Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

  • - 20 % Zestaw ekspresów Climbing Technology Fly-Weight Evo Set 17cm x5 - red/gold

Zestaw ekspresów Climbing Technology Fly-Weight Evo Set 17cm x5 - red/gold

  • Przepraszamy.
    Produkt chwilowo niedostępny.

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Zestaw ekspresów Climbing Technology Fly-Weight Evo Set 17 cm x5 opracowany z myślą o wspinaczach ograniczających wagę szpeju. Ekspresy zostały wyposażone w nieco dłuższe taśmy, które w wielu przypadkach są niezbędne do prawidłowego prowadzenia liny.

Pięć ekspresów wspinaczkowych wyposażonych w dłuższe tasiemki to niezbędny dodatek do szpeju na wielu ścianach. Minimalistyczne wymiary oraz ultralekka waga sprawiają, że zestaw ten jest często wybierany do wspinaczki wielkościanowej, gdzie dużą wagę przykłada się do minimalizacji masy szpeju. Całość jest bardzo wygodna w użytkowaniu, oferując precyzyjne wpinki na długich drogach.

Tym, co zachwyca w tym modelu, są wyjątkowo nowoczesne karabinki Climbing Technology Fly-Weight Evo. To kolejna wersja tego niezwykle udanego modelu, w której dokonano tylko jednego niewielkiego usprawnienia, które przekłada się jednak na wyższy komfort użytkowania. Chodzi o nowe wykończenie przy ząbku. Dodatkowe zgrubienie sprawia, że karabinek w znacznie mniejszym stopniu haczy o taśmy czy linę, a obsługa całości jest znacznie wygodniejsza. Sam karabinek, podobnie jak jego poprzednik, charakteryzuje się bardzo kompaktowymi wymiarami, jednak pomimo tego, dobrze leży w dłoni co pozwala na wygodne operowanie ekspresem.

Korpus karabinka wykonano w technologii kucia na gorąco,co pozwoliło uzyskać połączenie niskiej wagi i dużej wytrzymałości. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości. Jeden karabinek waży tylko 25 g. Swój udział w tym osiągnięciu ma również użycie drucianego zamka. Oprócz minimalnej wagi, zapewnia on również wysoką niezawodność w zmiennych warunkach atmosferycznych. W zimie pozwala uniknąć zamarznięcia, a w razie uderzenia o skałę, ryzyko samoczynnego otwarcia zamka jest minimalne.

Ekspres Climbing Technology Fly-Weight Evo Set 17 cm jest wyposażony w ultralekką tasiemkę wykonaną z Dyneemy. Zapewnia ona dużą wytrzymałość. W zestawie XL tasiemka jest nieco dłuższa, pozwalając na prawidłowe prowadzenie liny. Model ten stanowi idealny wybór dla najbardziej wymagających wspinaczy, którzy poszukują ultralekkiego sprzętu do wspinaczki wielkościanowej.

Climbing Technology Fly-Weight Evo Set 17 cm x5 najważniejsze cechy:

  • Wyjątkowo niska waga;
  • Ultralekka taśma z dyneemy o zwiększonej długości;
  • Kute na gorąco karabinki o kompaktowych wymiarach;
  • Niezawodne druciane zamki;
  • Specjalny profil karabinka zmniejsza ryzyko haczenia ząbka o liny i taśmy;
  • Nowoczesny gumowy stabilizator dolnego karabinka Fixit.

W skład zestawu wchodzi 5 ekspresów Climbing Technology Fly-Weight Evo Set 17 cm.

Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Długość taśmy: 17 cm
Karabinek gięty: Fly-Weight Evo 90 x 53 mm
Karabinek prosty: Fly-Weight Evo 90 x 53 mm
Patenty: ---
Taśma: Dyneema
Waga: ok. 60 g (1 szt.)
Wytrzymałość karab.: 25.7.8 kN
Wytrzymałość taśmy: 22 kN

Załączniki:

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne