Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 25 % Wild Country Friend - 0.75
 • - 25 % Wild Country Friend - 0.75

Wild Country Friend - 0.75

 • 349,90 262,42
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 0,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Wild Country Friend to element systemu asekuracji, które umożliwił wejście w nową erę wspinaczki. Znów powracają w jeszcze bardziej dopracowanej, nowoczesnej formie.

Doskonale znana w świecie wspinaczkowym firma Wild Country to producent najbardziej dopracowanego szpeju, który można spotkać na ścianach całego świata. To właśnie ona, już prawie 40 lat temu, wprowadziła na rynek rewolucyjne rozwiązanie w kwestii bezpieczeństwa w czasie wspinaczki. Pojawienie się Friendów pozwoliło na pewne prowadzenie jeszcze trudniejszych dróg i przekraczanie kolejnych granic.

Po tylu latach koncepcja okazała się na tyle słuszna, że rozwiązanie Wild Country Friend jest jednym z najczęściej naśladowanych i rozwijanych pomysłów. Kolejna edycja friendów od ich bezpośrednich twórców to najwyższy poziom wykonania i zaawansowania konstrukcji.

Dwuosiowa konstrukcja zapewnia szeroki zakres szerokości szczelin w których będzie można bezpiecznie umieścić frienda. Cztery krzywki zostały wykonane ze stopów lekkich. Zastosowanie technologii kucia na gorąco pozwoliło uzyskać pożądany kształt i zminimalizować wagę przy zachowaniu niezbędnej wytrzymałości. Powierzchnia stykająca się bezpośredni ze skałą jest dość szeroka, a jej maszynowe wykończenie podnosi przyczepność. Całość została przygotowana w taki sposób, aby podczas ich użytkowania jak najmniej ingerować w skałę.

Zastosowane osie są puste w środku, co pozwoliło odjąć całości parę gramów. Cztery cięgła chodzą niezwykle płynnie, a ergonomiczny cyngiel w połączeniu z wyprofilowanym miejscem na kciuk pozwalają na precyzyjne umieszczenie frienda w szczelinie.

Friend Wild Country wyposażono w tasiemkę Dyneema o szerokości 12 mm. W zależności od potrzeby, może ona być używana zawinięta podwójnie lub pojedynczo, co pozwala łatwo i szybko zwiększyć jej długość.

Najważniejsze cechy:

 • Idealnie wyprofilowane, kute na gorąco krzywki;
 • Wykończona maszynowo powierzchnia stykająca się ze skałą oferuje wysoką przyczepność;
 • Zachowany oryginalny kąt 13,75°
 • Friend jest możliwie przyjazny dla skały;
 • Ergonomiczny uchwyt zapewniający wygodną obsługę i pewny chwyt;
 • Opatentowane, puste w środku osie ;
 • Wydłużana tasiemka z Dyneemy 12 mm;
 • CE, EN 12276

Friendy produkowane są w kilku rozmiarach.

Rozmiar Zakres Wytrzymałość (tasiemka podwójna/ tasiemka wydłużona) Waga (ok.)
0.5 20,6-34,5 mm 12/10 kN 98 g
0.75 25,8-43,0 mm 12/10 kN 115 g
1 31,7-53,6 mm 12/10 kN 134 g
2 41,5-69,3 mm 12/10 kN 159 g
3 52,7-88,0 mm 12/10 kN 202 g
4 66,8-112,1 mm 12/10 kN 283 g

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne