top

Wkładki do butów

Wkładki do butów to ważny, choć niewidoczny z zewnątrz element. Pozwala cieszyć się komfortem podczas długich marszów po górskich szlakach, zdobywania szczytów i trekkingu w mniej wymagającym terenie. W naszej ofercie znajdziesz stabilne wkładki do butów trekkingowych, świetnie amortyzujące modele do butów sportowych oraz komfortowe wkładki na co dzień.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Producent
    Black Diamond
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Wkładki do butów - niezbędny element b

Wkładki do butów stanowią niezwykle ważny element konstrukcyjny każdego buta. To one mają stały kontakt ze stopą, a więc w bezpośredni sposób odpowiadają za zapewnienie jej odpowiednich warunków w czasie aktywności fizycznej. Jakie warunki muszą spełniać dobre wkładki do butów trekkingowych czy sportowych? Po pierwsze powinny skutecznie odprowadzać wilgoć od stopy. Pomagają w tym szybkoschnące materiały, a także odpowiednie ułożenie warstw. Po drugie wkładki do butów muszą zapewniać odpowiednie wsparcie dla łuku stopy, czy stabilizować piętę. W wysokiej jakości wkładkach odpowiada za to odpowiednio wyprofilowany kształt. Odpowiednie podparcie sprawia, że stopa mniej się męczy i jest mniej narażona na kontuzje nawet podczas pokonywania bardzo długich tras. Po trzecie wkładki do butów trekkingowych i biegowych powinny oferować odpowiednią amortyzację. Podczas każdego kroku stopa uderza mocno o podłoże. Dobre wkładki skutecznie tłumią znaczną część wstrząsów, chroniąc przed nadmiernym obciążeniem nie tylko stopy, ale również kolana.

Konstrukcja wkładek do butów

Wkładki do butów mogą się między sobą znacznie różnić w zależności od przeznaczenia. Większość modeli charakteryzuje wielowarstwowa konstrukcją. Zastosowanie kilku materiałów nadaje całości odpowiedniego komfortu użytkowania. Warstwa wierzchnia, mająca kontakt ze stopą, to najczęściej materiał charakteryzujący się wysoką trwałością oraz skutecznie radzący sobie z wilgocią. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wkładek do butów sportowych, w tym męskich butów trailowych. W butach trekkingowych często stosowane są skórzane wkładki do butów, świetnie sprawdzające się w klasycznych modelach. Pod pierwszą warstwą kryje się zazwyczaj materiał amortyzujący. Najczęściej jest to specjalna pianka, która świetnie tłumi uderzenia i zapewnia miękkość każdego kroku. Wkładki do butów dbają nie tylko o naszą wygodę, ale również zapobiegają przykrym zapachom, szybko pochłaniając i odprowadzając wilgoć oraz blokując szybkie rozmnażanie się bakterii. Ich zalety z pewnością docenią amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wkładki do butów trekkingowych i nie tylko

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór modeli. Liczne wkładki do butów trekkingowych pozwolą optymalnie dobrać je do posiadanego obuwia. Dużym powodzeniem cieszą wkładki do butów sportowych, wykorzystywane często jako wkładki do biegania. Profesjonalne marki takie jak Zamberlan, Hanwag czy Grangers są gwarancją najwyższej jakości oraz maksymalnego dopracowania konstrukcji. Warto przy tym pamiętać, że nawet w najlepszych butach, co jakiś czas powinniśmy wymienić wkładki. Wraz z pokonanymi kilometrami pianka będzie się w nich ubijać, a co za tym idzie spadnie amortyzacja. Nowe wkładki do butów sprawią, że poczujemy się jak w zupełnie nowej parze butów, a komfort powróci do pierwotnego poziomu.