top

Zestaw Arva NEO+ Safety Pack

1 359,99 zł 1 599,99 zł
-15%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw Arva NEO+ Safety Pack to kompletne lawinowe ABC, czyli wszystko, co powinno się znaleźć w wyposażeniu skiturowca czy wspinacza albo turysty, który wybiera się w wyższe góry. Lawinę nie zawsze można przewidzieć, a w razie jej wystąpienia czas na reakcję jest bardzo krótki. Konieczne jest zatem kompleksowe zadbanie o bezpieczeństwo w czasie wyprawy.

Detektor, sonda i łopata to trzy podstawowe elementy, które w krytycznej sytuacji potrafią uratować życie. Nie może ich zabraknąć w ekwipunku żadnego górskiego globtrotera, który decyduje się na podejmowanie skiturowych albo wspinaczkowych wyzwań w trudnych zimowych warunkach.

Zestaw Arva NEO+ Safety Pack zawiera:

 • Detektor Arva NEO+;
 • Sondę Arva Pro 240;
 • Łopatę Arva Guard.

Detektor lawinowy Arva NEO+

Detektor lawinowy Arva NEO+ to innowacyjnie opracowana konstrukcja. Zoptymalizowane oprogramowanie powodują, że pracuje w zasięgu nawet 70 metrów. Model ma ponadto niezwykle przydatną funkcję automatycznego przełączania w tryb transmisyjny. Opcja Auto Switch Back to Transmission to bardzo praktyczna funkcjonalność, która na przykład w przypadku nastąpienia drugiej lawiny może uratować życie. Detektor bowiem automatycznie powróci do trybu Transmit Mode, jeśli wykryje bezruch po upłynięciu określonego czasu – może to bowiem oznaczać, że użytkownik został zasypany. Aktywuje się także, jeśli zidentyfikuje ruch, a minie zdefiniowany czas uśpienia. Ramy czasowe można skonfigurować samodzielnie i dopasować do określonych sytuacji i warunków. Jeżeli nagle z osoby ratującej towarzyszy staniemy się ofiarą, ta funkcja zatroszczy się o zapewnienie nam bezpieczeństwa.

Lawinowy detektor Arva NEO+ dzięki funkcji Interferences Management maksymalizuje swoje możliwości w trybie poszukiwania, wykorzystując interferencję elektromagnetyczną. Skupia się na częstotliwości nadającej sygnał alarmowy. Pozostałe, mogące go zagłuszać, będą ignorowane. Opcja ta może być dezaktywowana w czasie użytku. Żeby dodatkowo poprawić efektywność zastosowania urządzenia, producent pomyślał, by dawało ono możliwość przeprowadzenia testów nadawania i odbioru. Jeśli wyruszasz w teren z grupą towarzyszy, możesz sięgnąć po tę propozycję, bo w przypadku lawiny dzięki niej będziesz w stanie odszukać niejednego kompana. Zapewnia to opcja Mutiple victim indication. W przeprowadzaniu działań poszukiwawczych pomoże też funkcja Marking function, która usprawni odnajdywanie kolejnych zasypanych członków wyprawy.

Detektor Arva NEO+ - najważniejsze cechy:

 • 3 anteny dla zwiększenia efektywności poszukiwań;
 • Doskonale przetwarza sygnał nawet w trudnych warunkach;
 • Dzięki funkcji Mutiple victim indication umożliwia wykrywanie wielu przysypanych osób;
 • System zaznaczania Marking function usprawnia odnajdywanie kolejnych ofiar;
 • Funkcja automatycznego przełączania się z trybu poszukiwania na tryb wysyłania po określonym czasie w bezruchu (co może oznaczać, że doszło do zasypania);
 • Możliwość przeprowadzenia testu;
 • Kompatybilny z etui umożliwiającym wygodne i stabilne przenoszenie detektora w trybie śledzenia;
 • Sam detektor nie gwarantuje bezpieczeństwa, należy zapoznać się z jego instrukcją oraz wiedzieć, jak należy go stosować.
Wymiary detektora: ok. 12 x 7 x 2,5cm
Waga detektora: ok. 250 g
Waga etui z mocowaniem: ok. 386 g

Sonda Arva Pro 240

Sonda to jeden z elementów lawinowego ABC, które musi posiadać każdy miłośnik ekstremalnych zimowych wyzwań w górach. Wykonana z bardzo wytrzymałego i lekkiego stopu aluminium konstrukcja składa się z 6 segmentów. Model można szybko złożyć do mniejszych rozmiarów, więc transportowanie nie będzie problematyczne. System blokowania jest bardzo prosty i cechuje się dużą solidnością.

Użyte materiały: aluminium 7075;
Waga: ok. 239 g
Waga pokrowca: ok. 13 g
Wymiary pokrowca: ok. 51 x 7 cm

Łopata Arva Guard

Łopata lawinowa Arva Guard jest modelem o niedużej wadze, który jest bardzo funkcjonalny i wytrzymały. Wykonano ją z myślą o wykorzystaniu w roli elementu lawinowego ABC. Całość jest solidna i kompaktowa. Projektantom udało się połączyć wytrzymałość z funkcjonalnością, a przy tym nie uczynić produktu ciężkim. W transportowaniu będzie on zatem wygodny. Zarówno stylisko, jak i szufla wykonane zostały z aluminium. Teleskopowa konstrukcja pozwala na szybkie i intuicyjne złożenie i rozłożenie. Zakończenie uchwytu ma ergonomiczny kształt, żeby korzystanie z modelu było jeszcze wygodniejsze.

Użyte materiały: aluminium;
Długość styliska: ok. 40-55 cm
Wymiary szufli: ok. 25 × 24 cm
Długość po złożeniu: ok. 62-75 x 25 cm
Waga całości: ok. 532 g

Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu NEO+; GUARD; 240 PRO
Kolor Niebieski
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Arva Safety Equipment

Zestaw Arva NEO+ Safety Pack - opinie klientów

0.0
0 opinie