top

Wiązania skiturowe Dynafit ST Rotation 14 - magnet

1 885,99 zł 2 299,99 zł
-18%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Wiązania skiturowe Dynafit ST Rotation 14 to model, który doskonale sprawdzi się w trakcie najbardziej wymagających zjazdów. Jeżeli free touring jest Twoim naturalnym wyborem, ten produkt pozwoli Ci wylądować każdy drop.

Wiązania Dynafit ST Rotation 14 pomimo swej pancernej konstrukcji pozostają niezwykle lekkie, a to za sprawą wykorzystania wyłącznie najwyższej jakości surowców. Za sprawą wbudowanego skistopera zwiększysz swoje bezpieczeństwo i dopasujesz je do posiadanych przez Ciebie nart.

Elementem wyróżniającym Dynafit ST Rotation 14 jest ruchoma głowica w przedniej części wiązania - Rotation Toe Piece. Umiejscowiona tuż pod podeszwą buta sprawia, że wiązanie pracuje w przypadku bocznego uderzenia również w tej części narty. Z zasady, wiązania pinowe działają inaczej niż zjazdowe - w tym sensie, że boczne wypinanie działa przy pięcie, a nie przy palcach. Dzięki dodaniu płytki rotacyjnej dodano czułości na boczne przeciążenia w przedniej części wiązania. Praktycznie wszyscy producenci wiązań kłowych zgodnie przyznają, że nie ma potrzeby stosowania takiej konstrukcji we wszystkich wiązaniach skiturowych (wypinanie przy pięcie zwyczajnie działa), ale dla osób, które wyraźnie obawiają się przejścia na modele pinowe, są mocno przyzwyczajone do rozwiązań znanych ze zjazdówek, albo też wiedzą, że ich wiązania czeka mocna jazda, przygotował Dynafit właśnie model ST Rotation 14. Obrotowy moduł w połączeniu z aktywną piętką to maksymalne bezpieczeństwo wypinania w razie upadku, poświadczone certyfikatem TÜV.

Dodatkowo wiązanie pozwala redukować naturalne skracanie dystansu między przodem wiązania a piętką, na skutek wyginającej się narty (podczas ostrej jazdy, dynamiczniejszego skoku czy skrętu). Sprężyna umieszczona pomiędzy płytką tylnej części wiązania a śrubą regulacyjną stanowi "płynne" 10 mm, które przesuwa piętkę ku tyłowi w momencie zadziałania siły na nartę od przodu. Redukuje to obciążenia działające na samo wiązanie, a także poprawia jego działanie (chroniąc przed przedwczesnym wypinaniem).

Do produkcji wiązań skiturowych Dynafit ST Rotation 14 zastosowano najwyższej jakości materiały. W kluczowych miejscach jest to kute aluminium oraz stal. Odpowiadają one za wysoką niezawodność całości, a także pozwalają na długie użytkowanie wiązań. Tam, gdzie było to możliwe, zastosowano lekkie tworzywo, które pozwoliło obniżyć wagę całości.

Wiązania Dynafit ST Rotation 14 to najmocniejsza pozycja w aktualnej kolekcji FREE. Sugerowane dla użytkowników, którzy cenią wygodę, intuicyjność obsługi i wysokiej jakości materiały zapewniające dużą żywotność sprzętu. Niezawodne i niesamowicie odporne na uszkodzenia. Do tego pewnie trzymają but w zjeździe, a w przypadku nieoczekiwanego upadku, wypinają się w bezpieczny sposób.

Obrotowy tył wiązania zapewnia podparcie dla pięty nawet na najbardziej stromych podejściach. Trzy pozycje podwyższenia pięty nie wymagają każdorazowego obracania wiązania. Z pozycji podstawowej (płaskiej) wystarczy, że przerzucić pod piętę jedną klapkę (dla średniego podwyższenia) albo od razu dwie (dla maksymalnego podwyższenia). Szybko, wygodnie, za pomocą kijka. Obracanie piętki wymagane jest tylko w momencie przepinania się z trybu podejściowego do zjazdowego (i odwrotnie). Dodatkowo cały element posiada możliwość niewielkiej regulacji położenia w przód i w tył, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dopasowanie rozstawu do użytkowanych butów narciarskich.

Wiązania Dynafit ST Rotation 14 - najważniejsze cechy:

 • Zaawansowany system wypinania buta w przedniej i tylnej części wiązania;
 • Rozwiązanie Step In Side Towers ułatwia wpinanie buta;
 • Głowica wiązania z obrotowym systemem pozwala na reagowanie na przypadkowe boczne uderzenia, co przekłada się na bezpieczeństwo w czasie zjazdu;
 • Certyfikat TÜV;
 • Wiązania oferują świetne przełożenie siły z buta na nartę;
 • Duża powierzchnia styku wiązania z nartą odpowiada za optymalny transfer sił w czasie jazdy;
 • Specjalny mechanizm naprężający w tylnej części wiązania pozwala na dynamiczne dostosowywanie się jego długości do pracującej narty;
 • Zintegrowane skistopery (o różnych szerokościach);
 • Piętka o 3 wysokościach;
 • Regulacja rozstawu wiązań w zakresie 22,5 mm;
 • Regulowana siła wypięcia DIN 7-14.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 08-0000048967
Oryginalna nazwa koloru magnet
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Dynafit Free
Rodzaj aktywności Freeride / Free Touring
Konstrukcja Pinowe (kłowe)
Waga 1 wiązania ok. 605 g
Skistopery Tak - zintegrowane
Szerokość skistoperów 90 mm, 105 mm, 120 mm
Pętle Guide Leash Nie
Mocowanie harszli Tak – zintegrowane
Regulacja długości 22,5 mm
Siła wypięcia DIN Regulowana 7-14
Wysokość piętki 3 wysokości
Sezon 21/22

Dynafit ST ROTATION - opinie klientów

0.0
0 opinie