Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Wiązania skiturowe

Wiązania skiturowe oferowane w naszym sklepie to zaawansowane konstrukcje, w które mają najnowsze rozwiązania i wysokiej jakości materiały. Najlepsze wiązania skiturowe Dynafit, Marker oraz Fritschi Swiss.
Zobacz jako Siatka Lista

Liczba pozycji: 1

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Liczba pozycji: 1

na stronę

Rodzaje wiązań skiturowych

Wśród wiązań skiturowych można wyróżnić dwie główne konstrukcje. Szynowe wiązania skitourowe to nieco starsze rozwiązanie, które na pierwszy rzut oka przypomina nieco tradycyjne wiązania zjazdowe. Zastosowano w nich jednak specjalną szynę, którą można uwolnić w czasie podejścia, dzięki czemu pięta może być unoszona podczas stawiania kolejnych kroków. Zdecydowanie nowszym rozwiązaniem są kłowe wiązania skiturowe (wiązania pinowe). Wyeliminowano z nich zupełnie szynę, a optymalne trzymanie buta narciarskiego na podejściach przejęły w nich stalowe kły umieszczone w przednim panelu. Takie rozwiązanie pozwoliło znacząco zmniejszyć wagę całości, co przekłada się na możliwość dynamiczniejszego i szybszego podchodzenia po górę. Pinowe wiązania skiturowe zostały wymyślone przez markę Dynafit, która do dziś pozostaje jednym z pionierów we wprowadzaniu nowych rozwiązań. Obecnie wiązania kłowe są najpopularniejszym rozwiązaniem, stosowanym również przez tak renomowane marki, jak Marker czy Fritschi Swiss. Dalsza ewolucja konstrukcji pozwoliła wprowadzić systemy odpowiadające za sprawniejsze wypięcie buta skiturowego w przypadku upadku lub nieprzewidzianych sytuacji, pozwalając na ich wykorzystanie również przez mniej doświadczonych narciarzy. Wszystkie wiązania skiturowe posiadają możliwość przełączenia w tryb chodzenia z wolną piętą. Większość modeli wyposażono w regulowane zapiętki, dzięki czemu możliwe jest ustawienie dogodnego kąta na stromych podejściach. W wiązaniach istnieje oczywiście możliwość zablokowania pięty, co znacznie poprawia stabilność stopy podczas zjazdu na nartach skiturowych.

Wiązania skiturowe dla każdego narciarza górskiego

Obecnie wiązania pinowe występują w wielu wersjach przystosowanych do różnych odmian skituringu. Najlżejsze wersje, ograniczone zaledwie do kilku elementów, są wybierane przez sportowców i profesjonalistów poszukujących sprzętu o minimalistycznej wadze. Dużą popularnością cieszą się wszechstronne wiązania pinowe przeznaczone do turystyki. Zachowują one optymalny kompromis pomiędzy niską wagą, właściwościami na zjeździe oraz bezpieczeństwem wypinania. W wielu modelach występuje możliwość regulacji siły wypięcia w skali DIN, pozwalając idealnie dostosować ją do rozmiary buta skiturowego i umiejętności użytkownika.

Pozostały sprzęt skiturowy:

Kaski skiturowe Detektory lawinowe Gogle narciarskie Kije skiturowe Harszle