Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

GORE-TEX® SURROUND® Footwear

Technologia GORE-TEX® SURROUND® wykorzystana w obuwiu z membraną oferuje komfort wokół całej stopy- 360 stopni regulowanego klimatu! Oferuje maksymalny poziom oddychalności bez kompromisu po stronie trwałej ochrony przed przemakaniem. Twoje stopy pozostaną suche zarówno w ciepłych, jak i deszczowych warunkach. Nowy sposób zastosowania membrany opracowano specjalnie z myślą o zagwarantowaniu jeszcze lepszego odprowadzania wilgoci, niż w klasycznych konstrukcjach. Charakterystyczne dla tej technologii jest użycie w śródpodeszwie dodatkowej warstwy, wyposażonej w niewielkie kanaliki umożliwiające ruch powietrza. Umożliwiło to odprowadzanie wilgoci zarówno poprzez cholewkę, jak i od spodu. Takie zwiększenie powierzchni pozwoliło drastycznie podnieść poziom odprowadzania wilgoci od stopy na zewnątrz. Dzięki zastosowaniu pełnej „skarpety” z membrany GORE-TEX® wnętrze buta jest w pełni chronione przed wodą z zewnątrz (deszczem). Rozwiązanie to jest szczególnie chętnie stosowane w obuwiu przeznaczonym na cieplejsze pory roku, wykorzystywanym do bardzo intensywnych aktywności, a także w butach do codziennego użytkowania.

Zalety

Konstrukcja Technologia GORE-TEX® SURROUND® występuje w obuwiu najczęściej w dwóch głównych opcjach. Wersja turystyczna, wymagająca pełnej ochrony przed kamieniami oraz doskonałej trakcji, wykorzystuje przewiewną warstwę dystansującą oraz system wlotów powietrza umieszczonych po bokach cholewki, tuż nad podeszwą. Najczęściej osłoniete są one siateczką która chroni dystans i samą membranę przed zanieczyszczeniami z zewnatrz. Sama podeszwa nie posiada żadnej perforacji, oferuje pełną przyczepność do podłoża. Wersja "casual", stosowana w obuwiu dla mniej wymagających zastosowań (podróże, codzienne użytkowanie) zapewnia obieg powietrza poprzez charakterystyczne, obszerne otwory w samej podeszwie. Otwarta powierzchnia aktywnie transpiruje wilgoć i nadmiar ciepła z wnętrza buta, a niezwykle lekka siatka z nierdzewnego stopu zabezpiecza wnętrze buta równie skutecznie co podeszwa właściwa. Membrana Niezależnie od konstrukcji, każde obuwie z oznaczeniem GORE-TEX® SURROUND® Product Technology wykorzystują identyczną membranę, czyli ekstremalnie cienką warstwę ekspandowanego politetrafluoroetylenu (ePTFE). Ma ona ponad 9 miliardów porów na cal kwadratowy. Te- będąc około 20 000 razy mniejsze od kropli wody, ale 700 większe od cząsteczki pary wodnej- sprawiają, że deszcz nie może spenetrować membrany GORE-TEX®, ale molekuły pary (potu) przenikają przez nią z łatwością. Technologia GORE-TEX® SURROUND® oznacza, że teraz także od strony podeszwy!

Inne technologie GORE-TEX®