top

Zestaw Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY 12cm x6 - orange/green

494,99 zł 549,99 zł
-10%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY 12cm x6 idealnie sprawdzi się podczas pokonywania najtrudniejszych dróg wspinaczkowych, a jego zalety docenią zarówno najbardziej doświadczeni wspinacze, jak i ci, którzy swoją przygodę z tym sportem dopiero rozpoczynają. Dodatkowo ich niska waga pozwoli na zminimalizowanie ciężaru zabieranego ze sobą w góry ekwipunku, co z pewnością przełoży się na osiągane wyniki.

Ekspresy te idealnie sprawdzą się nie tylko podczas wymagających treningów w panelu, ale przede wszystkim na wyjazdach skałkowych, oraz podczas wspinaczki w trudnym, górskim terenie. Ich wysoka jakość typowa dla produktów włoskiej marki Climbing Technology z pewnością zadowoli wszystkich, nawet najbardziej wymagających łojantów.

Podstawę stanowią tutaj świetnie zaprojektowane karabinki Climbing Technology Nimble Evo. Nieco powiększone, kute na gorąco w technologii 3D, o dopieszczonym kształcie. Już na pierwszy rzut oka zauważysz bardziej wyraźne gięcie „grzbietów” karabinków, dzięki któremu jeszcze lepiej układają się w łuku dłoni i gwarantują pewne trzymanie oraz wpinanie. Co więcej, na grzbietach body dostrzeżesz poziome żłobienia, które dodatkowo zwiększają tarcie, aby w sytuacjach gdy ostatkiem sił sięgasz do wpinki, karabinek nie ślizgał się w dłoni. Tu wszystko ma odbywać się szybko, pewnie i za pierwszą próbą. Dochodzą do tego ergonomiczne dopracowane zamki, gdzie również zadbano o charakterystyczne rowki po bokach. W górnym karabinku, który przyjdzie Ci wypinać ze szpejarki i wpinać w plakietkę czy ring, zamek "podrasowano" długimi, pionowymi nacięciami. Poprawiają one chwyt palca wskazującego i kciuka, tak by zamek nigdy nie wyślizgnął się spomiędzy nich. Rowki best-grip docenisz w czasie trudnych wpinek - wszędzie tam, gdzie pozycja ciała daleka jest od restowej, a zapas energii wyklucza walkę z ekspresem przy uprzęży. Ten mały detal sprawia, że zawsze sprawnie chwycisz ekspres za górny karabinek, pewnie otworzysz zamek, wypniesz go ze szpejarki i wepniesz w przelot.

Charakterystycznym elementem w dolnym zamku jest ergonomiczne gięcie i wręcz wypłaszczenie w miejscu przykładania liny. Wpinanie jest naprawdę intuicyjne i super płynne. Nowoczesny korpus jest dopracowany w każdym calu. Kuty na gorąco w profilu 3D, o super gładkich powierzchniach i dodatkowych zagłębieniach naprowadzających linę oraz tasiemkę do prawidłowej pozycji. Wisienką na torcie jest pełna anodyzacja żywymi kolorami, bezząbkowe zamknięcia CATCH-FREE (keylock) oraz dwa stringi. Pozwalają one utrzymać ekspres w optymalnej pozycji, co nie tylko podnosi efektywność wspinaczki, ale również zwiększa bezpieczeństwo.

String Fixit utrzymuje w odpowiednim miejscu dolny karabinek, ułatwiając wpinanie liny. Ten opatentowany element opracowano z myślą o bezpieczeństwie, rozumianym również jako pewność prawidłowego montażu i całkowita eliminacja potencjalnych błędów. Gumowa nakładka pozycjonująca tasiemkę w ekspresie nigdy nie zakrywa jej całkowicie! Wystarczy rzut oka, by mieć pewność, że całość jest zmontowana prawidłowo. Z kolei gumka Fixbar odpowiada za właściwe ustawienie górnego karabinka. Nie blokuje go całkowicie, aby mógł swobodnie pracować i podążać za liną, jednocześnie nie pozwala na poprzeczne ustawienie i obciążenie. Ekspresy wspinaczkowe w zestawie CT Nimble Fixbar Set DY 12 cm zostały wyposażone w ultralekkie tasiemki z włókien dyneema (DY), o szerokości 11 mm.

Zestaw Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY 12cm x6 - najważniejsze cechy:

 • Przeznaczony głównie do wpsinaczki sportowej
 • Wyposażony w karabinki wykonane z lekkiego stopu, kute na gorąco w profilu 3D;
 • Dopracowany kształt karabinków doskonale układa się w zagłębieniu dłoni;
 • Dolny karabinek wyposażony w gięty zamek, ergonomicznie wygięty w łuk, z wypłaszczeniem dla ułatwienia wpinania liny;
 • Górny karabinek ze żłobieniami best-grip;
 • Perforacja na grzbietach obydwu karabinków;
 • Super gładkie krawędzie oraz rowki pozycjonujące tasiemkę i linę;
 • Bezząbkowe zamki Catch-Free (keylock);
 • Gumowy Fixbar, chroniący przed przekręcaniem się górnego karabinka;
 • Innowacyjny string Fixit;
 • Ekspresy wyposażone w tasiemkę dyneema DY o szerokości 11 mm;
 • W skład zestawu wchodzi 6 ekspresów;
 • Symbol produktu: 2E688FAA0BCTSTP;
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 2E688FAA0BCTSTP
Kolor Pomarańczowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Climbing Technology Outdoor - Carabiners and Quickdraws
Seria producenta Climbing Technology Nimble
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Nimble Evo B
Waga ok. 101 g ( 1 sztuka)
Karabinek prosty Nimble Evo S
Taśma Dyneema
Wytrzymałość karab. 25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy 25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Sezon 20/21

Climbing Technology Nimble Fixbar Set DY 12cm x6 - opinie klientów

0.0
0 opinie