top

Wspinanie i Alpinizm

Wspinanie górskie i skałkowe to dziedziny wymagające szerokiej wiedzy i sporego doświadczenia. Niezbędny do ich uprawiania jest też najwyższej jakości sprzęt do wspinania, na którym można polegać w każdych warunkach.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Technologia główna
    Merino
Zobacz jako Siatka Lista

35 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

35 Produkty

na stronę
Wyczyść

Wspinanie to aktywność wymagająca odpowiedniego przygotowania

Jeśli chcemy rozpocząć przygodę ze wspinaniem niezbędne będą dwa elementy, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa w trakcie tej aktywności. Pierwszym z nich jest bez wątpienia odpowiednia wiedza, jak korzystać z przyrządów do wspinania, lin, jak bezpiecznie uprawiać wspinanie. Najlepiej zdobywać ją na odpowiednich kursach prowadzonych przez przeszkolonych instruktorów. Pierwsze kroki najczęściej stawiane są na sztucznych ściankach, choć zdarza się i tak, że pierwszy kontakt ze wspinaczką będziemy mieli w skałach czy nawet w górach na odpowiednich kursach. Najważniejsze jest, aby odpowiednią wiedzę zdobywać pod okiem doświadczonych osób. Drugim niezbędnym elementem we wspinaniu jest odpowiednie wyposażenie. To wszystkie karabinki, liny, przyrządy, kaski, uprzęże i wiele innych elementów, które sprawiają, że wspinanie jest znacznie bezpieczniejsze i bardziej przewidywalne niż bez nich. To niezbędne dodatki, bez których żaden rozsądny miłośnik wspinania nie podejmie wspinaczki.

Sklep 8a.pl zapewnia niezbędne wyposażenie zarówno podczas wspinaczki górskiej, skałkowej, jak i robót na wysokości. Szeroki wybór produktów online sprawia, że szybko możemy uzupełnić swoje sprzęt lub skompletować cały zestaw od podstaw, kiedy tylko wspinanie stanie się naszym hobby. Dziedzina ta wymagają nie tylko szerokiej wiedzy, ale właśnie optymalnie dobranego i spełniającego normy wyposażenia. Oferujemy najlepszy sprzęt do wspinania – sklep 8a.pl stawia na topowe marki i najwyższą jakość. Dopracowane karabinki, uprzęże czy kaski zapewniają maksimum bezpieczeństwa w czasie górskich zmagań. Osobną kategorię stanowi sprzęt do prac wysokościowych, który musi spełniać określone normy w zakresie bezpieczeństwa i konkretnych wymogów technicznych. Pełne uprzęże robocze, zatrzaśniki czy lonże pozwolą na wykonywanie prac w zróżnicowanym otoczeniu.

Wspinanie skałkowe i górskie – sklep 8a.pl to szeroki wybór sprzętu

Zapewniamy kompleksową ofertę sprzętu dla wspinaczy niezależnie od uprawianej aktywności oraz doświadczenia. Oferujemy szeroki wybór sprzętu topowych marek wspinaczkowych. Dostępne produkty pozwalają złożyć odpowiedni zestaw zarówno dla początkujących wspinaczy, stawiających pierwsze kroki na panelu lub w skałach, jak i dla doświadczonych miłośników wspinania, którzy doskonale odnajdują się na najtrudniejszych górskich drogach. Niezależnie od tego, czy wspinasz się tylko na panelu, preferujesz letnie wyjazdy w skały, czy zdobywasz najwyższe góry świata, w naszej ofercie znajdziesz całe niezbędne wyposażenie, które umożliwi wspinanie w każdych warunkach.

Zróżnicowany sprzęt do wspinania obejmuje zróżnicowane modele. Miłośnicy wspinaczki sportowej w skałach docenią lekkie uprzęże, liny dynamiczne oraz perfekcyjnie przygotowane ekspresy wspinaczkowe. Pomogą one pokonywać najtrudniejsze drogi lub zapewnią maksymalny komfort w czasie rekreacyjnej wspinaczki. Początkujący wspinacze z pewnością docenią szeroką ofertę butów do wspinania oraz łatwych w obsłudze przyrządów asekuracyjnych, które będą odpowiednie na początek przygody ze wspinaczką. W ofercie posiadamy też sprzęt do wspinaczki górskiej i zimowej. Kaski wspinaczkowe, raki, czekany i liny pozwolą odpowiednio wyposażyć się na każdą porę roku, także mroźną zimę. Niezależnie od tego, jak formę przybierze uprawiane przez Ciebie wspinanie, sklep 8a.pl zawsze dostarczy Ci najwyższej jakości sprzęt, a także odzież zarówno do wspinaczki skałkowej jak i górskiej, w tym do wspinana w górach najwyższych, taką jak ta z serii The North Face AMK.

Specjalistyczny sprzęt do prac na wysokości

Osobny dział poświęciliśmy na specjalistyczny sprzęt do prac wysokościowych. Zawarliśmy w nim większość sprzętu niezbędnego w czasie zróżnicowanych prac alpinistycznych od podstawowych elementów wyposażenia każdego pracownika wysokościowego, takich jak uprząż robocza czy kask do prac wysokościowych, po najmniejsze elementy. Wspinanie przemysłowe często wymaga nieco innego wyposażenia niż wspinaczka górska czy skałkowa, stąd też znaczna część oferty jest unikalna właśnie dla sprzętu do prac na wysokości. Wiele przyrządów jest także przystosowanych do konkretnych form prac – np. do arborystyki, pracy w zawieszeniu czy do pracy w miejscu zagrożonym upadkiem z wysokości. Aby zapewnić kompleksowy wybór sprzętów, które zagwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa, w ofercie posiadamy lonże stanowiskowe, zatrzaśniki, przyrządy zjazdowe i zaciskowe, a także przyrządy niezbędne do autoasekuracji.

Wspinanie na drogach typu via ferrata

Choć poruszanie się po drogach via ferrata nie jest do końca wspinaczką, jednak posiada wiele jej cech, a sprzęt wykorzystywany do uprawiania tej aktywności w wielu punktach pokrywa się z wyposażeniem do wspinania. W naszym sklepie zapewniamy najwyższej jakości wyposażenie wszystkim miłośnikom gór, niezależnie od aktywności, jaką uprawią. W trosce o miłośników via ferrat oferujemy kompletne zestawy składające się z lonży, uprzęży i kasku, a także odpowiednie obuwie czy odzież.