top

Zestaw Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY 12cm x6 - orange/green

476,99 zł 529,99 zł
-10%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY 12cm x6 doskonale spisze podczas wszelkich aktywności wspinaczkowych. Składa się on z 6 niezwykle trwałych i wytrzymałych ekspresów, które pozwolą Ci na swobodne wykorzystanie ich podczas pokonywania najtrudniejszych dróg. Dodatkowo ich niska waga pozwoli Ci na zminimalizowanie ciężaru zabieranego ze sobą szpeju, co przełoży się na poprawę osiąganych wyników.

Ekspresy te idealnie wpiszą się w gusta najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki zaimplementowaniu wielu sprawdzonych rozwiązań wykorzystają je nie tylko najbardziej doświadczeni wspinacze, ale także ci, którzy swoją przygodę z tym sportem dopiero rozpoczynają.

Podstawę stanowią tutaj świetnie zaprojektowane karabinki Climbing Technology Nimble Evo. Nieco powiększone, kute na gorąco w technologii 3D, o dopieszczonym kształcie. Już na pierwszy rzut oka zauważysz bardziej wyraźne gięcie „grzbietów” karabinków, dzięki któremu jeszcze lepiej układają się w łuku dłoni i gwarantują pewne trzymanie oraz wpinanie. Co więcej, na grzbietach body dostrzeżesz poziome żłobienia, które dodatkowo zwiększają tarcie, aby w sytuacjach gdy ostatkiem sił sięgasz do wpinki, karabinek nie ślizgał się w dłoni. Tu wszystko ma odbywać się szybko, pewnie i za pierwszą próbą.

Dochodzą do tego ergonomicznie dopracowane zamki, gdzie również zadbano o charakterystyczne rowki po bokach. W górnym karabinku, który przyjdzie Ci wypinać ze szpejarki i wpinać w plakietkę czy ring, zamek "podrasowano" długimi, pionowymi nacięciami. Poprawiają one chwyt palca wskazującego i kciuka, tak by zamek nigdy nie wyślizgnął się spomiędzy nich. Rowki best-grip docenisz w czasie trudnych wpinek - wszędzie tam, gdzie pozycja ciała daleka jest od restowej, a zapas energii wyklucza walkę z ekspresem przy uprzęży. Ten mały detal sprawia, że zawsze sprawnie chwycisz ekspres za górny karabinek, pewnie otworzysz zamek, wypniesz go ze szpejarki i wepniesz w przelot. Charakterystycznym elementem w dolnym zamku jest ergonomiczne gięcie i wręcz wypłaszczenie w miejscu przykładania liny. Wpinanie jest naprawdę intuicyjne i super płynne. Nowoczesny korpus jest dopracowany w każdym calu. Kuty na gorąco w profilu 3D, o super gładkich powierzchniach i dodatkowych zagłębieniach naprowadzających linę oraz tasiemkę do prawidłowej pozycji. Wisienką na torcie jest pełna anodyzacja żywymi kolorami, bezząbkowe zamknięcia CATCH-FREE (keylock) oraz dwa stringi. Pozwalają one utrzymać ekspres w optymalnej pozycji, co nie tylko podnosi efektywność wspinaczki, ale również zwiększa bezpieczeństwo.

String Fixit utrzymuje w odpowiednim miejscu dolny karabinek, ułatwiając wpinanie liny. Ten opatentowany element opracowano z myślą o bezpieczeństwie, rozumianym również jako pewność prawidłowego montażu i całkowita eliminacja potencjalnych błedów. Gumowa nakładka pozycjonująca tasiemkę w ekspresie nigdy nie zakrywa jej całkowicie! Wystarczy rzut oka, by mieć pewność, że całość jest zmontowana prawidłowo.  Z kolei gumka Fixbar odpowiada za właściwe ustawienie górnego karabinka. Nie blokuje go całkowicie, aby mógł swobodnie pracować i podążać za liną, jednocześnie nie pozwala na poprzeczne ustawienie i obciążenie. Sportowe ekspresy wspinaczkowe Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY to jedne z najbardziej dopieszczonych, specjalistycznych modeli w ofercie włoskiego producenta. Jeżeli cały czas zmierzasz do swojej życiówki, to zestaw ten z pewnością ułatwi jej osiągnięcie.

Zestaw Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY 12cm x6 - najważniejsze cechy:

 • Przeznaczony głównie do wspinaczki sportowej;
 • Wyposażony w karabinki wykonane z lekkiego stopu, kute na gorąco w profilu 3D;
 • Dopracowany kształt karabinków doskonale układa się w zagłębieniu dłoni;
 • Dolny karabinek wyposażony w gięty zamek, ergonomicznie wygięty w łuk, z wypłaszczeniem dla ułatwienia wpinania liny;
 • Górny karabinek ze żłobieniami best-grip;
 • Perforacja na grzbietach obydwu karabinków;
 • Super gładkie krawędzie oraz rowki pozycjonujące tasiemkę i linę;
 • Bezząbkowe zamki CF Catch-Free (keylock);
 • Gumowy Fixbar, chroniący przed przekręcaniem się górnego karabinka;
 • Innowacyjny string Fixit;
 • Każdy ekspres wyposażony w poliamidową tasiemkę NY o szerokości 16 mm;
 • W skład zestawu wchodzi 6 ekspresów;
 • Symbol produktu: 2E688FDA0BCTSTP;
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 2E688FDA0BCTSTP
Kolor Pomarańczowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Climbing Technology Outdoor - Carabiners and Quickdraws
Seria producenta Climbing Technology Nimble
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Nimble Evo B
Waga ok. 108 g (1 sztuka)
Karabinek prosty Nimble Evo S
Taśma Poliamid 16 mm
Wytrzymałość karab. 25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy 25 kN
Sezon 20/21

Climbing Technology Nimble Fixbar Set NY 12cm x6 - opinie klientów

0.0
0 opinie