Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Turystyczny śpiwór Rab Ascent 500 (200 cm) - ink

Już od 948,27 zł Cena regularna 1 299,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Turystyczny śpiwór Rab Ascent 500 (200 cm) – ink to świetny model, który sprawdzi się w czasie przejściowych pór roku. Całość oferuje wygodę pożądaną w turystycznych warunkach, dzięki której nasz sen będzie odpowiednio zdrowy dla regeneracji ciała. Konstrukcja została wykonana z wysokogatunkowych materiałów, które zapewniają efektywne użytkowanie.

Ten model posiada wypełnienie z naturalnego puchu, który dba o odpowiednią ciepłotę naszego ciała. Ocieplina posiada certyfikat RDS o sprężystości 650 cui.

Śpiwór turystyczny Rab Ascent 500 (200 cm) – ink wykonano z doskonale znanego z odzieży puchowej materiału Pertex® Quantum. Jest on bardzo cienki, co przekłada się na minimalna wagę oraz wyjątkową łatwość wkładania śpiwora do worka kompresyjnego. Świetnie zabezpiecza przy tym przed łatwym wydostawaniem się puchu na zewnątrz. Materiał ten cechuje się wytrzymałością potrzebną w czasie turystycznego użytkowania śpiwora.

Podstawą termiki w każdym modelu jest zastosowane wypełnienie. W tym śpiworze użyto naturalnego puchu kaczego o sprężystości 650 cuin. Przekłada się to na bardzo dobrą izolację przy niewielkiej masie śpiwora. Dodatkowo zastosowano hydrofobową impregnację ociepliny - Nikwax® Hydrophobic Down. Sprawia ona, ze puch zdecydowanie wolniej namaka i nie chłonie tak szybko wilgoci, znacząco zwiększając jego wszechstronność. Dzięki temu udało się zminimalizować jedną z nielicznych wad puchu naturalnego, a korzystanie ze śpiwora jest jeszcze wygodniejsze. Duże znaczenie ma również odpowiednie rozłożenie wypełnienia. Zastosowanie trójwymiarowych komór o przekroju trapezów gwarantuje równomierne rozłożenie ociepliny i zapobiega powstawaniu zimnych punktów, przez które nagrzane powietrze mogłoby szybko uciekać na zewnątrz.

Turystyczny śpiwór Rab Ascent 500 (200 cm) – ink jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu. Dostępu do środka broni wysokiej klasy zamek YKK® o długości 3/4. Pozwala on na szybkie wślizgnięcie się do śpiwora nawet po męczącym dniu. Działa on bardzo płynnie i posiada rozwiązania zapobiegające łatwemu przycinaniu materiału. Ponadto śpiwór jest dość dobrze dopasowany do sylwetki. Lekko poszerzony kształt mumii gwarantuje optymalny kompromis pomiędzy komfortem snu a właściwościami termicznymi. Aby dobrze zabezpieczyć użytkownika przed zimnem, śpiwór posiada dobrze dopasowany kaptur ze ściągaczem oraz kołnierz termiczny. To znakomite bariery dla ciepłego i zimnego powietrza, dzięki czemu w śpiworze dużo łatwiej jest utrzymać optymalną temperaturę w czasie chłodnych nocy. Doskonały projekt uzupełnia praktyczna kieszonka z zamkiem na drobiazgi, która przechowa najcenniejsze rzeczy w czasie snu.

Rab Ascent 500 (200 cm) – ink najważniejsze cechy:
 • Ultralekki materiał zewnętrzny Pertex® Quantum świetnie zabezpiecza ocieplinę przed wydostawaniem się na zewnątrz;
 • Puch kaczy z certyfikatem RDS o sprężystości 650 cui;
 • Specjalna impregnacja puchu Nikwax® Hydrophobic Down zapewnia mu większą wytrzymałość na wilgoć;
 • Specjalne trójwymiarowe komory o przekroju trapezów zapewniają doskonałą termikę poprzez równomierne rozłożenia ociepliny;
 • Wewnętrzny kołnierz termiczny ze ściągaczem dla optymalnego dopasowania;
 • Kształt śpiwora Wide Mummy zapewnia minimalnie więcej przestrzeni;
 • Wewnętrzna kieszonka z zamkiem na drobiazgi;
 • Optymalnie ukształtowana część na stopy zapewnia im optymalną ilość miejsca i przeciwdziała szybkiemu marznięciu nóg;
 • Wysokiej jakości zamek główny YKK® o długości 3/4;
 • Załączony pokrowiec kompresyjny oraz większy worek do dłuższego przechowywania śpiwora;
 • Wypełniany puchem w Derbyshire w Wielkiej Brytanii.
Waga:ok. 1595 g (wraz z pokrowcem)

Wymiary pakunku: ok. 40 x ø 24 cm

Zakres temperatur (wg normy EN13537):

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
+1°C -4,5°C -22°C
Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym, wybierając śpiwór, powinny kierować się kobiety.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Pertex® Quantum® – to cienka, ultralekka i miękka, a przy tym niebywale mocna tkanina, stosowana w odzieży termicznej z wypełnieniem puchowym i syntetycznym. Szybko schnie i daje się spakować do bardzo małych rozmiarów.
Nikwax® Hydrophobic Down – to opracowana przez firmę Nikwax i wykorzystywana przez Rab, zaawansowana technologicznie hydrofobowa impregnacja puchu. Dzięki niej pięta achillesowa tej ociepliny — jaką jest podatność na wilgotne warunki, nie jest już tak uciążliwa. Puch dzięki pokryciu tym wodoodpornym preparatem o wiele wolniej namaka, pochłania mniej wody i szybciej wysycha.
Responsible Down Standard (RDS) to zewnętrzny system certyfikacji pochodzenia naturalnego puchu używanego w odzieży i śpiworach technicznych. Zarządzany przez organizację non-profit Textile Exchange pozwala na zapewnienie, że puch pochodzi od dobrze traktowanych gęsi lub kaczek. Kontrola obejmuje wszystkie stadia produkcji, od chowu zwierząt po finalny produkt. Odzież i sprzęt wyposażone w puch sygnowany metką RDS posiada w całości wypełnienie o wiadomym pochodzeniu. Używanie takiej odzieży i śpiworów pomaga wpłynąć na bardziej humanitarne traktowanie zwierząt.
Specyfikacja techniczna:
Kształt śpiwora
Mumia
Mumia
Kołnierz termiczny
V
V
Listwa termiczna
V
V
Materiał wew.
---
---
Wymiary pakunku
ok. 34 x ø 22 cm
ok. 34 x ø 22 cm
Materiał zew.
Pertex® Quantum (nylon)
Pertex® Quantum (nylon)
Na wzrost do
ok. 200 cm (XL)
ok. 200 cm (XL)
Test EN 13537
V
V
Zakres temperatur
+1°C/-4,5°C/-22°C
+1°C/-4,5°C/-22°C
Wypełnienie
Naturalny puch kaczy 650 cuin z impregnacją Nikwax® Hydrophobic Down
Naturalny puch kaczy 650 cuin z impregnacją Nikwax® Hydrophobic Down
Waga wypełnienia
ok 540 g (XL)
ok 540 g (XL)
Waga całkowita
ok. 1233 g
ok. 1233 g

Turystyczny śpiwór Rab Ascent 500 (200 cm) - ink - opinie klientów

0.0
0 opinie