Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

  • - 20 % Zestaw Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 17cm x5 - silver
  • - 20 % Zestaw Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 17cm x5 - silver

Zestaw Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 17cm x5 - silver

  • Przepraszamy.
    Produkt chwilowo niedostępny.

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Zestaw Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 17cm x5 to pięć ekspresów z optymalnie dobranymi karabinkami oraz nieco dłuższą tasiemką Dyneema. Idealny wybór świetnie uzupełniający szpej.

Dopracowany model wchodzący w skład podstawowej serii ekspresów wspinaczkowych włoskiego producenta. Połączenie właściwości karabinków z różnymi zamkami pozwoliło otrzymać niezwykle wszechstronny ekspres, który wiele razy zaskoczy Cię swoją funkcjonalnością. Całość jest szczególnie chętnie wybierana do pokonywania pokonywania dróg on-sight, gdzie zapewnia maksymalna precyzję wpinania i umiarkowaną wagę. W zestawie XL ekspresy zostały wyposażone w nieco dłuższe taśmy.

Podstawę każdego ekspresu stanowią karabinki. Tutaj zastosowano sprawdzone w akcji Climbing Technology Lime w wersjach S i W. Podobnie jak najbardziej zaawansowane modele wykonano je w technologii kucia na gorąco, dzięki czemu zachowano idealny balans pomiędzy wagą i wytrzymałością. Korpusy karabinków mają bardzo klasyczny kształt, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni, a operowanie całym ekspresem jest intuicyjne.

Górny karabinek posiada prosty zamek, gwarantujący instynktowne wpinanie ekspresu zarówno w plakietkę, jak i linkę z kości wspinaczkowej. Wyposażono go oczywiście w bezząbkowy system Catch-Free, który sprawia, że nie haczy on o liny czy taśmy. Dolny karabinek posiada z kolei druciany zamek. Oprócz redukcji wagi, rozwiązanie to zmniejsza również ryzyko przypadkowego otwarcia zamka w momencie uderzenia karabinka o skałę. Ponadto zamki agrafkowe są znacznie bardziej wytrzymałe na zabrudzenie czy zamarznięcie, co jest szczególnie istotne podczas wspinaczki w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ważną zmianą w kolejnej edycji ekspresu wspinaczkowego Climbing Technology Lime-M Set Dyneema 17 cm jest zastosowanie innowacyjnego stringa. Opatentowany przez markę CT gumowy Fixit to pomysłowe i szalenie praktyczne rozwiązanie. Doskonale pozycjonuje dolny karabinek, zapobiegając jego przekręcaniu się w najmniej odpowiednich momentach. Dodatkowo jest na tyle duży, że chroni taśmę przed szybkim zużyciem w wyniku przetarcia o skały, zwiększając żywotność ekspresu. Zastosowane tasiemki z Dyneemy obniża znacznie wagę całego ekspresu.

Wymiary: ok. 33 x ø 6 cm

W skład zestawu wchodzi 5 ekspresów Climbing Technology Lime-M Set Dyneema.

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Długość taśmy: 17 cm
Karabinek gięty: Climbing Technology Lime W
Karabinek prosty: Climbing Technology Lime S
Patenty: Keylock, Fixit
Taśma: Dyneema 11 mm
Waga: ok. 91 g (1 sztuka)
Wytrzymałość karab.: 23.8.8 kN / 24.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy: 22 kN

Załączniki:

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne