Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Bloczki i krętliki

Bloczki wspinaczkowe i krętliki to niewielkie elementy sprzętu wspinaczkowego, które są często niedoceniane. Ich przydatność ujawnia się bowiem zazwyczaj na dłuższych drogach wielowyciągowych. To niezbędny dodatek podczas transportu większej ilości szpeju, zjazdów na tyrolce oraz w wielu innych sytuacjach. W naszej ofercie przedstawiamy zróżnicowane bloczki najlepszych producentów. Bloczki wspinaczkowe z blokadą, minimalistyczne modele do użytkowania w sytuacjach awaryjnych, jak i większe bloczki podwójne do systemów linowych. Wykonane ze stopów lekkich modele to wysoka niezawodność.

Wyświetl:
Rozmiar
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Bloczki wspinaczkowe do różnych zastosowań

Klasyczne bloczki wspinaczkowe są bardzo często wykorzystywane do transportu szpeju na drogach wielowyciągowych. Niezwykle praktyczne są modele wyposażone są w blokadę, która zapewnia bezpieczeństwo oraz wygodę obsługi. Niewielkie wymiary sprawiają, że bloczki nie będą dużym obciążeniem szpeju. Bloczek z blokadą może być również wykorzystywany do wchodzenia po linie lub wyciągania osób ze szczelin lodowcowych. W parkach linowych spotykane są natomiast podwójne bloczki do tyrolek. Pozwalają one na płynny zjazd oraz gwarantują wysoką niezawodność nawet przy częstym użytkowaniu. W zależności od zastosowania i obciążeń w bloczkach stosowane są łożyska samosmarowne lub kulkowe. Wpływają one na niezawodność bloczka, a także na jego sprawność.

Krętliki – niezbędne do podciągania ładunków

Podczas wciągania kręcącego się ładunku niezbędnym elementem będą krętliki, które zapobiegną skręcaniu się liny. Sklep 8a.pl oferuje szeroką gamę bloczków i krętlików, dzięki czemu niezależnie od zastosowania, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model.

Pozostały sprzęt wspinaczkowy:

Przyrządy asekuracyjne Przyrządy zjazdowe Przyrządy zaciskowe Karabinki Ekspresy wspinaczkowe