top

Spodnie w góry z membraną męskie

Spodnie w góry z membraną męskie skutecznie ochronią przed deszczem, śniegiem i wiatrem w ekstremalnych warunkach. Sprawdź wytrzymałe spodnie dla mężczyzn do alpinizmu i turystyki wysokogórskiej.
22
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 22

na stronę
  1. -35%
    Spodnie GORE-TEX Marmot Huntley Bib - black
  2. -10%
    Spodnie męskie Arcteryx Beta AR Pant - black
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 22

na stronę

Spodnie w góry z membraną męskie

Wodoodporne spodnie górskie to element odzieży, który jest często pomijany przez miłośników górskich wypraw. Znacznie chętniej są przez nich bowiem wybierane spodnie softshellowe, łączące w sobie ochronę przed wiatrem z lekkimi właściwościami izolacyjnymi, dzięki czemu sprawdzają się w szerokim zakresie warunków atmosferycznych. Są jednak takie warunki pogodowe, w których męskie spodnie w góry z membraną będą nieocenione. Chodzi oczywiście o wszelkie załamania pogody, w tym ulewy, śnieżyce i wichury. Wartość górskich spodni membranowych doceniają też wszyscy miłośnicy zimowych wypraw w śniegu, alpinizmu w mikstowym terenie czy wspinaczki na lodospadach. Wszędzie tam wysoka wytrzymałość oraz pełne zabezpieczenie przed wodą i wiatrem odgrywają kluczową rolę dla utrzymania komfortowych warunków w czasie aktywności fizycznej. Odpowiednie spodnie w góry stanowią barierę nie do przebycia dla deszczu, śniegu czy wiatru, w pełni chroniąc nas przed zmoknięciem oraz szybkim wyziębieniem organizmu. Wraz z górskimi kurtkami z membraną stworzą doskonały zestaw na ekstremalne warunki.

Spodnie górskie z membraną na najgorszą pogodę

Jak działa membrana i gdzie się znajduje? To specjalne porowata powłoka umieszczana najczęściej pomiędzy materiałem zewnętrznym a podszewką spodni górskich, przez co w wielu modelach nawet jej nie zobaczymy. Na pewno odczujemy ją jednak we właściwościach użytkowych spodni. Membrana skutecznie blokuje bowiem przenikanie wody, śniegu i wiatru. Niestraszne jest im oberwanie chmury, zawierucha śnieżna czy huraganowy wiatr. Wszystkie te niesprzyjające czynniki pogodowe są skutecznie blokowane i nie dostają się w pobliże organizmu. Jednocześnie każde męskie spodnie w góry z membraną oferują wysoką oddychalność. Oznacza to, że cząsteczki pary, naturalnie produkowane przez organizm w czasie wysiłku mogą przenikać przez membraną na zewnątrz. Ta cecha umożliwia zachowanie komfortowych warunków w czasie intensywnej wspinaczki, trekkingu, czy innych aktywności górskich. Dzięki temu spodnie górskie wyposażone w membranę doskonale współpracują z pozostałymi warstwami odzieży technicznej. W zimie można pod nie założyć ciepłe getry termoaktywne optymalnie dostosowując ubiór do niskich temperatur.

Cechy charakterystyczne męskich spodni w góry z membraną

Górskie spodnie membranowe to nie tylko wodoodporność i oddychalność, ale także wiele cech konstrukcyjnych, które są niezbędne do wygodnego użytkowania w górach. Bardzo często spotykanym rozwiązaniem jest podwyższony stan spodni oraz szelki. Takie rozwiązanie daje pewność, że spodnie nie zsuną się podczas wspinaczki i będę w pełni zabezpieczały przed niepogodą. To rozwiązanie często spotykane w zaawansowanych modelach wysokogórskich, które wraz z kurtką tworzą kompletny zestaw chroniący pozostałą odzież przed szybkim przemoczeniem. Spodnie w góry z membraną męskie muszą się też charakteryzować odpowiednią wytrzymałością. Stosowane w nich materiały są przygotowane na częsty kontakt ze skałami czy ostrym lodem. Modele wspinaczkowe są najczęściej wyposażane w dodatkowe wzmocnienia. Są one umieszczane z tyłu, na kolanach, także u dołu nogawek po wewnętrznej stronie nogawek. Panele z niezwykle wytrzymałych materiałów gwarantują dodatkową ochronę przed przetarciem o skały i lód. Chronią też przed łatwym przecięciem spodni zębami raków. To optymalny wybór na najtrudniejsze górskie drogi.

Sprawdź spodnie w góry z membraną męskie online w sklepie 8a.pl!

W naszej ofercie zapewniamy niezwykle szeroki wybór spodni górskich wyposażonych w wodoodporną membranę. Znajdziesz wśród nich lżejsze modele wyposażone w zamek błyskawiczny na całej długości nogawki. To świetny wybór jako spodnie dodatkowe, które założysz na wierzch w przypadku nagłego pogorszenia się warunków pogodowych na ścianie czy szlaku. Dostępne są również klasyczne spodnie w góry z membraną męskie wykonane z grubych, mocnych materiałów, które zapewnią maksymalną wytrzymałość w żlebie, na grani i na ścianie. Choć w ofercie czołowych marek zajmujących się produkcją odzieży górskiej i outdoorowej dostępnych jest wiele różnych membran, największą popularnością z pewnością cieszą się spodnie GORE-TEX®. Bardzo mocne materiały zewnętrzne gwarantują doskonałe właściwości użytkowe na najtrudniejszych drogach. To wybór profesjonalistów, a także najbardziej doświadczonych miłośników gór poszukujących najlepszej dostępnej odzieży górskiej.

Sprawdź również inne kategorie męskiej odzieży w góry:

Spodnie przeciwdeszczowe męskie Spodnie trekkingowe męskie Kurtki w góry z membraną męskie Rękawiczki z membraną męskie Skarpety trekkingowe męskie