top

Zestaw ekspresów Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY 22 cm x 5

331,19 zł 459,99 zł
-28%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw ekspresów Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY 22 cm x 5 dedykowany jest sportowej wspinaczce na wysokim poziomie. Oparty na perfekcyjnie dopracowanych karabikach NIMBLE (w pełni anodowanych, wykonanych w profilu 3D metodą kucia na gorąco, z zamkami typu keylock) spiętych najdłuższymi tasiemkami dyneema o szerokości 11 mm. Te "chude" i niepozorne tasiemki (o pełnej wytrzymałości 22kN!) pozwalają zrekompensować nieco cięższą wagę powiększonych karabinków, o pełnych zamkach. Duże karabinki i wielkie możliwości prowadzeń!

Marka CT należy do światowej czołówki producentów najwyższej klasy szpeju na świecie. Kolejna edycja ekspresów wspinaczkowych gwarantuje niesamowicie wysoki poziom funkcjonalności na drogach sportowych. Seria NIMBLE to optymalne rozwiązanie dla wszystkich wspinaczy, którzy cały czas podnoszą swoje umiejętności i pokonują coraz trudniejsze przejścia. To ekspresy sportowe, stanowiące idealny wybór na życiowe prowadzenia w skałach.

Podstawę stanowią tutaj świetnie zaprojektowane karabinki Climbing Technology Nimble Evo. Nieco powiększone, kute na gorąco w technologii 3D, o dopieszczonym kształcie. Już na pierwszy rzut oka zauważysz bardziej wyraźne gięcie „grzbietów” karabinków dzięki któremu jeszcze lepiej układają się w łuku dłoni i gwarantują pewne trzymanie oraz wpinanie. Co więcej, na grzbietach body dostrzeżesz poziome żłobienia które dodatkowo zwiekszają tarcie, aby w sytuacjach gdy ostatkiem sił sięgasz do wpinki, karabinek nie ślizgał się w dłoni. Tu wszystko ma odbywać się szybko, pewnie i za pierwszą próbą.

Dochodzą do tego ergonomicznie dopracowane zamki, gdzie również zadbano o charakterystyczne rowki po bokach. W górnym karabinku, który przyjdzie Ci wypinać ze szpejarki i wpinać w plakietkę czy ring, zamek "podrasowano" długimi, pionowymi nacięciami. Poprawiają one chwyt palca wskazującego i kciuka, tak by zamek nigdy nie wyślizgnął się spomiędzy nich. Rowki best-grip docenisz w czasie trudnych wpinek - wszędzie tam, gdzie pozycja ciała daleka jest od restowej, a zapas energii wyklucza walkę z ekspresem przy uprzęży. Ten mały detal sprawia, że zawsze sprawnie chwycisz ekspres za górny karabinek, pewnie otworzysz zamek, wypniesz go ze szpejarki i wepniesz w przelot.

Charakterystycznym elementem w dolnym zamku jest ergonomiczne gięcie i wręcz wypłaszczenie w miejscu przykładania liny. Wpinanie jest naprawdę intuicyjne i super płynne.

Nowoczesny korpus jest dopracowany w każdym calu. Kuty na gorąco w profilu 3D, o super gładkich powierzchniach i dodatkowych zagłebieniach naprowadzających linę oraz tasiemkę do prawidłowej pozycji. Wisienką na torcie jest pełna anodyzacja żywymi kolorami, bezząbkowe zamknięcia CATCH-FREE (keylock) oraz dwa stringi. Pozwalają one utrzymać ekspres w optymalnej pozycji, co nie tylko podnosi efektywność wspinaczki, ale również zwiększa bezpieczeństwo.

String Fixit utrzymuje w odpowiednim miejscu dolny karabinek, ułatwiając wpinanie liny. Ten opatentowany element opracowano z myślą o bezpieczeństwie, rozumianym również jako pewność prawidłowego montażu i całkowita eliminacja potencjalnych błedów. Gumowa nakładka pozycjonująca tasiemkę w ekspresie nigdy nie zakrywa jej całkowicie! Wystarczy rzut oka by mieć pewność, że całość jest zmontowana prawidłowo. 
Z kolei gumka Fixbar odpowiada za właściwe ustawienie górnego karabinka. Nie blokuje go całkowicie, aby mógł swobodnie pracować i podążać za liną, jednocześnie nie pozwala na poprzeczne ustawienie i obciążenie.

Ekspresy wspinaczkowe w zestawie CT Nimble Fixbar Set DY 22 cm zostały wyposażone w ultralekkie tasiemki z włókien dyneema (DY), o szerokości 11 mm.

Sportowe ekspresy wspinaczkowe Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY to jedne z najbardziej dopieszczonych, specjalistycznych modeli w ofercie włoskiego producenta. Jeżeli cały czas zmierzasz do swojej życiówki, to zestaw ten z pewnością ułatwi jej osiągnięcie.

Zestaw ekspresów wspinaczkowych Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY 22 cm - najważniejsze cechy:

 • Przeznaczony głównie do wpsinaczki sportowej
 • Wyposażony w karabinki wykonane z lekkiego stopu, kute na gorąco w profilu 3D;
 • Dopracowany kształt karabinków doskonale układa się w zagłębieniu dłoni;
 • Dolny karabinek wyposażony w gięty zamek, ergonomicznie wygięty w łuk, z wypłaszczeniem dla ułatwienia wpinania liny;
 • Górny karabinek ze żłobieniami best-grip;
 • Perforacja na grzbietach obydwu karabinków;
 • Super gładkie krawędzie oraz rowki pozycjonujące tasiemkę i linę;
 • Bezząbkowe zamki CF Catch-Free (keylock);
 • Gumowy Fixbar, chroniący przed przekręcaniem się górnego karabinka;
 • Innowacyjny string Fixit;
 • Ekspresy wyposażone w tasiemkę dyneema DY o szerokości 11 mm;
 • W skład zestawu wchodzi 5 ekspresów.

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged - zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Fixit to rozwiązanie, które powstało z myślą o podniesieniu efektywności wspinacza. Utrzymuje on dolny karabinek we właściwej pozycji, ułatwiając i przyspieszając wpinanie liny. Wpływa również pozytywnie na wytrzymałość taśmy.
Fixbar - to gumowy element pozycjonujący właściwie górny karabinek. Ten system utrzymuje taśmę w odpowiednim miejscu, dzięki czemu nie przesuwa się ona na karabinku i znika ryzyko jej przypadkowego wypięcia.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 2E688FCA0B
Kolor Zielony
Płeć Unisex
Długość taśmy 22 cm
Karabinek gięty Nimble Evo B
Waga ok. 105 g (1 sztuka)
Karabinek prosty Nimble Evo S
Patenty Keylock, Fixit, Fixbar
Taśma Dyneema
Wytrzymałość karab. 25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY 22 cm - 5 pack - opinie klientów

0.0
0 opinie