Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 20 % Ultralekki friend Metolius Ultralight Master Cam - 6

Ultralekki friend Metolius Ultralight Master Cam - 6

 • 305,00 244,00
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 8,90

  Dostawa gratis dla zamówień powyżej 250,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Ultralekki friend Metolius Ultralight Master Cam – 6 to optymalny wybór na największe ściany świata. Niska waga w połączeniu z wygodę użytkowania sprawia, że model ten jest często wybierany przez najbardziej doświadczonych wspinaczy świata.

Niezwykle dopracowany friend wspinaczkowy, który świetnie leży w dłoni, a jego ultralekka konstrukcja sprawia, że nie ciąży tak w szpejarce. Model ten optymalnie sprawdza się na długich drogach wielowyciągowych, gdzie istotne jest obniżenie wagi szpeju. Wykonywanie ich w całości w USA gwarantuje maksymalną niezawodność.

Friendy Metolius Ultralight Master Cam to konstrukcje jednocięgłowe. Największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż w niektórych miejscach dopasowują się znacznie lepiej niż U-kształtne konstrukcje. Elastyczne, pojedyncze cięgło redukuje efekt dźwigni do minimum w miejscach, gdzie taka sytuacja może wystąpić. Całość pracuje niezwykle płynnie, a wąska główka świetnie wpasowuje się nawet w wąskie szczeliny.

Zastosowane we friendach krzywki zastały wykonane ze stopów lekkich w technologii CNC. Dzięki temu każdy element jest niezwykle dokładny, a cała konstrukcja optymalnie dopasowana. Ponadto powierzchnia styku krzywek ze skałą została wyposażona w specjalnie opracowane ząbki, które znacznie polepszają ich przyczepność, co ma duże znaczenie w nieco bardziej miękkiej skale.

Friend Metolius Ultralight Master Cam dobrze leży w ręce, co ułatwia jego precyzyjne osadzanie. Miejsce na kciuk i profilowany cyngiel sprawiają, że całość jest wygodna w użytkowaniu. Zastosowane we friendach tasiemki o szerokości 11 mm są bardzo lekkie. Każdy rozmiar posiada własny kolor, dzięki czemu nie ma problemu z rozróżnieniem poszczególnych wielkości w szpejarce, a wybór odpowiedniego frienda został skrócony do minimum.

Kolorowe oznaczenia zastosowane na na krzywkach to system Range Finder. Pozwala on ocenić prawidłowe położenie krzywek w szczelinie i pomaga w doborze rozmiaru do szerokości szczeliny. Czerwony, żółty i zielony kolor dają jasno do zrozumienia czy wybrany do danej szczeliny friend będzie tym optymalnym.

Friendy Metolius Ultralight Master Cam są w całości wykonywane w USA, co gwarantuje im najwyższą jakość. Dodatkowo wytrzymałość każdego egzemplarza jest indywidualnie testowana przed opuszczeniem fabryki, dzięki czemu nie zawiodą na ścianie w krytycznych sytuacjach. Model ten jest optymalnym wyborem dla wspinaczy poszukujących ultralekkich friendów o wysokiej jakości wykonania.

Najważniejsze cechy:

 • Niezwykle niska waga, obniżona o około 20% w stosunku do friendów Master Cam;
 • Pojedyncze, elastyczne cięgło z ultralekką główką;
 • Krzywki wykonane w technologii CNC gwarantują maksymalną precyzję działania i doskonałe dopasowanie;
 • Wyprofilowane miejsce na kciuk;
 • Wygodny w użytkowaniu cyngiel;
 • Pętla z taśmy o szerokości 11 mm z możliwością jej wymiany
 • Range Finder pozwala ocenić prawidłowość osadzenia frienda;
 • Zoptymalizowany kształt krzywek z nowym kształtem ząbków lepiej spisuje się również w miękkiej skale;
 • Kolorystyczne oznakowanie tasiemki pozwala z łatwością rozróżniać poszczególne rozmiary friendów;
 • Indywidualnie testowane przed opuszczeniem fabryki;

CE
UIAA

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Dane producenta

Rozmiar Zasięg Wytrzymałość Waga (ok.)
00 8,5-12 mm 5 kN 45 g
0 10-15 mm 5 kN 45 g
1 12,5-18 mm 8 kN 52 g
2 15,5-22,5 mm 10 kN 55 g
3 18,5-26,5 mm 10 kN 65 g
4 23,5-33,5 mm 10 kN 75 g
5 28-39,5 mm 10 kN 85 g
6 32,5-48 mm 10 kN 96 g
7 40-57,5 mm 10 kN 112 g
8 48,5-71,5 mm 10 kN 129 g

Produkty podobne