top

Zestaw lawinowy Arva EVO5 Safety Pack

1 299,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw lawinowy Arva EVO5 Safety Pack powinien się częścią ekwipunku każdego miłośnika wypadów skiturowych czy zimowej wspinaczki. W rękach obeznanego z działaniem urządzeń użytkownika te produkty pomogą uratować życie.

W ekstremalnych warunkach nie trudno o nieprzewidziane i niebezpieczne sytuacje. Lawina jest jednym z takich wydarzeń, których nie można uniknąć, ale których negatywne skutki można próbować ograniczyć. W razie jej wystąpienia trzeba reagować szybko, więc warto sięgnąć po wsparcie odpowiedniego sprzętu.

Zestaw Arva EVO5 Safety Pack zawiera:

 • Detektor Arva EVO5;
 • Sondę Arva Light Compact 240;
 • Łopatę Arva Access TS.

Detektor lawinowy Arva EVO5 Safety Pack:

Detektor lawinowy Arva EVO5 to innowacyjnie opracowana konstrukcja 3-antenowa. Zoptymalizowane oprogramowanie powoduje, że przepustowość wyszukiwania wynosi 50 m. Model ma ponadto niezwykle przydatną funkcję automatycznego przełączania w tryb transmisyjny. Opcja Auto Switch Back to Transmission to bardzo praktyczna funkcjonalność, która na przykład w przypadku nastąpienia drugiej lawiny może uratować życie. Detektor bowiem automatycznie powróci do trybu Transmit Mode, jeśli wykryje bezruch po upłynięciu określonego czasu – może to bowiem oznaczać, że użytkownik został zasypany. Aktywuje się także, jeśli zidentyfikuje ruch, a minie zdefiniowany czas uśpienia. Ramy czasowe można skonfigurować samodzielnie i dopasować do określonych sytuacji i warunków. Jeżeli nagle z osoby ratującej towarzyszy staniemy się ofiarą, ta funkcja zatroszczy się o zapewnienie nam bezpieczeństwa.

Lawinowy detektor Arva EVO5 dzięki funkcji Interferences Management maksymalizuje swoje możliwości w trybie poszukiwania, wykorzystując interferencję elektromagnetyczną. Skupia się na częstotliwości nadającej sygnał alarmowy. Pozostałe, mogące go zagłuszać, będą ignorowane. Opcja ta może być dezaktywowana w czasie użytku. Bardzo przydatną funkcją jest również rozwiązanie Mark, które pozwala na oznaczanie osób odnalezionych.

Detektor Arva EVO5 – najważniejsze cechy:

 • 3 anteny dla zwiększenia efektywności poszukiwań;
 • Funkcja Interferences Management maksymalizuje swoje możliwości w trybie poszukiwania, wykorzystując interferencję elektromagnetyczną;
 • Doskonale przetwarza sygnał nawet w trudnych warunkach;
 • System zaznaczania Mark usprawnia odnajdywanie kolejnych ofiar;
 • Funkcja automatycznego przełączania się z trybu poszukiwania na tryb wysyłania po określonym czasie w bezruchu (co może oznaczać, że doszło do zasypania) – Auto Switch Back to Transmission;
 • Możliwość przeprowadzenia testu;
 • Kompatybilny z etui umożliwiającym wygodne i stabilne przenoszenie detektora w trybie śledzenia;
 • Sam detektor nie gwarantuje bezpieczeństwa, należy zapoznać się z jego instrukcją oraz wiedzieć, jak należy go stosować.

Sonda Arva Light Compact 240

Sonda doskonale sprawdzi się jako element lawinowego ABC. Wykonana z bardzo wytrzymałego i lekkiego stopu aluminium konstrukcja składa się z 6 segmentów. Każdy z nich ma ok. 30 cm, dzięki czemu ten model można złożyć do mniejszych rozmiarów. Transportowanie nie będzie problematyczne, a rozwiązanie to nie wpłynęło negatywnie na funkcjonalność modelu. System blokowania jest bardzo prosty a wykorzystanie kevlarowej linki pozwoliło na utrzymanie dużej solidności całości.

Użyte materiały: aluminium 7075;
Długość: 240 cm;
Średnica: 11 mm;

Łopata Arva Access TS

Łopata lawinowa to produkt idealny do zabrania w roli elementu lawinowego ABC. Konstrukcja jest lekka i bardzo wytrzymała. Projektantom udało się połączyć solidność z funkcjonalnością, a przy tym nie uczynić produktu ciężkim. W transportowaniu będzie on zatem wygodny. Zarówno stylisko, jak i szufla wykonane zostały z aluminium. Teleskopowa konstrukcja pozwala na szybkie i intuicyjne złożenie i rozłożenie. Zakończenie uchwytu w kształcie litery T to zabieg poprawiający ergonomiczność modelu.

Użyte materiały: aluminium;
Długość styliska: ok. 32-46 cm
Wymiary szufli: ok. 25 × 25 cm

Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex

Zestaw lawinowy Arva EVO5 Safety Pack - opinie klientów

0.0
0 opinie