Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Ultralekki śpiwór Małachowski Ultralight II 300 (188 cm) - platynowy

 • Przepraszamy.
  Produkt chwilowo niedostępny.

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Ultralekki śpiwór Małachowski Ultralight II 300 jest puchowym modelem polskiego producenta, który posiada świetny stosunek wagi do właściwości termiczny. Dzięki wysokiej kompresyjności naturalnego puchu śpiwór może zostać ciasno zapakowany i nie zajmie cennego miejsca w naszym plecaku wyprawowym.

Śpiwór puchowy Małachowski Ultralight II 300 to niewątpliwie udana konstrukcja polskiego producenta, która sprawdzi się w trakcie jesieni i wiosny, gdy wybieramy się na górskie trekkingi. Wysokiej jakości materiały, z których został wykonany sprawiają, że ten zaawansowany produkt sprawdzi się w czasie każdej górskiej ekspedycji.

Śpiwory tego doświadczonego polskiego producenta obecnego na rynku od 40 lat są produkowane z myślą o funkcjonalności w ekstremalnych warunkach. Małachowski współorganizuje wiele wypraw m.in. na Spitsbergen, gdzie testuje swoje produkty w arktycznych warunkach. Polska pracownia wyposażyła ekspedycje udające się w te trudne rejony w swój wysokiej jakości sprzęt, który zapewnił ochronę przed zimnem panującym na terenach arktycznych.

Śpiwór puchowy polskiego producenta Małachowski jest stawiany w kategorii ultralekkich. Niską wagę uzyskano dzięki zastosowaniu bardzo lekkiego naturalnego puchu połączonego z cienką tkaniną japońskiej produkcji. Śpiwór Małachowski Ultralight II 300 posiada ocieplinę uzyskaną z gęsiego puchu polskiej produkcji. Produkt ten, dzięki ogromnemu doświadczeniu polskich hodowców, jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie pod względem swoich właściwości termicznych. Dzięki wysokiemu stopniowi kompresji (850+ cuin) śpiwór można złożyć do niewielkich rozmiarów, co nie zajmie cennego miejsca w naszym górskim plecaku.

Naturalna ocieplina śpiwora Małachowski Ultralight II 300 została umieszczona w specjalnie zaprojektowanym systemie komorowym. Dzięki temu rozwiązaniu puch nie wędruje wewnątrz śpiwora, co powodowałoby powstawanie zimnych stref przez, które organizm mógłby się wychłodzić. Komory przypominają kształtem literę V, co efektywnie rozkłada ocieplinę na całej długości śpiwora zapewniając ten sam stopień ochrony termalnej w każdym jego miejscu.

Śpiwór Małachowski Ultralight II 300 został wykonany z japońskiego materiału Toray Airtastic 7D o niewielkiej gramaturze (*20g/m2*). Jest on bardzo cienki, ale jednocześnie posiada wysoką wytrzymałość na uszkodzenia w postaci przypadkowych rozdarć lub przetarć. Jest to też jeden z najlżejszych materiałów tego typu na świecie, co dodatkowo obniża wagę śpiwora. Wszystkie zamki znajdujące się w tym modelu zostały wyprodukowane przez japońską firmą YKK, która specjalizuje się wytwarzaniu wysokiej jakości systemów zamków błyskawicznych. Główny zamek posiada specjalną listwę termiczną, która dodatkowo izoluje przed utratą ciepła. Wewnątrz śpiwora znajduje się kieszonka na drobne przedmioty.

Śpiwór puchowy Małachowski Ultralight II 300 to model, który świetnie sprawdzi się w okresie przejściowym, gdy temperatura wynosi około 5 stopni, a my spędzamy noc pod namiotem rozbitym nieopodal górskiego szlaku.

Małachowski Ultralight II 300 najważniejsze cechy:

 • Ultra lekki śpiwór;
 • Wysoka wytrzymałość na przetarcia i rozdzieranie dzięki japońskiej tkaninie Toray Airtastic 7D;
 • Wypełniony wysokiej jakości naturalnym gęsim puchem z polskich hodowli;
 • Puch o współczynniku 850 cuin 98/2;
 • Komorowa konstrukcja Down System V, która ogranicza powstawania zimnych stref;
 • Anatomiczny kształt typu mumia;
 • Kształt śpiwora jest odpowiednio szerszy, by zapewnić komfort strefy biodrowej i kolan;
 • Zamki japońskiej firmy YKK;
 • Główny zamek z listwą izolacyjną;
 • Wewnętrzna kieszeń na drobne przedmioty;
 • Worek transportowy w zestawie;
 • Worek do przechowywania nieskompresowanego śpiwora;
Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
+5°C +1°C -15°C

Wymiary po spakowaniu: ok. 22 x ø14 cm;
Śpiwór przeznaczony dla turysty o maksymalnym wzroście do 188 cm.

Toray Airtastic to wysokiej jakości japońska tkanina o gramaturze 20g/m2, która jest jedną z najlżejszych na świecie. Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością na przetarcia i rozdarcia, co przy jego niskiej wadze nie jest często spotykane.
Kształt: Mumia
Kołnierz termiczny: ---
Listwa termiczna: V
Materiał wew.: Toray Airtastic 7D 20g/m2
Materiał zew.: Toray Airtastic 7D 20g/m2
Na wzrost do: ok. 188 cm
Test EN 13537: ---
Zakres temperatur: +5°C/+1°C/-15°C
Wypełnienie: Naturalny puch 850+ cuin (98/2)
Waga wypełnienia: 300 g
Waga całkowita: ok. 470 g
Wymiary pakunku: ---

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne