Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Raczki turystyczne

Kompaktowe raczki turystyczne to niezbędny dodatek na oblodzonych ścieżkach i łatwiejszych szlakach. Niewielkie kolce z możliwością założenia na niemal każde obuwie turystyczne zapewnią niezbędną przyczepność w zimowych warunkach. Oferowane w naszym sklepie modele świetnie sprawdzają się na łatwiejszych szlakach, umożliwiając bezpieczne pokonanie oblodzonych fragmentów. To idealny dodatek do sprzętu każdego turysty wybierającego się na szlaki turystyczne w łagodniejszym terenie, gdzie nie ma potrzeby użytkowania raków górskich. Raczki turystyczne są bowiem niezwykle kompaktowe i lekkie.

Wyświetl:
Rozmiar
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Jak zbudowane są raczki turystyczne?

Raczki na buty w większości bazują na trzech najpopularniejszych rozwiązaniach. Pierwsze z nich to panel z metalowymi zębami, który za pomocą pasków jest mocowany w pobliży środkowej części podeszwy. Takie rozwiązanie optymalnie sprawdza się w terenie o małym nachylenie. Raczki turystyczne tego typu skutecznie zapobiegają poślizgowi na zmrożonym śniegu lub lodzie. Drugi sposób konstruowania raczków oparty jest o specjalną elastyczną opaskę, która po założeniu na but zapewnia ich optymalne dopasowanie i naprężenie. Raczki tego typu wyposażone są w nieco krótsze zęby, jednak są one umieszczone na całej powierzchni pod butem, dzięki czemu raczki pozwalają na skuteczne przemieszczanie się w terenie. Modele te dostępne są najczęściej w różnych rozmiarach, przez co można je idealnie dopasować do posiadanego obuwia. Trzeci typ raczków reprezentują modele, w których zęby zastąpiono drobnymi kolcami. Dzięki temu rozwiązaniu raczki turystyczne świetnie sprawdzają się nawet na cienkiej warstwie lodu, nie przebijając się do kamieni, skał czy asfaltu.

Raczki biegowe do zimowych treningów

Najlżejsze modele raczków zaprojektowano specjalnie z myślą o bieganiu w zimowych warunkach. Świetnie sprawdzają się z butami biegowymi, pozwalając zachować maksymalną przyczepność na oblodzonych ścieżkach. Dzięki nim niemal każde buty można przekształcić w obuwie zimowe, które zagwarantuje trakcję zarówno na śniegu, jak i lodzie. Raczki biegowe to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla wytrawnych biegaczy górskich, którzy pokonują górskie szlaki, ale również dla wszystkich osób, które chcą kontynuować treningi w pobliskim parku również wtedy, kiedy wszystkie ścieżki będą oblodzone.

Zróżnicowane raczki turystyczne w sklepie 8a.pl

Podstawową zaletą raczków turystycznych jest możliwość montażu niemal na każdym rodzaju obuwia. W przeciwieństwie do raków górskich nie jest konieczne zachowanie zwiększonej sztywności obuwia. To właśnie dlatego raczki turystyczne są chętnie wybierane do spacerów po oblodzonych parkach, wycieczek po zaśnieżonych ścieżkach czy nawet do przemieszczania się w mieście podczas nagłego ataku zimy. Szeroki wybór raczków w sklepie 8a.pl pozwoli każdemu użytkownikowi dobrać model idealnie dopasowany do uprawianej aktywności.

Sprawdź również inne kategorie!

Stuptuty Wkładki Sznurowadła Raki turystyczne Skarpety męskie