top

Wiązania skiturowe Dynafit ST Rotation 12 - black

0,00 zł 0,00 zł

Dobra wiadomość! Ten produkt już wkrótce pojawi się w naszej ofercie. Pracujemy nad jego przyjęciem.

Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Wiązania skiturowe Dynafit ST Rotation 12 zapewnią Ci bezpieczeństwo w czasie szaleństwa pośród białego puchu. To najmocniejsze i najbezpieczniejsze wiązania pinowe z kategorii FREE TOURING marki Dynafit, gotowe na agresywną jazdę, szaleńcze skoki i wielokrotne podejścia w ciągu aktywnego dnia.

Dopracowany system wpinania w przody (i kły) Step In Side Towers sprawia, że zakładanie wiązań jest niesamowice łatwe, nawet jeśli w puchu nie do końca widzisz ustawienie buta względem wiązania. Model ten pozwoli precyzyjnie naprowadzić but na kły. Umiejscowione tuż pod kłami "wieżyczki" działają jak asystent parkowania który idealnie pozycjonuje przód buta względem wiązania. Kiedy konieczne będzie szybkie wpięcie nart, docenisz to rozwiązanie.

Elementem wyróżniającym Dynafit ST Rotation 12 jest ruchoma głowica w przedniej części wiązania - Rotation Toe Piece. Umiejscowiona tuż pod podeszwą buta sprawia, że wiązanie pracuje w przypadku bocznego uderzenia również w tej części narty. Z zasady, wiązania pinowe działają inaczej niż zjazdowe - w tym sensie, że boczne wypinanie działa przy pięcie a nie przy palcach. Dzięki dodaniu płytki rotacyjnej, dodano czułości na boczne przeciążenia w przedniej części wiązania. Praktycznie wszyscy producenci wiązań kłowych zgodnie przyznają, że nie ma potrzeby stosowania takiej konstrukcji we wszystkich wiązaniach skiturowych (wypinanie przy pięcie zwyczajnie działa) ale dla osób które wyraźnie obawiają się przejścia na modele pinowe, są mocno przyzwyczajone do rozwiązań znanych ze zjazdówek, albo też wiedzą, że ich wiązania czeka mocna jazda, przygotował Dynafit własnie model ST Rotation. Obrotowy moduł w połączeniu z aktywną piętką to maksymalne bezpieczeństwo wypinania w razie upadku, poświadczone certyfikatem TÜV.

Dodatkowo, wiązanie pozwala redukować naturalne skracanie dystansu między przodem wiązania a piętką, na skutek wyginajcej się narty (podczas ostrej jazdy, dynamiczniejszego skoku czy skrętu). Sprężyna umieszczona pomiędzy płytką tylniej części wiązania a śrubą regulacyjną stanowi "płynne" 10mm które przesuwa piętkę ku tyłowi w momencie zadziałania siły na nartę od przodu. Redukuje to obciążenia działające na samo wiązanie, a także poprawia jego działanie (chroniąc przed przedwczesnym wypinaniem).

Do produkcji wiązań skiturowych Dynafit ST Rotation 12 zastosowano najwyższej jakości materiały. W kluczowych miejscach jest to kute aluminium oraz stal. Odpowiadają one za wysoką niezawodność całości, a także pozwalają na długie użytkowanie wiązań. Tam gdzie było to możliwe zastosowano lekkie tworzywo, które pozwoliło obniżyć wagę całości.

Wiązania pinowe Dynafit ST Rotation to najmocniejsza pozycja w aktualnej kolekcji FREE. Sugerowane dla użytkowników którzy cenią wygodę, intuicyjność obsługi i wysokiej jakości materiały zapewniające dużą żywotność sprzętu. Niezawodne i niesamowicie odporne na uszkodzenia. Do tego pewnie trzymają but w zjeździe, a w przypadku nieoczekiwanego upadku, wypinają się w bezpieczny sposób.

Obrotowy tył wiązania zapewnia podparcie dla pięty nawet na najbardziej stromych podejściach. Trzy pozycje podwyższenia pięty nie wymagają każdorazowego obracania wiązania. Z pozycji podstawowej (płaskiej) wystarczy, że przerzucić pod piętę jedną klapkę (dla średniego podwyższenia) albo od razu dwie (dla maksymalnego podwyższenia). Szybko, wygodnie, za pomocą kijka. Obracanie piętki wymagane jest tylko w momencie przepinania się z trybu podejściowego do zjazdowego (i odwrotnie).

Dodatkowo cały element posiada możliwość niewielkiej regulacji położenia w przód i w tył, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne dopasowanie rozstawu do użytkowanych butów narciarskich.

Zintegrowane skistopery, produkowane do wyboru w różnych szerokościach - 90, 105 i 120 mm (szerokość skistopera powinna być wyższa niż narty). 

Wiązania Dynafit ST Rotation 12 - najważniejsze cechy:

 • Zaawansowany system wypinania buta w przedniej i tylnej części wiązania;
 • Rozwiązanie Step In Side Towers ułatwia wpinanie buta;
 • Głowica wiązania z obrotowym systemem pozwala na reagowanie na przypadkowe boczne uderzenia, co przekłada się na bezpieczeństwo w czasie zjazdu;
 • Certyfikat TÜV;
 • Wiązania oferują świetne przełożenie siły z buta na nartę;
 • Duża powierzchnia styku wiązania z nartą odpowiada za optymalny transfer sił w czasie jazdy;
 • Specjalny mechanizm naprężający w tylnej części wiązania pozwala na dynamiczne dostosowywanie się jego długości do pracującej narty;
 • Zintegrowane skistopery (o róznych szerokościach);
 • Piętka o 3 wysokościach;
 • Regulacja rozstawu wiązań w zakresie aż 45 mm;
 • Regulowana siła wypięcia DIN 5-12;
 • Kolekcja: Dynafit FREE

Użyte materiały: kute aluminium, stal CRMO, wytrzymałe tworzywo sztuczne

Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 08-0000049104/08-0000049105
Oryginalna nazwa koloru black
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Rodzaj aktywności Freeride / Free Touring
Konstrukcja Pinowe (kłowe)
Waga 1 wiązania 605 g
Skistopery Tak - zintegrowane
Szerokość skistoperów 90 mm
105 mm
Pętle Guide Leash Nie
Mocowanie harszli Tak – zintegrowane
Regulacja długości 45 mm
Siła wypięcia DIN Regulowana 5-12
Wysokość piętki 3 wysokości
Sezon 20/21

Wiązania skiturowe Dynafit ST Rotation 12 - black - opinie klientów

0.0
0 opinie