Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 67 %
  Szerokie narty tourowe Volkl V-Werks BMT 109
 • - 67 %
  Szerokie narty tourowe Volkl V-Werks BMT 109
 • - 67 %
  Szerokie narty tourowe Volkl V-Werks BMT 109
 • - 67 %
  Szerokie narty tourowe Volkl V-Werks BMT 109
 • - 67 %
  Szerokie narty tourowe Volkl V-Werks BMT 109

Szerokie narty tourowe Volkl V-Werks BMT 109

 • Przepraszamy.
  Produkt chwilowo niedostępny.

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Szerokie narty tourowe Volkl BMT 109 to model doskonale sprawdzający się w czasie podejmowania freeridowych wyzwań w głębokim puchu. Zapewniają maksymalną płynność jazdy, a jednocześnie charakteryzują się niską wagą, abyś mógł dotrzeć na szczyt o własnych siłach.

Fantastyczne narty doskonale łączące w sobie dwa światy- skitouringu i freeridu. Z tego pierwszego czerpią umiarkowaną wagę, przez co możliwe jest sprawne zdobywanie wysokości. Temu drugiemu zawdzięczają dużą szerokość oraz pełny rocker, który gwarantuje fantastyczne właściwości w puchu. Narty Volkl BMT 109 to idealny wybór na świeży opad śniegu, który pozwoli czerpać maksymalną radość z jazdy i przecierania pierwszych śladów na górskich zboczach.

Najważniejszym elementem nart, który wpływa na ich charakterystykę i żywotność jest z całą pewnością rdzeń. W tym przypadku wykonano go z wysokiej jakości drewna, które jest obecnie najlepszym materiałem, stosowanym w modelach z najwyższej półki. Odpowiednie dobranie gatunków drewna oraz wielowarstwowa konstrukcja rdzenia pozwalają zachować odpowiednie parametry sprężystości na zjazdach. Charakterystyczne dla nart Volkl BMT 109 jest również zastosowanie nowoczesnej technologii 3d.Ridge, wykorzystującej karbonowe elementy. Charakteryzują się one bardzo niską wagą, a jednocześnie pozwalają na zapewnienie odpowiedniej sztywności poprzecznej, dzięki czemu narta lepiej opiera się siłom skrętnym. Cała konstrukcja, łącząca w sobie tradycję i nowoczesność, zachowuje wysoką dynamikę i doskonale sprawdza się na trudnych i stromych zjazdach.

Odpowiednio dobrany profil nart gwarantuje fantastyczne właściwości nawet w najgłębszym puchu. Zastosowane podgięcie nart na całej ich długości- od dziobów aż po same końce, czyli full rocker, sprawia, że doskonale zachowują się w świeżym śniegu, same podążając w trakcie jazdy na powierzchnię. Dzięki temu można w pełni skupić się na przyjemności płynącej z jazdy lub na sposobie pokonania wyjątkowo stromego odcinka.

Narty freeridowe Volkl BMT 109 posiadają również zaawansowaną warstwę zewnętrzną, która ma zapobiegać przywieraniu do nich śniegu i lodu. Dzięki temu podczas mozolnego zdobywania szczytu redukuje się faktyczna masa nart, która w przypadku tradycyjnych konstrukcji jest często dociążana całkiem spora ilością śniegu. Pozwala to zaoszczędzić na podejściu znaczną ilość energii, która przyda się w czasie zjazdu.

Model BMT 109 to prawdziwa gratka dla doświadczonych narciarzy, którzy cenią sobie najbardziej zaawansowany sprzęt. Połączenie w jednym produkcie nart o dużej szerokości i niesamowicie niskiej wadze, znacznie zwiększa ich możliwości i pozwoli zdobywać jeszcze bardziej wymagające szczyty.

Długość: 176 cm 186 cm
Promień skrętu: 22,4 m 26,5 m
Tailowanie: —- 134-106-119
Waga jednej narty (ok.) 1585 g —-

Użyte materiały:
Ślizg: P-Tex 4500
Rdzeń: Multi Layer Woodcore lite (drewniany wielowarstwowy)

Multilayer Woodcore Lite wielowarstwowy drewniany rdzeń nart gwarantuje im fantastyczne właściwości na stoku. Wysokiej jakości drewno zostało odpowiednio dobrane, aby zagwarantować prawidłowy transfer siły na krawędź nart, a jednocześnie zapewnić nartom odpowiednią elastyczność i dynamikę. Naturalne drewno jest najlepszym materiałem, który gwarantuje długie zachowanie sprężystości nart.
Ice.Off Topsheet – specjalny materiał, użyty w zewnętrznej powłoce, dzięki swoim specjalnym właściwościom zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się śniegu i lodu. Pozwala to efektywnie zmniejszyć wagę nart, co ma niebagatelne znaczenie szczególnie na podejściach. Technologia Ice.Off Topsheet powstała z myślą o nartach skiturowych i freeridowych, gdzie niska waga odgrywa niesłychanie ważną rolę.
3D Ridge to wyjątkowa konstrukcja charakterystyczna dla większości modeli nart spod marki Volkl. Przejawia się ona w zwiększonej grubości nart pośrodku, która zostaje zmniejszona w pobliżu krawędzi nart, a także z przodu i tyłu. Takie rozwiązanie doskonale łączy pożądaną sztywność i wytrzymałość nart z dużym obniżeniem ich masy. Dzięki temu narty są zwinniejsze i bardziej dynamiczne, a jazda na nich przynosi jeszcze więcej zabawy. Technologia 3D Ridge pozwala na równomierne rozłożenie sztywności narty, dzięki czemu siły są przenoszone z narty na śnieg równomierne, od nosów aż po sam koniec narty.
Skin Pin Technology – to opracowany przez markę Volkl system montowania fok do nart. Umieszczenie w dziobach nart specjalnego otworu oraz kompatybilnego z nim uchwytu na fokach, pozwala na ich intuicyjne założenie w kilka sekund. Otwory pozwalają ponadto w sytuacji awaryjnej na stworzenie z nart toboganu.
Full Rocker – zarówno tył, jak i przód narty są mocno podgięte, dzięki czemu narta bardzo dobrze zachowuje się w świeżym puchu. Pomaga to w płynięciu narty w śniegu i zapobiega jej zapadaniu się, ułatwiając wykonywanie skrętów. Na twardym śniegu ułatwia z kolei inicjowanie skrętu i sprawa, że narty pomimo dużego promienia skrętu są łatwiejsze wprowadzeniu.

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Polecamy do kompletu

Produkty podobne