top

Zestaw lawinowy Arva NEO PRO Safety Pack

1 479,99 zł 1 849,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw lawinowy Arva EVO PRO Safety Pack zawiera w sobie detektor EVO PRO, sondę Raid 240 i łopatę Guard. Każdy element zestawu stworzono z najwyższej jakości materiałów i dbałością o każdy detal. Kompaktowe wymiary pozwolą na łatwe zapakowanie tego lawinowego ABC do plecaka.

Zestaw, który właśnie oglądasz to bezkompromisowy produkt, który skierowany jest do doświadczonych użytkowników i profesjonalistów. Mnogość funkcji, jaką zapewnia detektor Arva EVO PRO, pozwoli na prowadzenie sprawnych i świetnie zorganizowanych poszukiwań.

Zestaw lawinowy Arva EVO PRO Safety Pack zawiera detektor Arva EVO PRO, wykorzystujący trzy anteny. Dzięki temu podczas poszukiwań możesz liczyć na dokładne wskazania, ułatwiające odnalezienie zasypanych towarzyszy. Duży podświetlany ekran jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Model posiada wiele funkcji, które ułatwiają korzystanie z niego. Auto-test uruchamia się przy każdym włączeniu, wykonując diagnostykę, na którą składa się sprawdzenie poziomu naładowania baterii, poprawności działania urządzenia oraz zakłóceń sygnału. W razie wychwycenia jakiegokolwiek problemu użytkownik zostanie o tym natychmiast powiadomiony. Model ten odbiera fale z maksymalnej odległości 80 metrów, co pozwala na sprawne prowadzenie akcji poszukiwawczej. Urządzenie wykorzystuje funkcję Mark, polegającą na oznaczaniu, namierzonych w lawinowisku osób. Po oznaczeniu nasz detektor ignoruje fale tego konkretnego nadajnika, co pozwala na skupienie siły sygnału w celu poszukiwania kolejnych ofiar.

Załączony w zestawie detektor lawinowy Arva EVO PRO posiada ponadto kilka rozwiązań, które pozwalają na sprawniejsze poszukiwania. Dzięki wbudowanemu głośnikowi użytkownik zostanie powiadomiony jeśli zacznie oddalać się od osoby znajdującej się pod śniegiem. Detektor posiada również funkcję, która w przypadku zejścia drugiej lawiny, pozwoli na automatyczne przełączenie z trybu odbierania na tryb nadawania sygnału po upłynięciu określonego czasu. Model ten wykorzystuje również funkcję Interferences Management maksymalizującą możliwości w trybie poszukiwania, wykorzystując interferencję elektromagnetyczną. Skupia się na częstotliwości nadającej sygnał alarmowy. Pozostałe, mogące go zagłuszać, będą ignorowane. Opcja ta może być dezaktywowana w ustawieniach. Ekran modelu wyświetla również wskaźnik osób, które znajdują się pod śniegiem, jeżeli liczba ta przekracza trzy osoby, na ekranie widoczny jest symbol „+”.

Detektor lawinowy Arva EVO PRO, posiada ponadto funkcje skierowane do profesjonalistów. Pierwszą z nich jest możliwość prowadzenia poszukiwań w trybie analogowym. Rozwiązanie Standby Mode, pozwala na uśpienie urządzenia, które w danym momencie nie odbiera, ani nie wysyła sygnału, jeżeli jednak zejdzie druga lawina, dzięki wbudowanemu sensorowi, urządzenie samo włączy tryb nadawania. Scrolling Function z kolei pozwala na samodzielny wybór osoby, do której chcemy się dostać, ułatwia to poszukiwania i pozwala na jasny podział obowiązków jeżeli ratowników jest kilku.

Zestaw lawinowy Arva EVO PRO Safety Pack zawiera w sobie sondę Arva Raid 240 wykonaną z wysokiej jakości aluminium 7075. Składa się z sześciu segmentów o długości 40 cm, które odpowiadają za niezawodne rozkładanie i kompaktowy wymiar sondy podczas transportu. Średnica sondy to 12 mm, dzięki czemu jest mocna i może być wykorzystywana na wszystkich rodzajach pokrywy śnieżnej. Model wykorzystuje rozwiązanie Pin Lock System. Podczas wyrzutu rączka na końcu stalowej linki wykorzystywana jest do zaciągnięcia konstrukcji w celu jej zablokowania. Jej kontrastowy kolor pozwala na widoczne zaznaczenie miejsca kopania. Szczegółowa podziałka odpowiada za precyzyjną ocenę głębokości warstwy śniegu, która zasypała osobę poszkodowaną.

Zestaw lawinowy Arva EVO PRO Safety Pack oferuje również łopatę Arva Guard. Model, wykonano z anodyzowanego aluminium, które zapewnia odpowiednią lekkość, pozostając przy tym wyjątkowo sztywne. Niski profil szufli ułatwia jej spakowanie do plecaka. Montaż elementów łopaty odbywa się za pomocą systemu The Pin Lock, który jest szybki i intuicyjny. Kształt szufli został zaprojektowany w taki sposób, abyśmy mogli na niej stanąć podczas wbijania łopaty, nie uszkadzając jej. Dzięki temu produkt marki Arva sprawdzi się doskonale na różnych rodzajach śniegu. Łopata lawinowa Arva Guard zapewnia nam również odpowiednią ergonomię, dzięki rączce w kształcie litery „T”, łatwiej o pewny chwyt i przeniesienie siły podczas kopania. Antypoślizgowa rękojeść sprawi, że korzystanie z niej będzie efektywne niezależnie od warunków pogodowych. Teleskopowe stylisko, w połączeniu z niskoprofilową szuflą sprawi, że model ten z powodzeniem zapakujemy do większości plecaków skiturowych.

Zestaw Arva EVO PRO Safety Pack – najważniejsze cechy:

 • Detektor posiada trzy anteny i maksymalny zasięg 70 metrów;
 • Dodatkowy tryb analogowy posiada 80 metrowy zasięg i skierowany jest do profesjonalistów;
 • Duży podświetlany ekran ułatwiający poszukiwania, dzięki czytelnym komunikatom;
 • Wbudowany głośnik wysyła powiadomienie jeśli oddalamy się od poszkodowanego;
 • Funkcja Mark pozwala na oznaczenie odnalezionych osób;
 • Model sam potrafi przełączyć się z trybu odbioru w tryb nadawania, dzięki wbudowanemu sensorowi;
 • Interferences Management pozwala na ignorowanie zakłóceń elektromagnetycznych podczas poszukiwań;
 • Detektor wyświetla na ekranie ilość poszkodowanych znajdujących się w lawinowisku;
 • Auto-Test diagnozuje urządzenie po każdym uruchomieniu i ostrzega o ewentualnych nieprawidłowościach w działaniu;
 • Funkcja Group Check Mode pozwala na szybkie i sprawne sprawdzenie poprawności działania detektorów należących do innych członków wyprawy;
 • Zaawansowane rozwiązanie Scrolling Function pozwala na ręczne wybranie osoby jaką chcemy znaleźć;
 • Detektor posiada tryb Standby Mode, który zawiesza działanie urządzenia aby skupić się na poszukiwaniach;
 • Sonda wykonana z aluminium 7075 i stali;
 • Konstrukcja posiada długość 240 cm i sprawdzi się w większości warunków;
 • Średnica 12 mm zapewnia możliwość korzystania z sondy we wszelkich rodzajach śniegu;
 • Łopata wykonana z lekkiego aluminium wysokiej jakości;
 • Mechanizm The Pin Lock odpowiada za szybkie i intuicyjne złożenie konstrukcji;
 • Rączka w kształcie litery „T” z wykończeniem pozwalającym na pewny chwyt;
 • Teleskopowe stylisko pozwala na regulowanie długości łopaty;
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu NEO PRO; GUARD; RAID 240
Kolor Niebieski
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Arva Safety Equipment

Arva NEO Pro Safety Pack - opinie klientów

0.0
0 opinie