Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 10 % Wiązania skiturowe Marker Alpinist 12 - black/titanium

Wiązania skiturowe Marker Alpinist 12 - black/titanium

 • 1499,00 1349,10
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 0,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Wiązania skiturowe Marker Alpinist 12 zostały zaprojektowane dla wymagających użytkowników, którzy poszukują lekkich i funkcjonalnych rozwiązań. Wykorzystano w nich szereg praktycznych technologii, które sprawiają, że ten model znajdzie uznanie zarówno w trakcie podchodzenia jak i dynamicznego zjazdu.

Szybko przejdziesz z trybu podchodzenia w tryb zjazdu, a możliwość indywidualnego ustawienia zapiętka sprawi, że pokonywanie kolejnych metrów w górę będzie przebiegało znacznie sprawniej. Można wyregulować go jednym ruchem, za pomocą ręki lub kija. Niewielki ruch może zwiększyć Twoją efektywność w wymagającym terenie.

Zastosowano tutaj technologię Perfect Step-In umożliwiającą łatwe i precyzyjne wpinanie buta w wiązanie, pozwala ona także na regulację rozmiaru do 15 mm. W ten sposób możesz dostosować je do rozmiaru butów skiturowych. Przydatne mogą okazać się także podkładki zapobiegające akumulacji śniegu, znajdują się one zarówno w przedniej jak i tylnej części wiązania.

Rozwiązanie o nazwie Perfect Hiking Uphill odpowiada za wyjątkowo niską wagę wiązania oraz możliwość ustawienia zapiętka w trzech pozycjach, ułatwiających podchodzenie w nachylonym terenie. Szybko i łatwo ustawisz go w pożądanej pozycji w zależności od terenu w jakim przyjdzie Ci się poruszać. Ustawienie z pozycji 0° jest przeznaczone na podejścia o lekkim nachyleniu. Ponadto w wiązaniach Marker Alpinist 12 można zamocować harszle pozwalające na efektywne poruszanie się pod górę.

Perfect Downhill Run to system pozwalający na odpowiedni transfer siły w trakcie zjazdu. To także maksymalna sztywność za sprawą wzmocnień z włókna węglowego umieszczonych w przedniej części wiązania. Możliwa jest regulacja siły wypięcia w zakres 6-12 DIN. Ta technologia sprawia, że przechodzenie z trybu podchodzenia do zjazdu przebiega szybko i sprawnie.

Wiązania skiturowe Marker Alpinist 12 są kompatybilne ze ski-stoperami, które można w razie potrzeby zamontować. Mają one za zadanie zabezpieczyć nartę przed obsuwaniem się w dół stoku. Automatycznie blokują się w trybie chodzenia i uruchamiają przy ustawieniu wiązań z powrotem w tryb zjazdu.

Marker Alpinist 12 najważniejsze cechy:

 • Możliwość zastosowania ski-stopera, który ma za zadanie zabezpieczyć nartę przed obsuwaniem się w dół stoku;
 • Ski-stoper automatycznie blokuje się w trybie chodzenia oraz uruchamia się przy opcji do zjazdu;
 • Wzmocniona włóknem węglowym przednia cześć wiązania oferuje odpowiednią sztywność;
 • Można zamontować do nich kompatybilne harszle (dostępne osobno);
 • Dopasowanie zapiętka podczas podchodzenia w zależności od nachylenia stoku (dostępne są opcje 0°, 5° i 9°);
 • Regulacja siły wypięcia DIN 6-12;
 • Rekomendowana waga użytkownika 40-110 kg.
Technologia Perfect Step-In umożliwia łatwe i precyzyjne wpinanie buta w wiązanie, pozwala także na regulację rozmiaru do 15 mm (+/- 7,5 mm). Tył i przód wiązania zostały wyposażone w podkładki zapobiegające akumulacji śniegu.
Perfect Hiking Uphill to wyjątkowo niska waga wiązania oraz możliwość ustawienia zapiętka w trzech pozycjach, ułatwiających podchodzenie w nachylonym terenie. Ustawienie z pozycji 0° jest przeznaczone na podejścia o lekkim nachyleniu. Szybko można dostosować zapiętek, jeśli wchodzimy w innego rodzaju teren. Łatwo zamocować w nich harszle.
Perfect Downhill Run to rozwiązanie pozwalające na odpowiedni transfer siły, dzięki 38 mm wzorze pozwalającym na montaż wiązania. Maksymalna sztywność za sprawą wzmocnień z włókna węglowego umieszczonych w przedniej części wiązania. Zmniejszony flex narty oraz regulacja siły wypięcia w zakresie 6-12 DIN. Szybkie przechodzenie z trybu podchodzenia do zjazdu.

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne