top

Zestaw ekspresów Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY 17 cm x 5

313,19 zł 434,99 zł
-28%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw ekspresów Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY 17 cm x 5 to idealna propozycja dla wszystkich bardziej doświadczonych wspinaczy, którzy na weekend skałkach zabierają własny set ekspresów. Dzięki wykonaniu z wysokiej jakości materiałów i praktycznym rozwiązaniom, z pewnością zadowolą najbardziej wymagających użytkowników.

Ekspresy wyposażone zostały w specjalne stabilizatory, które znacząco zwiększą bezpieczeństwo podczas wielogodzinnej wspinaczki. Dzięki nim karabinki zostaną utrzymane we właściwej pozycji, a taśma nie będzie się po nich przesuwać.

Marka Climbing Technology należy do światowej czołówki producentów najwyższej klasy szpeju na świecie. Kolejna edycja ekspresów wspinaczkowych gwarantuje niesamowicie wysoki poziom funkcjonalności na drogach sportowych. Optymalne rozwiązanie dla wszystkich wspinaczy, którzy cały czas podnoszą swoje umiejętności i pokonują coraz trudniejsze przejścia. To po prostu wybór dla najbardziej ambitnych.

Podstawę stanowią tutaj świetnie zaprojektowane karabinki Climbing Technology Nimble Evo. Nowoczesny korpus posiada doskonale prezentujący się kształt, który jednocześnie służy zmniejszeniu wagi całości. Na zastosowanie profilu o kształcie T i zachowanie bardzo wysokiej wytrzymałości, pozwoliło wykorzystanie technologii kucia na gorąco. Umożliwia ona uzyskiwanie jeszcze dokładniejszych i bardziej precyzyjnych kształtów karabinków. Odpowiednie wyprofilowanie krawędzi pozwala zmniejszyć zużycie liny czy taśm podczas ich eksploatacji wraz z karabinkiem. Wszystko to ma na celu zapewnienie wspinaczom maksymalnie lekkiego i niezawodnego szpeju. Całość wykonano oczywiście ze stopów lekkich. Fantastyczny wygląd i właściwości użytkowe zapewnia ponadto anodyzacja.

Wymiary karabinków sprawiają, że doskonale leżą w dłoni, dzięki czemu operowanie nimi to czysta przyjemność. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, który zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się palca podczas wpinania ekspresu. Dzięki temu cały proces zabiera sekundy i nawet w najtrudniejszych momentach można precyzyjnie wpiąć się w plakietkę. Dolny karabinek posiada idealnie wyprofilowany, gięty zamek, dzięki któremu lina niemal sama wpina się w karabinek, jedynie przy lekkiej pomocy wspinacza.

Standardem w karabinkach marki Climbing Technology jest już użycie zamka catch-free, czyli rozwiązania bezząbkowego. Dzięki niemu nie ma ryzyka zahaczenia o linę, taśmę czy szpejarkę. Wpinanie i wypinanie karabinka jest przez to płynne i pewne, niezależnie od warunków.
Ekspresy Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY 17 cm x 5 zostały wyposażone w wytrzymałą poliamidową taśmę o szerokości 16 mm. Całość wzbogacono również w nowość w postaci stringów. Fixit to gumowe zabezpieczenie odpowiednio pozycjonujące dolny karabinek i chroniące go przed niepożądanym obracaniem. Nowy kształt świetnie zabezpiecza też tasiemkę przed otarciami, znacznie przedłużając żywotność całego ekspresu.

By jeszcze bardziej podnieść bezpieczeństwo wspinaczy na całym świecie, producent zaproponował dodatkowe rozwiązanie pozycjonujące również górny karabinek. Fixbar to gumowy element, który zapobiega rotowaniu karabinka. W ten sposób pozostaje on w najlepszej możliwej pozycji, sprawiając, że taśma opiera się w miejscu o najwyższej wytrzymałości. Znika obawa przed przemieszczeniem się taśmy na karabinku, co mogłoby spowodować jej wypięcie. Ta innowacyjna technologia pozwala także utrzymać ekspres we właściwej pozycji na szpejarce, jest on zatem zawsze gotowy do działania.

Zestaw eskpresów Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY 17 cm x 5 to jedne z najlepszych modeli w ofercie włoskiego producenta. Jeżeli cały czas zmierzasz do swojej życiówki, to komplet ten z pewnością ułatwi jej osiągnięcie.

Zestaw Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY 17 cm x 5 – najważniejsze cechy:

  • Zostały wyposażone w karabinki wykonane z lekkiego stopu, są idealne do wspinaczki sportowej;
  • Górny karabinek posiada prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, co ułatwia wpinanie ekspresu w punkt;
  • Dolny został wyposażony w gięty zamek, ułatwiający i przyspieszający wpinanie liny;
  • Ekspresy posiadaja poliamidową taśmę o szerokości 16 mm;
  • Karabinki zostały wyposażone w system Catch-Free;
  • Górny karabinek posiada gumowy Fixbar, dzięki któremu taśma nie przesuwa się na karabinku;
  • Dolny karabinek jest zabezpieczony przed rotowaniem za pomocą gumowego elementu o nazwie Fixit;
  • Fixit pozwala utrzymać karabinek we właściwej pozycji;
  • Fixbar i Fixit zwiększają bezpieczeństwo wspinacza i podnoszą jego wydajność.

W skład zestawu Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY wchodzi 5 ekspresów.

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Fixit to rozwiązanie, które powstało z myślą o podniesieniu efektywności wspinacza. Utrzymuje on dolny karabinek we właściwej pozycji, ułatwiając i przyspieszając wpinanie liny. Wpływa również pozytywnie na wytrzymałość taśmy.
Fixbar – to gumowy element pozycjonujący właściwie górny karabinek. Ten system utrzymuje taśmę w odpowiednim miejscu, dzięki czemu nie przesuwa się ona na karabinku i znika ryzyko jej przypadkowego wypięcia.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 2E688FEA0B
Kolor Zielony
Płeć Unisex
Długość taśmy 17 cm
Karabinek gięty Nimble Evo B
Waga ok. 111 g (1 sztuka)
Karabinek prosty Nimble Evo S
Patenty Keylock, Fixit, Fixbar
Taśma Poliamid 16 mm
Wytrzymałość karab. 25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy 25 kN

Zestaw ekspresów Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY 17 cm x 5 - opinie klientów

0.0
0 opinie