Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Kije trekkingowe

Niezastąpiona pomoc w trakcie poruszania się z plecakiem – kije trekkingowe dostępne w asortymencie sklepu górskiego 8a.pl to profesjonalny sprzęt który ułatwi każdą pieszą wyprawę. Według opinii specjalistów pozwalają one skutecznie odciążyć kręgosłup w trakcie pieszych eskapad, do tego podnoszą bezpieczeństwo, dzięki możliwości podparcia się i lepszej stabilizacji na trudnych fragmentach szlaków. Kijki sprawdzają się zwłaszcza, kiedy nasze plecy obciążone są dodatkowo bagażem. Kije trekkingowe zdobywają coraz większą popularność zarówno wśród piechurów.

Wyświetl:
Rozmiar
Producent
Cena
    od do
Rodzaj
Sposób blokowania
Materiał
Rączka
Twój wybór: Usuń wszystkie

Różne typy kijów trekkingowych optymalnie dostosowane do potrzeb

Kije trekkingowe optymalnie spisują się na długich trasach, kiedy na plecach spoczywa duży plecak turystyczny, skutecznie odciążając kolana i zwiększając pewność poruszania się po szlaku. W naszym sklepie staramy się zapewnić maksymalnie zróżnicowaną ofertę, aby sprostać wymaganiom początkujących turystów, jak i profesjonalistom. Kije trekkingowe to bardzo zróżnicowany asortyment, który może różnić się wieloma elementami. Kijki są wykonywane z różnych materiałów. Większość powstaje z wysokiej klasy aluminium, które cechuje się niską wagą oraz sporą wytrzymałością, przez co modele te charakteryzują się wysoką trwałością i sprawdzają się podczas pokonywania licznych kilometrów szlaków. Najlżejsze modele powstają z włókna węglowego. Ten nowoczesny materiał jest ultralekki i cechuje się pożądaną sztywnością. Kije karbonowe to najczęściej topowe modele w kolekcjach poszczególnych producentów. Przeważająca ilość modeli wyposażona jest w regulację wysokości. Dostępne są dwa główne rozwiązania, jeśli chodzi o blokadę odpowiedniego ustawienia długości kijów- systemy zewnętrzne oraz skręcane wewnętrzne. Wybrane modele wyposażono w amortyzatory, przez co przemieszczanie się z nimi po twardych powierzchniach jest bardziej komfortowe, a kijki lepiej tłumią drgania. Równie istotnym elementem kijów trekkingowych są zastosowane w nich rączki. Odpowiednio profilowane uchwyty powstają z korka, gumy lub specjalnych tworzyw zapewniających wysoką przyczepność oraz pewność chwytu w każdym momencie.

Kije trekkingowe wielu marek w jednym miejscu – tylko w 8a.pl

W naszym sklepie znajduje się szeroki wybór kijów trekkingowych pochodzących od najlepszych producentów. Marki takie jak Black Diamond, Masters, Fizan, Fjord Nansen czy Gabel są doskonale znane wszystkim miłośnikom nie tylko górskich wędrówek. Producenci specjalizujący się w wytwarzaniu ekwipunku górskiego i turystycznego są gwarancją wysokiej jakości wykonania oraz niezawodności na szlaku. Dopełnieniem oferty kijów trekkingowych są wszelkie potrzebne do nich akcesoria, takie jak talerzyki zimowe i letnie, gumowe końcówki czy zapasowe groty widiowe. Wszystko to znajdziesz w sklepie górskim 8a.pl.

Do trekkingu przydadzą się również:

Pokrowce na plecak Noże turystyczne Kompasy i mapniki Panele słoneczne Filtry do wody