top

Zestaw lawinowy Arva EVO5 Safety Pack

1 229,99 zł 1 499,99 zł
-18%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw lawinowy Arva EVO5 Safety Pack zawiera w sobie detektor EVO5, sondę Spark 240 i łopatę Access TS. Elementy zestawu stworzono z najwyższej jakości materiałów. Jego funkcjonalność sprawia, że ewentualna akcja poszukiwawcza, będzie przebiegała w sprawny sposób. Dzięki niewielkiej wadze i kompaktowym wymiarom zestaw ten zmieścimy w plecaku.

Jeżeli wybierasz się zimą w góry, to odpowiednie przeszkolenie i lawinowe ABC mogą uratować życie Tobie i Twoim współtowarzyszom. Model, który właśnie oglądasz, zawiera w sobie doskonałej jakości detektor z mnogością funkcji ułatwiającymi przeszukiwanie lawinowiska. Załączona w zestawie sonda i łopata wykonane są z mocnych materiałów, co sprawi, że będziesz korzystać z nich przez wiele sezonów.

Zestaw lawinowy Arva EVO5 Safety Pack zawiera detektor Arva EVO5, wykorzystujący trzy anteny. Dzięki temu podczas poszukiwań możesz liczyć na dokładne wskazania, ułatwiające odnalezienie zasypanych towarzyszy. Duży podświetlany ekran jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Model posiada wiele funkcji, które ułatwiają korzystanie z niego. Auto-test uruchamia się przy każdym włączeniu, wykonując diagnostykę, na którą składa się sprawdzenie poziomu naładowania baterii, poprawności działania urządzenia oraz zakłóceń sygnału. W razie wychwycenia jakiegokolwiek problemu użytkownik zostanie o tym natychmiast powiadomiony. Model ten odbiera fale z maksymalnej odległości 50 metrów, co pozwala na sprawne prowadzenie akcji poszukiwawczej. Urządzenie wykorzystuje funkcję Mark, polegającą na oznaczaniu, namierzonych w lawinowisku osób. Po oznaczeniu nasz detektor ignoruje fale tego konkretnego nadajnika, co pozwala na skupienie siły sygnału w celu poszukiwania kolejnych ofiar.

Załączony w zestawie detektor lawinowy Arva EVO5 posiada ponadto kilka rozwiązań, które pozwalają na sprawniejsze poszukiwania. Dzięki wbudowanemu głośnikowi użytkownik zostanie powiadomiony jeśli zacznie oddalać się od osoby znajdującej się pod śniegiem. Detektor posiada również funkcję, która w przypadku zejścia drugiej lawiny, pozwoli na automatyczne przełączenie z trybu odbierania na tryb nadawania sygnału po upłynięciu określonego czasu. Model ten wykorzystuje również funkcję Interferences Management maksymalizującą możliwości w trybie poszukiwania, wykorzystując interferencję elektromagnetyczną. Skupia się na częstotliwości nadającej sygnał alarmowy. Pozostałe, mogące go zagłuszać, będą ignorowane. Opcja ta może być dezaktywowana w ustawieniach. Ekran modelu wyświetla również wskaźnik osób, które znajdują się pod śniegiem, jeżeli liczba ta przekracza trzy osoby, na ekranie widoczny jest symbol „+”.

Zestaw lawinowy Arva EVO5 Safety Pack zawiera w sobie sondę Arva Spark 240 wykonaną z wysokiej jakości aluminium 7075. Składa się z ośmiu segmentów o długości 30 cm, które odpowiadają za niezawodne rozkładanie i kompaktowy wymiar sondy podczas transportu. Średnica sondy to 12 mm, dzięki czemu jest mocna i może być wykorzystywana na wszystkich rodzajach pokrywy śnieżnej. Model wykorzystuje rozwiązanie Pin Lock System. Podczas wyrzutu rączka na końcu stalowej linki wykorzystywana jest do zaciągnięcia konstrukcji w celu jej zablokowania. Jej kontrastowy kolor pozwala na widoczne zaznaczenie miejsca kopania. Szczegółowa podziałka odpowiada za precyzyjną ocenę głębokości warstwy śniegu, która zasypała osobę poszkodowaną.

Zestaw lawinowy Arva EVO5 Safety Pack oferuje również łopatę Arva Access TS wykonaną z mocnego i lekkiego aluminium. Płaski profil szufli ułatwia jej spakowanie do plecaka. Montaż elementów łopaty odbywa się za pomocą systemu The Pin Lock, który jest szybki i intuicyjny. Model ten zapewnia nam również odpowiednią ergonomię, dzięki rączce w kształcie litery „T”, łatwiej o pewny chwyt i przeniesienie siły podczas kopania. Antypoślizgowa rękojeść sprawi, że korzystanie z niej będzie efektywne niezależnie od warunków pogodowych. Teleskopowe stylisko wykonane z aluminium sprawia, że model ten charakteryzuje się niską masą własną, co szczególnie docenimy podczas skiturowych podejść, gdy łopatę przytroczymy do plecaka. Zakres jego regulacji to 57-72 cm, co pozwala na dopasowanie długości łopaty do panujących warunków i wzrostu użytkownika.

Zestaw Arva EVO5 Safety Pack – najważniejsze cechy:

 • Detektor posiada trzy anteny i maksymalny zasięg 50 metrów;
 • Duży podświetlany ekran ułatwiający poszukiwania, dzięki czytelnym komunikatom;
 • Wbudowany głośnik wysyła powiadomienie jeśli oddalamy się od poszkodowanego;
 • Funkcja Mark pozwala na oznaczenie odnalezionych osób;
 • Model sam potrafi przełączyć się z trybu odbioru w tryb nadawania po określonym czasie bezczynności;
 • Interferences Management pozwala na ignorowanie zakłóceń elektromagnetycznych podczas poszukiwań;
 • Detektor wyświetla na ekranie ilość poszkodowanych znajdujących się w lawinowisku;
 • Auto-Test diagnozuje urządzenie po każdym uruchomieniu i ostrzega o ewentualnych nieprawidłowościach w działaniu;
 • Funkcja Group Check Mode pozwala na szybkie i sprawne sprawdzenie poprawności działania detektorów należących do innych członków wyprawy;
 • Sonda wykonana z aluminium 7075 i stali;
 • Konstrukcja posiada długość 240 cm i sprawdzi się w większości warunków;
 • Średnica 12 mm zapewnia możliwość korzystania z sondy we wszelkich rodzajach śniegu;
 • Łopata wykonana z lekkiego aluminium wysokiej jakości;
 • Mechanizm The Pin Lock odpowiada za szybkie i intuicyjne złożenie konstrukcji;
 • Rączka w kształcie litery „T” z wykończeniem pozwalającym na pewny chwyt;
 • Teleskopowe stylisko pozwala na regulowanie długości łopaty;
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu EVO 5; ACCESS TS; SPARK 240
Kolor Czerwony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Arva Safety Equipment

Arva EVO5 Safety Pack - opinie klientów

0.0
0 opinie