Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Płachty biwakowe

Minimalistyczne schronienie – płachta biwakowa na śpiwór to niezastąpione rozwiązanie. Płachta biwakowa stanowi podstawowe wyposażenie podczas bardziej ekstremalnych wypraw. Niewielka waga i niemalże brak dodatkowych elementów, takich jak stelaż, sprawiają, że płachty biwakowe stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla najlżejszych namiotów. Wykonane są najczęściej z materiału o wysokiej wodoodporności, przez co stanowią podstawowe schronienie przed deszczem, które może być wykorzystane w każdym momencie.

Wyświetl:
Producent
Cena
    od do
Twój wybór: Usuń wszystkie

Różne rodzaje płacht biwakowych

Dostępne są płachty jedno i dwuosobowe, pozwalające schować się przed niepogodą wraz z towarzyszem podróży. Płachty biwakowe pozwalają na przeczekanie niepogody, a także na nocleg bezpośrednio na ziemi. W połączeniu z odpowiednią izolacją pozwolą przeczekać do rana. Płachty biwakowe na śpiwór są często wykorzystywane przez turystów ceniących minimalizm oraz przez miłośników survivalu. W wielu przypadkach sprawdzają się również w sytuacjach awaryjnych, pozwalając przeczekać groźne załamanie pogody czy oczekiwać na pomoc w przypadku sytuacji awaryjnej.

Oprócz płacht biwakowych polecamy również:

Namioty awaryjne Tarpy Hamaki turystyczne Maty i materace Ręczniki szybkoschnące