top

Śpiwory Rab

Śpiwory Rab to komfortowy sen podczas każdego wyjścia w góry. Ciepłe puchowe modele wyśmienicie sprawdzą się nawet w zimowych temperaturach. O idealne połączenie izolacji i niskiej wagi.
3
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 3

na stronę

Śpiwory puchowe Rab to niezawodny wybór

Puchowe śpiwory Rab to już prawdziwa legenda w świecie wspinaczkowym. Marka ta rozpoczynała swoją działalność właśnie od najwyższej jakości ekwipunku puchowego i po dziś dzień pozostaje jednym z czołowych producentów śpiworów i odzieży górskiej na świecie. Specjalistyczne modele są przygotowywane z myślą o wykorzystaniu ich w czasie podejmowania górskich wyzwań. Idealnie dopasowane do wymagań wspinaczy i miłośników gór, śpiwory Rab stanowią nieodłączną część ekwipunku zarówno w czasie wędrówek po górskich szlakach, jak i wspinaczki.

Najwyższej jakości śpiwory Rab wypełniane puchem

Śpiwory tej marki to dopracowane w najmniejszym detalu produkty, które nie zawiodą w najtrudniejszych sytuacjach. Podstawą każdego śpiwora jest zastosowane w nim wypełnienie. Rab stosuje wysokiej jakości naturalny puch, który odpowiada za niesamowite właściwości każdego modelu. Ocieplina ta jest bowiem niesłychanie lekka i posiada możliwość skompresowania do niedużych rozmiarów. Posiada przy tym bardzo wysokie zdolności izolacyjne, skutecznie utrzymując temperaturę ciała na odpowiednim poziomie. Aby mieć pewność odpowiedniego rozłożenia ociepliny w komorach, śpiwory Rab są wypełniane puchem ręcznie. Nie mniej ważny niż wypełnienie, jest materiał zewnętrzny. Musi być bowiem ultralekki, cienki i odpowiednio wytrzymały, aby zapewnić wysoką trwałość i utrzymać puch na miejscu. Takie właśnie materiały są stosowane w śpiworach Rab – optymalnie dobrane do zastosowania.

W pogoni za śpiworem idealnym

Śpiwory Rab są cały czas dopracowywane, aby jak najlepiej służyły użytkownikom podczas wyjazdów w góry i nie tylko. W celu zmniejszenia wrażliwości na wilgoć marka stosuje puch hydrofobowy. Jest on specjalnie impregnowany, co przyspiesza jego schnięcie i sprawia, że nie chłonie tak szybko wody. Śpiwory z hydrofobowym puchem cechują się zwiększoną wszechstronnością i dobrze spisują się w szerszym zakresie warunków pogodowych. To bardzo dobry wybór dla osób poszukujących możliwie lekkich i wszechstronnych śpiworów. Ponadto śpiwory Rab są wykonywane w kilku wersjach, różniących się kształtem. Dla osób lubiących nieco większy komfort idealne będą modele oferujące więcej miejsca w środku. Z kolei osoby poszukujące minimalistycznych rozwiązań z chęcią wybiorą mocniej dopasowane śpiwory.