top

Seria The North Face Summit Series Advanced Mountain Kit

Seria The North Face Summit Series Advanced Mountain Kit to zestaw odzieży górskiej i sprzętu zaprojektowany specjalnie do zdobywania najwyższych szczytów świata. Zastosowane w poszczególnych produktach najnowocześniejsze technologie doskonale zabezpieczają przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi.
Zobacz jako Siatka Lista

Liczba pozycji: 1

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Liczba pozycji: 1

na stronę

Geneza The North Face Advanced Mountain Kit

Specjaliści amerykańskiej marki TNF zawsze wprowadzali na rynek innowacyjne rozwiązania. Wraz ze światowej klasy wspinaczami postanowili stworzyć kompletny zestaw odzieży i sprzętu górskiego, który pozwoli na zdobywanie najwyższych szczytów świata. Tak powstał projekt TNF Advanced Mountain Kit – a więc zbiór technologii opartych o wieloletnie doświadczenie projektantów i wspinaczy. To doskonałe połączenie najwyższej jakości rozwiązań technologicznych oraz funkcjonalności, niezbędnej w czasie górskich wypraw. Zestaw odzieży i ekwipunku The North Face Summit Series Advanced Mountain Kit zawiera komplet produktów niezbędnych do sięgania po najwyższe szczyty świata. Pozwoli mierzyć się z siarczystymi mrozami, huraganowym wiatrem i śnieżycami w najwyższych górach świata.

Odzież The North Face Summit Series Advanced Mountain Kit

Podstawą każdej wyprawy w góry jest odpowiednio dobrana odzież, bez której nie przetrwamy w niskich temperaturach, porywistym wietrze czy podającym śniegu. Ekstremalne warunki pogodowe to jeden z ważnych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę zdobywając najwyższe szczyty świata. Warstwowy zestaw odzieży opracowany przez specjalistów marki The North Face w ramach kolekcji Advanced Mountain Kit to wszystko, czego potrzeba podczas kolejnych etapów wspinaczki. Wyróżniono w nim aż 6 warstw, oznaczając je odpowiednio od L1 do L6, gdzie L1 to warstwa bezpośrednio przylegająca do ciała, a L6 to najbardziej zewnętrzna kurtka puchowa. Oczywiście nie wszystkie warstwy nosi się zawsze na sobie. W zależności od warunków atmosferycznych oraz etapu wspinaczki będziemy najczęściej wykorzystywali tylko ich część.

Seria The North Face Summit Series Advanced Mountain Kit to wyjątkowe modele, które zostały opracowane specjalnie z myślą o wspinaczce górskiej w ekstremalnych warunkach. Zastosowanie najnowszych technologii oraz perfekcyjne dopracowanie współdziałania ze sobą każdego z elementów zestawu sprawia, że świetnie sprawdzają się podczas podejmowania najtrudniejszych wyzwań.

Bielizna - podstawa każdego zestawu The North Face Summit Series Advanced Mountain Kit

Pierwsza warstwa odzieży, stykająca się cały czas z ciałem ma niebagatelne znaczenie dla komfortu, a także bezpieczeństwa. W wysokich górach szybkie wychłodzenie organizmu może być bardzo niebezpieczne, dlatego tak ważny jest dobór odpowiednie bielizny, czyli warstwy L1. Ta z serii TNF Advanced Mountain Kit wykorzystuje nowoczesną technologię DotKnit. Specjalny splot włókien oferuje błyskawiczne odprowadzanie wilgoci przy jednoczesnym zachowaniu świetnej termiki. Wykonane z niego bluzy i getry są przyjemne w dotyku i oferują pełną swobodę ruchów, co jest niezwykle ważne w czasie wspinaczki. Kolejną warstwą ubioru The North Face Advanced Mountain Kit (L2) są lekkie bluzy oferujące podstawową termikę. Wyróżnia je technologia FutureFleece. To specjalny materiał, od wewnątrz wykończony pętelkową strukturą. Doskonale łączy w sobie cechy izolacyjne oraz wysoką oddychalność. Charakteryzuje się przy tym wyjątkową lekkością. Elastyczne wykończenia mankietów czy kaptura zapewnia optymalne przyleganie do ciała.

Ochrona przed zimnem, wiatrem i śniegiem

Kolejne warstwy zestawu TNF Advanced Mountain Kit stanowią świetne zabezpieczenie przed ciężkimi warunkami pogodowymi. Lekka odzież puchowa z technologią The North Face 50/50 Down to warstwa L3. To innowacyjne wykorzystanie najwyższej jakości puchu. Kurtki i spodnie z tej serii doskonale sprawdzają się pod warstwą membranową, z jednej strony oferując optymalną termikę, a z drugiej umożliwiając odprowadzanie pary wodnej do membrany. Umożliwia to specjalne rozłożenie komór z puchem, które przeplatają się z lekkim materiałem doskonale przepuszczającym parę wodną. Kolejna warstwa zestawu The North Face Summit Series Advanced Mountain Kit to L5, czyli kurtki i spodnie przygotowane z myślą o ochronie przed wodą, śniegiem i wiatrem. Zastosowany w nich materiał z nanomembraną TNF FUTURELIGHT™ oferuje wysoką wodoodporność i jednocześnie doskonale chroni przed wiatrem. To zewnętrzna warstwa świetnie sprawdzająca się w niesprzyjających warunkach pogodowych. Ostatnią warstwą L6, przeznaczoną na ekstremalne mrozy, są spodnie i kurtki puchowe. Wypełnienie o najwyższej sprężystości 1000 cuin gwarantuje niezrównane właściwości izolacyjne przy niskiej wadze całości.

Sprzęt górski, a więc dopełnienie odzieży TNF Advanced Mountain Kit

W skład serii wchodzą również takie akcesoria, jak plecaki, namioty czy śpiwory. Każdy z tych modeli wyróżnia się dwoma cechami. Po pierwsze musi być bardzo wytrzymały, aby sprawdzał się w wymagającym terenie. Mocne materiały są często dodatkowo zabezpieczane przed łatwym rozdarciem czy przetarciem o skały. Pod drugie ekwipunek musi być lekki. Minimalistyczną wagę uzyskano dzięki nowoczesnym materiałom, jak również specjalnej konstrukcji. Nie ma w niej bowiem żadnych zbędnych elementów. Każdy detal ma swoją funkcję i będzie w pełni wykorzystany podczas górskich wypraw. Dzięki temu, że seria The North Face Summit Series Advanced Mountain Kit obejmuje zarówno odzież, jak i sprzęt górski, można z jej pomocą skompletować pełen zestaw wyposażenia wysokogórskiego. To najlepszy wybór dla doświadczonych wspinaczy zdobywających najwyższe i najtrudniejsze szczyty.