Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

  • - 20 % Ultralekka sonda lawinowa Ortovox 240 Carbon Superlight - black

Ultralekka sonda lawinowa Ortovox 240 Carbon Superlight - black

  • Przepraszamy.
    Produkt chwilowo niedostępny.

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Ultralekka sonda lawinowa Ortovox 240 Carbon Superlight została wykonana z bardzo wytrzymałego włókna węglowego. Pozwoli ograniczyć wagę ekwipunku do niezbędnego minimum, zapewniając jednocześnie pełną funkcjonalność tradycyjnych modeli.

Ultralekka sonda lawinowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie waga sprzętu ma kluczowe znaczenie. Doskonale spisuje się w czasie szybkich wypadów skitourowych, kiedy kilkadziesiąt gramów mniej w plecaku może przełożyć się na dużą różnicę w czasie dotarcia na szczyt. Całość zajmuje bardzo małą przestrzeń po spakowaniu, dzięki czemu jest bardzo poręczna w transporcie.

Lekka sonda lawinowa Ortovox Carbon 240 Superlight to kolejna już wersja tego modelu. Został on wykonany w całości z włókien węglowych, które cechują się fantastycznymi właściwościami użytkowymi. Model ten składa się z siedmiu segmentów, z których ostatni zakończony jest grotem, ułatwiającym wbijanie sondy w zmrożony śnieg. Zastosowane rurki mają 10 mm średnicy, a grot jest minimalnie większy, przez co zmniejszono ryzyko klinowania się całości w śniegu.

Karbonowa sonda lawinowa Ortovox Carbon 240 Superlight może być szybko rozłożona dzięki dopracowanemu systemowi. Poszczególne elementy sondy są ze sobą połączone za pomocą wytrzymałej aramidowej linki. Rozkładanie sondy następuje poprzez jeden zdecydowany ruch. Wystarczy tylko mocno pociągnąć za linkę znajdującą się na jej końcu, aby połączyć poszczególne segmenty. Wszystko przebiega szybko i płynnie, dzięki czemu sonda jest błyskawicznie gotowa do akcji.

Na całej długości sondy naniesiona jest podziałka co 5 cm, a dodatkowo sąsiednie elementy są zróżnicowane pod względem kolorystycznym (pomarańczowy, niebieski i czarny). Dzięki temu bardzo łatwo jest ocenić na jaką głębokość musimy jeszcze kopać i kiedy należy zachować zwiększoną ostrożność w czasie odgarniania śniegu.

Ultralekka sonda lawinowa Ortovox Carbon 240 Superlight to model przeznaczony dla profesjonalistów, którzy chcą zminimalizować wagę wyposażenia. Zaawansowane materiały i dopracowana konstrukcja sprawiają, że prawie nie poczujesz jej w plecaku.

Ortovox Carbon 240 Superlight najważniejsze cechy:

  • Wykonana z niezwykle lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego (carbon);
  • Możliwość błyskawicznego rozkładania za pomocą systemu Quick Lock;
  • 7 segmentów sprawia, że całość jest krótsza po złożeniu;
  • Wytrzymały grot o zwiększonej średnicy ułatwia przebijanie się przez śnieg;
  • Oznaczenia kolorystyczne oraz podziałka co 5 cm pozwalające ocenić głębokość;
  • Załączony pokrowiec transportowy.

Waga: ok. 177 g + 14 g pokrowiec
Długość: ok. 240 cm (po spakowaniu ok. 40 cm)
Średnica: 10 mm

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne