top

Wiązania skiturowe ATK Trofeo Plus 10

1 899,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Wiązania skiturowe ATK Trofeo Plus powinny być pierwszą rzeczą, jak przychodzi Ci do głowy, jeśli myślisz o lekkim, a jednocześnie mocnym i bezpiecznym modelu. Konstrukcja jest stosunkowo prosta, ale niezwykle wydajna. Właściwie dobrane wiązania to klucz do sukcesu i zdobywania kolejnych metrów w śnieżnym otoczeniu.

To propozycja dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy dokładnie wiedzą, jakiej siły wypięcia wiązania potrzebują. Jest ona ustalana na podstawie indywidualnych parametrów każdego użytkownika, stopnia zaawansowania oraz skorupy butów skiturowych. Ten lekki model spełni oczekiwania osób, które w górach poruszają się szybko.

Produkty marki ATK wyrosły z modeli zaprojektowanych dla zawodników, by poszerzyć swój asortyment o propozycje dla użytkowników o różnym stopniu zaawansowania. Charakteryzują się niezwykle niską wagą, co w połączeniu z niezawodnością sprawia, że będą one sprawdzonymi partnerami na każdą wycieczkę.

Zostały wyposażone w system Easy Entry, który sprawia, że wpinanie butów skiturowych w wiązania przebiegało szybko i sprawnie. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość ustawienia piętki wiązania ATK Trofeo Plus na różnych poziomach, od płaskiego przez +36 mm po podwyższenie o 50 mm. W ten sposób możliwe jest dostosowanie go do stoku w trakcie podchodzenia.

Możliwość regulacji tylnej części wiązania ATK Trofeo Plus o trzy rozmiary, co przekłada się na jego uniwersalny charakter. W zestawie znajduje się płytka regulacyjna, inserty umożliwiające zamocowanie harszli oraz pętle. Tak zbudowany komplet pozwala wyposażyć wiązania w noże śnieżne, które mogą okazać się przydatne na stokach o dużym oblodzeniu. Mogą podnieść efektywność w trakcie zdobywania kolejnych metrów w górę gdy warunki śniegowe nie są zbyt sprzyjające. Zaczepy do harszli SRA można zainstalować oraz wymontować w zaledwie kilka chwil, a późniejsze wpięcie harszli to już dosłowinie kilka sekund. Obserwując zmieniające się warunki i ukształtowanie terenu możesz zdecydować o ich zastosowaniu nawet w trakcie wycieczki.

Natomiast pętle łączące wiązania z butami pomogą uniknąć zsuwania się narty po stoku. To rozwiązanie idealne do lekkich wiązań, w których nie zastosowano skistopera. Bazą jest tutaj rdzeń wykonany z Kevlaru, pokryty poliuretanową spiralą, aktywnie reagującą na ruchy narciarza.

To jeden z dwóch modeli, które włoska marka ATK przygotowała w tym sezonie dla fanów poruszania się szybko i na lekko - z serii SPEED TOURING. Od modelu Haute Route 10 zdecydowanie różni się piętką, która tu jest bardziej minimalistyczna i posiada stałe ustawienie siły wypięcia (w opisywanym przypadku - 10).

Easy Entry System® sprawia, że wpinanie butów skiturowych w przednią część wiązania będzie przebiegało szybko i sprawnie. Tu, nie musisz walczyć z wiązaniem i używać nadmiernej siły, aby docisnąć but do wiązania i zainicjować wpięcie.

Wiązania te wykorzystują również, znane z najlżejszych, zawodniczych modeli, rozwiązanie konstrukcyjne - Monolink 1.0. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości lotniczej stali, dział R&D ATK opracował moduł wykorzystujący o połowę mniej sprężyn (2 zamiast 4) i pojedyncze ruchome ramię. Ta sama skuteczność trzymania w lżejszym wydaniu! To, co ciekawe w tym konkretnie modelu, to opcja regulacji siły trzymania przedniego wiązania. Jak podaje producent, opcja zmiany ustawień z niskich czy średnich na wysokie, przyda się na przestrzeni sezonów - rekompensując zużycie pinów i insertów. Pomimo ich obijania, wycierania i ogólnie zużywania, mamy opcję uzyskania wciąż super mocnego trzymania na czas podejścia poprzez zwiększenie naprężeń w mechanizmie blokującym. Rozwiązanie to określane jest jako Up-Hill Hardness Variator. 

Wiązania pinowe ATK Trofeo Plus - najważniejsze cechy:

  • System Easy Entry zaprojektowany tak, by wpinanie butów w wiązanie przebiegało wyjątkowo sprawnie;
  • Technologia Monolink 1.0 polega na umieszczeniu sprężyny tylko po jednej stronie wiązania, co przekłada się na jego wyższą sztywność oraz niższą wagę;
  • Możliwość zastosowania harszli, dzięki insertom znajdującym się w zestawie;
  • Możliwość regulacji rozstawu wiązań o 30 mm, by pasowały do różnych butów skiturowych;
  • W zestawie znajdują się pętle zabezpieczające narty przed niekontrolowanym zjazdem w dół stoku, zaczepy SRA umożliwiające zastosowanie harszli oraz płytka do regulacji.

Zastosowane materiały: aluminium, POM, stal nierdzewna.

Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu PTTR10+
Kolor Czarny
Płeć Unisex
Kolekcja producenta ATK Bindings
Rodzaj aktywności Race / Pro
Konstrukcja Pinowe (kłowe)
Waga 1 wiązania 180 g
Skistopery Tak - opcjonalne (do kupienia osobno)
Pętle Guide Leash Tak, w komplecie
Mocowanie harszli Tak - opcjonalne (dostarczane w komplecie)
Regulacja długości 30 mm
Siła wypięcia DIN Stała 10
Wysokość piętki 2 wysokości + 1 po obrocie piętki
Sezon 20/21

ATK Trofeo Plus 10 - opinie klientów

0.0
0 opinie