyt;
 • Teleskopowe stylisko pozwala na regulowanie długości łopaty;
 • Możliwość przekształcenia łopaty w motykę.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu SAAPSBOXV2NEO4
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Arva Safety Equipment

Arva Neo Pro - opinie klientów

0.0
0 opinie