top

Zestaw lawinowy Arva Neo BT Pro

1 751,19 zł 1 989,99 zł
-12% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 1 751,19 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 249 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw lawinowy Arva Neo BT Pro to kompletne ABC lawinowe składające się z detektora, sondy i łopaty. Niezbędne dla bezpieczeństwa Twoich towarzyszy i Twojego akcesoria, które warto mieć zimą podczas trekkingów, skituringu czy splitoardingu w terenach zagrożonych lawinami. 

Zestaw lawinowy Arva Neo BT Pro pozwoli na przeprowadzenie sprawnej akcji ratunkowej w przypadku lawiny. Prezentowany zestaw sprawdzi się zaawansowanym i doświadczonym użytkownikom w przeprowadzaniu akcji ratunkowych. Każdy miłośnik zimowych eskapad w góry powinien mieć ten zestaw przy sobie.

Zestaw składa się z:

 • Detektora Neo BT Pro;
 • Sondy Guide 260 Probe;
 • Łopaty Axe Shovel.

Detektor Neo BT Pro

Detektor Arva Neo BT Pro wykorzystuje trzy anteny do nadawania i odbierania sygnału. Dzięki temu podczas poszukiwań możesz liczyć na dokładne wskazania, ułatwiające odnalezienie zasypanych towarzyszy. Duży podświetlany ekran jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Model posiada wiele funkcji, które ułatwiają korzystanie z niego. Auto-test uruchamia się przy każdym włączeniu, wykonując diagnostykę, na którą składa się sprawdzenie poziomu naładowania baterii, poprawności działania urządzenia oraz zakłóceń sygnału. W razie wychwycenia jakiegokolwiek problemu użytkownik zostanie o tym powiadomiony. Model ten odbiera fale z maksymalnej odległości 80 metrów, co pozwala na sprawne prowadzenie akcji poszukiwawczej. Urządzenie wykorzystuje funkcję Mark, polegającą na oznaczaniu, namierzonych w lawinisku osób. Po oznaczeniu nasz detektor ignoruje fale tego konkretnego nadajnika, co pozwala na skupienie siły sygnału w celu poszukiwania kolejnych ofiar.

Załączony w zestawie detektor lawinowy Arva posiada ponadto kilka rozwiązań, które pozwalają na sprawniejsze poszukiwania. Dzięki wbudowanemu głośnikowi użytkownik zostanie powiadomiony, jeśli zacznie oddalać się od osoby znajdującej się pod śniegiem. Detektor posiada również funkcję, która w przypadku zejścia drugiej lawiny, pozwoli na automatyczne przełączenie z trybu odbierania na tryb nadawania sygnału po upłynięciu określonego czasu. Model ten wykorzystuje również funkcję Interferences Management maksymalizującą możliwości w trybie poszukiwania, wykorzystując interferencję elektromagnetyczną. Skupia się na częstotliwości nadającej sygnał alarmowy. Pozostałe, mogące go zagłuszać, będą ignorowane. Opcja ta może być dezaktywowana w ustawieniach. Ekran modelu wyświetla również wskaźnik osób, które znajdują się pod śniegiem, jeżeli liczba ta przekracza trzy osoby, na ekranie widoczny jest symbol „+”.

Detektor lawinowy Arva Neo BT PRO posiada ponadto funkcje skierowane do profesjonalistów. Pierwszą z nich jest możliwość prowadzenia poszukiwań w trybie analogowym. Rozwiązanie Standby Mode pozwala na uśpienie urządzenia, które w danym momencie nie odbiera, ani nie wysyła sygnału, jeżeli jednak zejdzie druga lawina, dzięki wbudowanemu sensorowi, urządzenie samo włączy tryb nadawania. Scrolling Function z kolei pozwala na samodzielny wybór osoby, do której chcemy się dostać, ułatwia to poszukiwania i pozwala na jasny podział obowiązków, jeżeli ratowników jest kilku. Model można za pomocą Bluetootha połączyć z aplikacją Arva APP i w pełni wykorzystać jego możliwości dzięki testom lub ćwiczeniom dostępnym w aplikacji.

Sonda Guide 260 Probe

Zestaw lawinowy Arva Neo BT Pro zawiera w sobie sondę Arva Guide 260 Probe wykonaną z wysokiej jakości aluminium 7075. Składa się z siedmiu segmentów o długości 37,5 cm, które odpowiadają za niezawodne rozkładanie i wymiar sondy podczas transportu. Średnica sondy to 13 mm, dzięki czemu jest mocna i może być wykorzystywana na wszystkich rodzajach pokrywy śnieżnej. Model wykorzystuje rozwiązanie Rack Lock. Podczas wyrzutu rączka na końcu stalowej linki wykorzystywana jest do zaciągnięcia konstrukcji w celu jej zablokowania. Jej kontrastowy kolor pozwala na widoczne zaznaczenie miejsca kopania. Szczegółowa podziałka odpowiada za precyzyjną ocenę głębokości warstwy śniegu, która zasypała osobę poszkodowaną.

Łopata Axe Shovel

Zestaw lawinowy Arva Neo BT Pro oferuje również łopatę Axe Shovel. Model, wykonano z anodyzowanego aluminium, które zapewnia odpowiednią lekkość, pozostając przy tym wyjątkowo sztywne. Niski profil szufli ułatwia jej spakowanie do plecaka. Montaż elementów łopaty odbywa się za pomocą systemu The Pin Lock, który jest szybki i intuicyjny. Kształt szufli został zaprojektowany w taki sposób, abyśmy mogli na niej stanąć podczas wbijania łopaty, nie uszkadzając jej. Dzięki temu produkt marki Arva sprawdzi się doskonale na różnych rodzajach śniegu. Łopata lawinowa Axe Shovel zapewnia nam również odpowiednią ergonomię, dzięki profilowanej rączce, łatwiej o pewny chwyt i przeniesienie siły podczas kopania. Antypoślizgowa rękojeść sprawi, że korzystanie z niej będzie efektywne niezależnie od warunków pogodowych. Teleskopowe stylisko, w połączeniu z niskoprofilową szuflą sprawi, że model ten z powodzeniem zapakujemy do większości plecaków skiturowych. Model można w ciągu kilku chwil zamienić w motykę, co pozwoli na sprawne rozgarnianie śniegu.

Zestaw Arva Neo BT Pro - najważniejsze cechy:

 • Detektor Neo Pro posiada trzy anteny i maksymalny zasięg 80 metrów;
 • Dodatkowy tryb analogowy skierowany jest do profesjonalistów;
 • Duży podświetlany ekran ułatwiający poszukiwania, dzięki czytelnym komunikatom;
 • Wbudowany głośnik wysyła powiadomienia, jeśli oddalamy się od poszkodowanego;
 • Funkcja Mark pozwala na oznaczenie odnalezionych osób;
 • Model sam potrafi przełączyć się z trybu odbioru w tryb nadawania, dzięki wbudowanemu sensorowi;
 • Interferences Management pozwala na ignorowanie zakłóceń elektromagnetycznych podczas poszukiwań;
 • Detektor wyświetla na ekranie ilość poszkodowanych znajdujących się w lawinisku;
 • Auto-Test diagnozuje urządzenie po każdym uruchomieniu i ostrzega o ewentualnych nieprawidłowościach w działaniu;
 • Funkcja Group Check Mode pozwala na szybkie i sprawne sprawdzenie poprawności działania detektorów należących do innych członków wyprawy;
 • Zaawansowane rozwiązanie Scrolling Function pozwala na ręczne wybranie osoby, jaką chcemy znaleźć;
 • Detektor posiada tryb Standby Mode, który zawiesza działanie urządzenia, aby skupić się na poszukiwaniach;
 • Możliwość połączenia detektora z aplikacją Arva APP za pomocą Bluetootha;
 • Sonda wykonana z aluminium 7075 i stali;
 • Konstrukcja posiada długość 260 cm i sprawdzi się w większości warunków;
 • Średnica 13 mm zapewnia możliwość korzystania z sondy we wszelkich rodzajach śniegu;
 • Możliwość przekształcenia łopaty w motykę;
 • Łopata wykonana z lekkiego aluminium wysokiej jakości;
 • Mechanizm The Pin Lock odpowiada za szybkie i intuicyjne złożenie konstrukcji;
 • Rączka z wykończeniem pozwalającym na pewny chwyt;
 • Teleskopowe stylisko pozwala na regulowanie długości łopaty.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu ARNINEOBTPR0V1
Kolor czarny
Płeć Unisex
Materiał podstawowy Aluminium
Outlet Tak
Przeznaczenie Skituring

Arva Neo BT Pro - opinie klientów

0.0
0 opinii