top

Stubai

Stubai to austriacka marka produkująca wysokiej jakości sprzęt górski i wspinaczkowy. Zapewniamy szeroki wybór ekwipunku dla wspinaczy, alpinistów, miłośników trekkingu i via ferrat!
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Stubai sprzęt z samego serca Alp

Siedziba firmy położona w Dolinie Stubai doskonale oddaje ducha tej firmy. To właśnie tam powstają produkty projektowane z myślą o ludziach, którzy kochają góry. Zespół profesjonalnych wspinaczy oraz inżynierów nieustannie pracuje nad ciągłym ulepszaniem kolejnych wersji ekwipunku. Wszystkie pomysły bazują na potrzebach, które pojawiają się podczas kolejnych wypraw w góry, zarówno tych, w których biorą udział profesjonaliści, jak i tych, dla których są to pierwsze wycieczki w góry. Następnie opracowywany jest szczegółowy projekt, który musi uwzględniać zarówno odpowiednią trwałość, jak i wysoką ergonomię użytkowania w górskich warunkach. Każdy nowy produkt musi następnie przejść serię rygorystycznych testów laboratoryjnych, które potwierdzą jego niezawodność i wytrzymałość. Dopiero taki sprzęt może finalnie trafić na rynek. Dzięki takiemu procesowi powstawania nowych produktów można być pewnym, że każdy model marki Stubai, trafiający w ręce miłośników gór, cechuje się wysoką niezawodnością.

Długa historia i lata doświadczenia cenionej marki

Korzenie austriackiej marki sięgają wiele lat wstecz. Ślady pierwszej obróbki stali w Dolinie Stubai sięgają XIV w. W 1897 roku powstało zrzeszenie miejscowych mistrzów kowalstwa, które zajmowało się głównie produkcją noży, a także narzędzi rolniczych. W 1960 roku otrzymało nazwę Stubai. Z czasem w jego ofercie zaczęły przeważać elementy górskiego ekwipunku. Dzisiaj marka jest doskonale rozpoznawalna wśród wszystkich miłośników alpejskich szlaków, zapewniając sprzęt niezbędny do bezpiecznego poruszania się po górach zarówno latem, jak i zimą.

Sprzęt górski i wspinaczkowy Stubai w 8a.pl

Szeroka oferta austriackiej marki Stubai sprawia, że może ona zaoferować odpowiedni ekwipunek każdemu miłośnikowi gór, niezależnie od tego, jaką aktywność w nich podejmuje. Dla miłośników wspinaczki skałkowej, a także alpinizmu przygotowano wysokiej jakości szpej. Lekkie i wytrzymałe karabinki czy ekspresy Stubai, intuicyjne w użytkowaniu przyrządy asekuracyjno-zjazdowe — wszystkie one zapewnią wysoką niezawodność w górach i podczas treningów. Wszechstronne uprzęże wspinaczkowe zagwarantują wygodę użytkowania w czasie pokonywania górskich ścian o każdej porze roku. Oczywiście w katalogu Stubai można znaleźć również kaski wspinaczkowe, które przydadzą się w czasie wielu aktywności górskich.

Marka Stubai posiada również bardzo rozbudowaną ofertę ekwipunku zimowego. Niezawodny czekan Stubai i raki to podstawa ekwipunku każdej osoby, która wyrusza na zaśnieżone górskie szlaki. Zróżnicowane modele umożliwiają idealne dobranie sprzętu do aktywności – od turystyki lodowcowej i wysokogórskiej po wspinaczkę lodową oraz techniczny alpinizm. W czasie wielu aktywności z pewnością niezbędny będzie również sprzęt lawinowy, taki jak łopaty śnieżne czy sondy lawinowe.

Oprócz podstawowego sprzętu w ofercie Stubai znajduje się również wiele dodatkowych elementów wyposażenia górskiego. Wśród nich wyróżniają się plecaki, rękawiczki w góry, akcesoria turystyczne, a także sprzęt na via ferraty. Dzięki temu każdy miłośnik gór znajdzie w ofercie austriackiej marki wysokiej jakości sprzęt do ulubionej aktywności. Jeśli szukacie najwyższej jakości niezawodnego sprzętu warto więc poznać ofertę marki Stubai w górskim sklepie internetowym 8a.pl.