top

Spodnie w góry z membraną damskie

Spodnie w góry z membraną damskie to modele, które sprawdzają się w najtrudniejszym terenie. Dzięki membranie doskonale zabezpieczą przed deszczem, śniegiem i wiatrem, a mocne materiały uchronią je przed łatwym uszkodzeniem o skały czy lód.
Zobacz jako Siatka Lista

49 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

49 Produkty

na stronę
Wyczyść

Spodnie w góry z membraną damskie na ekstremalną pogodę

Górskie spodnie membranowe to najpewniejsze zabezpieczenie w razie załamania pogody. Ochronią przed ulewą, śniegiem i silnymi podmuchami wiatru. Jeśli podejmujesz w górach kolejne ekstremalne wyzwania alpinistyczne czy uprawiasz trekking na wysokogórskich szlakach, potrzebujesz najlepszego możliwego zabezpieczenia. Lekkie turystyczne spodnie przeciwdeszczowe mogą już nie wystarczyć. Wtedy doskonale spiszą się damskie spodnie w góry z membraną przygotowane na takie warunki. Mocne materiały, najwyższej jakości membrany oraz kroje zapewniające jeszcze większą swobodę ruchów – wszystko to znajdziesz w modelach opracowywanych specjalnie dla miłośniczek gór. Spodnie górskie doskonale uzupełnią komplet odzieży na zimniejszą część roku. Świetnie sprawdzą się zimą, jako ochrona przed śniegiem i zimnym wiatrem, a także w przejściowych porach roku, znakomicie blokując wszelkie opady. Wśród dostępnych modeli znajdują się zarówno lżejsze spodnie idealne do podejmowanie letnich wyzwań, jak i modele z podwyższonym stanem oraz szelkami, które świetnie spisują się w śniegu, dodatkowo chroniąc przed jego dostawaniem się pod odzież.

Damskie spodnie górskie z membraną a spodnie przeciwdeszczowe

Spodnie górskie z membraną dla kobiet w wielu punktach różnią się od turystycznych spodni przeciwdeszczowych. Po pierwsze są wykonywane ze znacznie wytrzymalszych materiałów. Częsty kontakt z wystającymi skałami czy ostrym lodem wymusza na projektantach stosowanie grubszych i mocniejszych tkanin. W miejscach szczególnie narażonych na przetarcia czy przecięcia umieszczane są dodatkowe wzmocnienia. Można je spotkać na kolanach, które ocierają się o ścianę w czasie wspinaczki, czy u dołu nogawek, gdzie chronią przed łatwym pocięciem spodni przez raki. Po drugie spodnie w góry z membraną damskie są optymalnie dostosowane do obuwia wysokogórskiego. Najczęściej rezygnuje się w nich w dolnej części ze ściągaczy, a zamiast tego stosuje się wewnętrzne nogawki, które można idealnie dopasować do butów. Zapobiegają one dostawaniu się śniegu do środka. Po trzecie często stosowane są w nich zamki ułatwiające zakładanie i zdejmowanie spodni. Pojawiają się z boków lub u dołu nogawek.

Damskie spodnie w góry to wysokiej jakości membrany

W spodniach górskich dla najbardziej wymagających entuzjastek pokonywania trudnych górskich ścian i szlaków stosowane są tylko najwyższej klasy rozwiązania. Bez wątpliwości należy do nich membrana GORE-TEX® cechująca się wyjątkowo wysokimi parametrami wodoodporności i oddychalności. Przez to można ją często spotkać w górskiej odzieży przeciwdeszczowej. Najczczęściej zastosowana jest jej trójwarstwowa wersja, która w jednym laminacie łączy materiał zewnętrzny, membranę i podszewkę. Taka konstrukcja gwarantuje świetne właściwości użytkowe, w tym wysoką oddychalność. Przy okazji rozwiązanie to zmniejsza wagę całości. Do najbardziej zaawansowanych modeli należą damskie spodnie w góry z membraną GORE-TEX® PRO. To modele opracowane z myślą o alpinizmie i turystyce wysokogórskiej w których zastosowano najmocniejsze materiały zewnętrzne. Dzięki temu spodnie doskonale znoszą wielokrotne ocieranie o skały i inne przeszkody w drodze na szczyt.

Najlepsze spodnie w góry z membraną damskie kupisz w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór górskich spodni topowych marek outdoorowych dla kobiet. Arcteryx. Black, Diamond, BlackYak, Marmot, czy The North Face to tylko niektóre z nich. Zaprojektowane przez specjalistów spodnie z membraną w góry cechują się wysoką niezawodnością oraz maksymalną wygodą użytkowania. To świetny dodatek do zestawu odzieży każdej miłośniczki gór, która podejmuje bardziej wymagające wyzwania w ciężkich warunkach atmosferycznych. Warto przy tym pamiętać, że szczególnie w sezonie zimowym, membranowe spodnie górskie muszą być odpowiednio wsparte przez warstwę docieplającą. Same nie zapewniają bowiem izolacji, a jedynie blokują wiatr i śnieg. Dla zachowania komfortu niezbędne jest założenie pod takie spodni odpowiednio izolujących getrów termicznych. Dopiero taki zestaw zapewni odpowiedni warunki do zdobywania kolejnych szczytów. Niezależnie od tego czy preferujesz trekking na trudnych technicznie szlakach, wspinasz się na górskich ścianach, czy uprawiasz turystykę wysokogórską, w ofercie sklepu 8a.pl z pewnością znajdziesz odpowiednie dla Ciebie damskie spodnie w góry z membraną.