top

Spodnie trekkingowe damskie

Spodnie trekkingowe damskie to kategoria, w której każda miłośniczka górskich wędrówek znajdzie coś dla siebie. Zaawansowane technologie, wygodny krój i maksymalne wsparcie na kolejnych kilometrach.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Spodnie trekkingowe damskie - wytrzymałość i oddychalność

Ze względu na przeznaczenie tych konstrukcji, muszą się one charakteryzować wysoką trwałością. Dlatego spodnie trekkingowe damskie często wykonywane są na podstawie materiałów pochodzących z grupy poliamidów. Niekiedy jest to także poliester o specjalnym sposobie tkania typu rip stop. Jakikolwiek model wybierzesz, to liczyć możesz na to, że zniesie on naprężenia powstające w trakcie górskiego trekkingu. Oznacza to, że łatwiej unikniesz przypadkowych przetarć i pękania materiału, co ma miejsce w mniej zaawansowanych konstrukcjach. Dzięki temu spodnie trekkingowe będą wiernie służyć Ci przez kolejne sezony i możesz mieć pewność, że nie uszkodzą się w najmniej spodziewanym momencie wędrówki. Fakt, że producenci stosują materiały syntetyczne, prócz ich wytrzymałości daje jeszcze jedną zaletę. Zarówno poliester, jak i poliamidy zachowują część z naturalnej oddychalności skóry. Dzięki temu nadmiar wilgoci powstającej podczas wysiłku będzie skutecznie odprowadzany. Ogranicza to przegrzewanie i pozwala cieszyć się komfortowym suchym klimatem przez dłuższy czas.

Spodnie trekkingowe damskie - ochrona przed górską aurą

Kiedy wybierasz się na szlak, nigdy nie możesz być pewna stabilności górskiej pogody. Dotyczy to każdej pory roku, więc warto korzystać z technicznego wsparcia oferowanego przez producentów. Dlatego kobiece spodnie trekkingowe często posiadają membranę. Najpopularniejsza jest ta od GORE-TEX®, ale spotkasz także rozwiązania własne marek. Jakiegokolwiek wyboru dokonasz, to liczyć możesz na wysoką wodoodporność, która ochroni Cię przed deszczem i śniegiem. Dzięki temu unikniesz totalnego przemoczenia, które mogłoby pogorszyć komfort termiczny górskiego wędrowania. Dodatkowo membrana GORE-TEX® i inne wspierają oddychalność, a tym samym ograniczają ryzyko szybkiego przegrzania. Spodnie trekkingowe, kiedy nie korzystają z tej zaawansowanej technologii, posiadają inne rozwiązania uzupełniająca. Jest to najczęściej impregnat DWR. Jego hydrofobowe właściwości sprawią, że krople wody swobodnie spłyną po materiale spodni, nie wnikając w niego. Takie konstrukcje charakteryzują się spowolnionym namakaniem i sprawdzą się w te dni, kiedy pada lżejszy deszcz.

Swoboda ruchów i wygoda to podstawowe cechy damskich spodni trekkingowych

Nie ważne, w jakie technologie spodnie zostaną wyposażone, gdy nie opierają się na odpowiednim kroju. Bez niego jakość wędrowania zostaje obniżona, więc tracisz tylko na swojej efektywności. Dlatego damskie spodnie trekkingowe zawsze mają taką konstrukcję, która w żaden sposób nie ogranicza swobody ruchów. Oznacza to, że możesz stawiać kroki na najtrudniejszych szlakach w całym zakresie. Przekłada się to także na odczuwaną wygodę, gdyż nie ma nic gorszego od materiału blokującego nasze nogi. Spodnie trekkingowe posiadają często dodatek w postaci elastycznych włókien i specjalną konstrukcję tkaniny. Jej rozciągliwość powoduje, że konstrukcja nie opina się na ciele. Wszystkie te cechy sprawią, że skuteczniej pokonasz kolejne kilometry i łatwiej dojdziesz do celu wędrówki.

Wysoka funkcjonalność damskich spodni do trekkingu

Górski marsz z plecakiem powoduje, że nie masz dostępu do niektórych elementów ekwipunku. Dlatego spodnie trekkingowe posiadają funkcjonalne kieszenie. Klasycznie dwie na boku, dwie na tyle, a czasem te większe — transportowe na udach. Umieścisz w nich kompas, telefon, chusteczki, scyzoryk i wszystko, co uznasz za potrzebne podczas wędrówki. Na dłuższych trasach bardzo pomocne okażą się także rozpinane nogawki. Spodnie trekkingowe dla kobiet z takim rozwiązaniem pozwalają bowiem na ściągnięcie butów górskich bez konieczności zdejmowania spodni. Dzięki temu podczas odpoczynku odstawisz swoje obuwie do wyschnięcia i dasz odpocząć stopom.