top

Zestaw lawinowe ABC Pieps Set Sport

1 189,99 zł 1 399,99 zł
-15%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw lawinowe ABC Pieps Set Sport składa się z tych elementów, które po zejściu lawiny mogą uratować życie Tobie lub towarzyszom górskiego wypadu. Znajdziesz tu zaawansowany detektor lawinowy, lekką i precyzyjną sondę oraz łopatę śnieżną do odkopywania zasypanych osób. Posiadanie tego kompletu jest konieczne, gdy wybierasz się zimą na trekking, wspinaczkę lub uprawiasz skituring, czy freeride.

Pieps to marka, która stosuje innowacje służące zwiększeniu bezpieczeństwa różnych górskich aktywności odbywających się zimą. Jednocześnie jej projektanci zdają sobie sprawę z tego, że skiturowcom, freeriderom, czy wspinaczom zależy na minimalizowaniu wagi ekwipunku. Dlatego sonda i łopata śnieżna, które znajdziesz w tym zestawie, opracowano tak, by były, jak najlżejsze, wytrzymałe i maksymalnie funkcjonalne. Nie inaczej jest w przypadku detektora, który jest naszpikowany nowoczesną elektroniką zawierającą się w trwałej obudowie, chroniącej przed niesprzyjającymi warunkami panującymi w górach.

Zestaw lawinowe ABC Pieps Set Sport ma w sobie detektor lawinowy Pieps DSP Sport, który korzysta z szeregu rozwiązań technologicznych. Pierwszym z nich jest Digital Signal Processing, który przetwarza sygnał radiowy metodą cyfrową, co go wzmacnia, ale i separuje od innych, więc akcja ratownicza będzie łatwiejsza. Dzięki temu, gdy w lawinisku zasypanych jest kilka osób, to sygnały nie będą się wykluczać, a ratownicy lub towarzysze górskiego wypadu będą mieli szansę na precyzyjne zlokalizowanie osób zasypanych. Detektor lawinowy Pieps DSP Sport wyposażono w system 3 anten, które oferują kolisty zasięg sygnału, co przekłada się na szybkość i stabilność jego odbioru. Dodatkowo zastosowano tu kilka przydatnych w terenie funkcji, które sprawią, że ten model łatwy, wręcz intuicyjny w obsłudze, podnosząc bezpieczeństwo Twoje i Twoich przyjaciół. Lawinowe ABC Pieps Set Sport dzięki detektorowi w nim zastosowanemu to także funkcja Auto-Antenna-Switch polegająca na automatycznym przełączeniu detektora na inną antenę, jeśli występują zakłócenia w jej działaniu spowodowane innymi urządzeniami elektronicznymi lub elementami metalowymi. Dzięki niej możliwe jest jeszcze bardziej wydajne poszukiwanie.

Zestaw lawinowe ABC Pieps Set Sport to również technologia Auto-Search-to-Send zastosowana w detektorze. To automatyczne przełączanie się z trybu wyszukiwania na tryb nadawania po określonym czasie w bezruchu. W ten sposób w przypadku zejścia lawiny wtórnej detektor automatycznie przestawi się na nadawanie. To przydatne, szczególnie jeśli z osoby poszukującej stajemy się poszukiwanym. Detektor lawinowy Pieps DSP Sport posiada także funkcję iProbe Support polegającą na jego automatycznej dezaktywacji, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe. Wtedy na ekranie urządzenia odbierającego automatycznie wyświetla się kolejny co do siły sygnał.

Zestaw lawinowe ABC Pieps Set Sport oprócz detektora to również sonda lawinowa * Pieps Aluminium*. Wykonano ją z lekkiego i wytrzymałego aluminium, które w warunkach zimowych sprawdza się doskonale. Ten element zestawu wyposażono w system auto blokady, co przyśpiesza rozkładanie sondy, a jak wiemy, w wypadku akcji ratowniczej każda sekunda jest na wagę złota. Na jej boku umieszczono skalę centymetrową, z której odczytasz głębokość, na której znajduje się poszukiwany towarzysz.

Zestaw lawinowe ABC Pieps Set Sport to także łopata śnieżna Pieps Shovel T500 Standard. Podobnie jak sonda została wykonana z aluminium, więc jej waga jest niższa bez strat na wytrzymałości. Łopata lawinowa Pieps korzysta ze styliska w kształcie litery „T”, którego uchwyt pokryty został warstwą Anti Slip Coating. Oznacza to, że ryzyko jej ślizgania się w dłoni będzie ograniczone, a siła wkładana we wbijanie tego modelu w ziemię zostanie maksymalnie wykorzystana.
Zestaw lawinowe ABC Pieps Set Sport to konieczny element zimowego ekwipunku, gdy podczas swoich wypraw na poważnie myślisz o bezpieczeństwie.

Pieps Set Sport najważniejsze cechy:

 • System składający się z 3 anten Pieps;
 • Łatwy w obsłudze za sprawą jednego przycisku;
 • Wyposażony w technologię DSP (Digital Signal Processing, cyfrowe przetwarzanie sygnału);
 • Kolisty zasięg sygnału przekładający się na szybkość i stabilność odbioru sygnału;
 • Detektor posiada duży wyświetlacz, który przekłada się na odpowiednią czytelność;
 • Został wyposażony w efektywny system zaznaczania Mark – sygnał jest precyzyjnie przetwarzany bez obniżenia sprawności urządzenia;
 • Funkcja Auto-Antenna-Switch polegająca na automatycznym przełączeniu detektora na inną antenę, jeśli występują zakłócenia w jej działaniu spowodowane innymi urządzeniami elektronicznymi lub elementami metalowymi;
 • Funkcja Auto-Search-to-Send to automatyczne przełączanie się z trybu wyszukiwania na tryb nadawania po określonym czasie w bezruchu (co może oznaczać, że doszło do zasypania);
 • iProbe Support to funkcja automatycznej dezaktywacji detektora, jeśli użytkownik korzysta z elektronicznej sondy Pieps iProbe, na ekranie urządzenia odbierającego automatycznie wyświetla się kolejny co do siły sygnał;
 • Możliwość przeprowadzenia testu grupowego polegającego na sprawdzeniu działania i parametrów urządzeń partnerów, jest on zalecany przed każdym wyjściem w góry;
 • Wyposażony w system nośny Pieps DSP Sport pozwalający na zamocowanie detektora;
 • Neoprenowy pokrowiec dla ochrony przed przypadkowym uszkodzeniem;
 • Wyściełany pas na ramię oraz system szybkiego otwierania pokrowca, umożliwiający błyskawiczny dostęp;
 • Sam detektor nie gwarantuje bezpieczeństwa, należy zapoznać się z jego instrukcją oraz wiedzieć jak należy go stosować.
Maksymalny zasięg: ok. 50 m
Szerokość pasa poszukiwań: ok. 50 m
Zasilanie: 3 x AAA
Żywotność baterii: ok. 200 h
Częstotliwość nadawania: 457 kHz
Zakres temperatury: ok. -20-45°C

Sonda lawinowa Pieps Aluminium:

 • Lekka i trwała sonda wykonana z aluminium;
 • Łatwe i szybkie rozkładanie;
 • System auto blokowania sondy po jej otwarciu;
 • Skala centymetrowa wskaże głębokość, na której odnaleziona została zasypana osoba;
 • Po złożeniu zajmie niewiele miejsca, co ułatwi jej transport;

Ilość segmentów: 5;
Średnica: ok. 12,5 mm;

Łopata lawinowa Pieps Shovel T500 Standard:

 • Stylisko w kształcie litery “T” zapewnia precyzję pracy z łopatą;
 • Ostre krawędzie ułatwiają osadzanie łopaty w śniegu;
 • Anti Slip Coating ogranicza ryzyko ślizgania się uchwytu w dłoni;
 • Wykonana z lekkiego i trwałego aluminium;
Specyfikacja techniczna:
Kolor Zielony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pieps Safety Equipment
Waga ok. 327 g
Wymiary ok. 11,5 × 7,5 × 3 cm

Zestaw lawinowe ABC Pieps Set Sport - opinie klientów

0.0
0 opinie