top

Zestaw ekspresów Climbing Technology Berry Set NY 12 cm - ocher x 6

383,99 zł 479,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw ekspresów Climbing Technology Berry Set NY 12 cm x 6 - blue/ ocher - to doskonała propozycja z najnowszej kolekcji CT. Sześć ekspresów zbudowanych z bezząbkowych karabinków, złączonych tasiemką o optymalnej szerokości, w fantastycznych kolorach. Jakość, łatwość wpinania i 100% włoska produkcja!

Ekspresy te na pierwszy rzut oka łudząco przypominają znane i sprawdzone LIME. Nieprzypadkowo, albowiem podstawowa geometria karabinków jest niemal identyczna.  To co wyróżnia BERRY to zamki. W przypadku górnego karabinka, prosty pełny zamek "podrasowano" żłobieniami poprawiającymi chwyt. Rowki best-grip po obydwu stronach zamka  docenisz w czasie trudnych wpinek - wszędzie tam, gdzie pozycja ciała daleka jest od restowej, a zapas energii wyklucza walkę z ekspresem przy uprzęży. Rowki przy zamkach poprawiają przyczepność palców, dzięki czemu sprawnie chwycisz ekspres za górny karabinek, pewnie otworzysz zamek, wypniesz go ze szpejarki i wepniesz w przelot.
Podobnie jak w Lime, znajdziemy tu zamknięcie zamka typu Catch-Free (bezząbkowy keylock). Dzieki niemu obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania w szpejarkę czy spit. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.

W przypadku dolnego karabinka - z ultralekkim zamkiem "drucianym" - Twą uwagę przykuć powinno innowacyjne wykończenie eliminujące ostry ząbek. Opatentowany system zamykania FG (Free Gate) jest odpowiednikiem keylocka w pełnych zamkach. Obudowuje wgłębienie w karabinku tak, aby każdy potencjalnie haczący się  przedmiot gładko ześlizgiwał się z zamka. O ile sama lina jest na tyle gruba, że nie ma z nią zazwyczaj takich problemów, to "bezząbkowy" zamek doskonale sprawdza się przy wpinaniu weń cieńszych repów, cięgieł i taśm. 

Obydwa karabinki składające się na każdy z 6 ekspresów wspinaczkowych CT Berry Set NY 12 cm wykonane zostały ze stopów lekkich, metodą kucia na gorąco Hot forged. Dzięki temu każdy z nich wyróżnia się dużą wytrzymałością i dopracowaną geometrią. Kolorowa anodyzacja (niebiesko - żółta) poza stricte ozdobną funkcją, spełnia 3 podstawowe zadania: ułatwia kontrolę zużywania się karabinków i kontrolę tempa ich wycierania; pozwala łatwo zlokalizować swój sprzęt na ścianie (wystarczy przed opuszczeniem miejscówki rzucić okiem na skałę by upewnić się, że wszytsko zostało zebrane i spakowane), a także pomaga rozróżnić swoje ekspresy w sytuacjach gdy z partnerem czy zespołem mieszamy sprzęt wstawiając sie w różne drogi.

Ekspresy Climbing Technology Berry Set NY 12 cm złączone są poliamidowymi tasiemkami o szerokości 16 mm. Jest to opcja stanowiąca doskonały kompromis pomiędzu ultralekkimi tasiemkami dyneema (11 mm) a cięższymi, mega wygodnymi w momencie "ciągnięcia z ekspresa" poszerzanymi taśmami sportowymi. Tasiemki do ekspresów NY to niska waga, wygoda i najbardziej uniwersalne zastosowanie.

W tym zestawie ekspresów znajdziemy również innowacyjne stringi Fixit. To opatentowane przez CT rozwiązanie, które powstało z myślą o stabilizacji karabinka, ale z zachowaniem jak najlepszej kontroli co do poprawności montażu i absolutnej pewności, że nie uda się nieprawidłowo złożyc całości. Fixit utrzymuje dolny karabinek we właściwej pozycji, ułatwiając i przyspieszając wpinanie liny. Wpływa również pozytywnie na wytrzymałość taśmy, chroniąc ją przed ewentualnym otarciem. To co najwazniejsze - na pierwszy rzut oka pozwala ocenić czy pod gumowym stringiem, karabinek ekspresa przeprowadzony jest przez oczko tasiemki. 

Ekspresy CT Berry Set NY 12 cm to maksimum funckjonalności, najnowsze rozwiązania technologiczne i dopracowane w każdym szczególe detale dzięki którym każda wpinka na sportowej drodze odbędzie się sprawnie i bez zbędnego wysiłku.

Zestaw ekspresów Climbing Technology Berry Set NY 12 cm - najważniejsze cechy:

 • Złożony z karabinków CT Berry i tasiemek poliamidowych 12 cm;
 • Karabinki wykonane metodą kucia na gorąco Hot forged;
 • Górny karabinek posiada prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, co ułatwia wypinanie z uprzęży i wpinanie w przelot;
 • Bezząbkowe wykończenie zamka keylock Catch-Free;
 • Dolny karabinek wyposażony w ultralekki zamek druciany;
 • Opatentowany system Free Gate "chowający" ząbek zamka na wzór keylock;
 • Taśma poliamidowa o optymalnej szerokości 16 mm;
 • Innowacyjny string Fixit pozwalający utrzymać karabinek we właściwej pozycji;
 • W skład zestawu wchodzi 6 ekspresów;
 • Europejska produkcja - 100 % wykonano we Włoszech;
 • Karabinki: CE 0333, EN 12275:2013-B, UIAA;
 • Symbol produktu: 2E694GCD0ASTP

Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Fixit to innowacyjny string, który powstał z myślą o stabilizacji dolnego karabinka, ale w wykonaniu super bezpiecznym -  umożliwiającym szybką kontrolę poprawności montażu i wykluczającą błędy. Utrzymuje on dolny karabinek we właściwej pozycji, ułatwiając i przyspieszając wpinanie liny. Wpływa również pozytywnie na wytrzymałość taśmy w miejscy narażonym na największe tarcie.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 2E694GCD0ASTP
Kolor Granatowy
Płeć Unisex
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Berry W
Karabinek prosty Berry S
Taśma Nylon 16 mm
Wytrzymałość karab. 24.7.8 / 23.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy 23 kN

Climbing Technology Berry Set NY 12 cm - 6 pack - opinie klientów

0.0
0 opinie