top

Śpiwór z puchem Pajak Radical 16H (180 cm) - red

4 454,99 zł 4 949,99 zł
-10%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór z puchem Pajak Radical 16H NE (180 cm) skierowany jest do turystów o wzroście do ok, 170 cm, którzy wybierają się na trekkingi w skrajnie niskich temperaturach. Dzięki temu zarówno wyprawa góry, jak i na któryś z biegunów ziemi stanie się bezpieczniejsza, a Ty skutecznie unikniesz groźnego wychłodzenia.

Ten model wykonano z najwyższą starannością o detale, więc zyskasz naprawdę dopracowany element wyprawowego ekwipunku. Oprócz wydajnej termicznie puchowej ociepliny zastosowano tu niezwykle wytrzymały materiał GELANOTS Ultra Light Rip Stop Shell. Jest on niezwykle cienki, a jednocześnie trwały, co ułatwi transport tego modelu w plecaku. Ryzyko, że gdzieś się on przetrze, jest znikome, a całość nie zwiększy zbyt mocno wagi tego modelu, co zimą jest istotne.

Śpiwór z puchem Pajak Radical 16H NE ma dużą ilość wypełnienia z najwyższej jakości naturalnego puchu gęsiego, stosowanego tylko w najbardziej zaawansowanym sprzęcie wyprawowym i górskim. Osiąga on sprężystość 900 cuin, co oznacza doskonałą termikę przy minimalnej wadze całości. Pomimo niedużych rozmiarów po spakowaniu, śpiwór doskonale utrzymuje odpowiednią temperaturę organizmu podczas snu. Nagrzane powietrze jest przytrzymywane pomiędzy puchem, tworząc świetną warstwę izolacyjną. Podczas pakowania śpiwora powietrze to jest wypychane na zewnątrz, dzięki czemu całość mieści się w niewielkim pokrowcu transportowym.

Innowacyjnym rozwiązaniem, które zastosowano w śpiworze, jest specjalna wewnętrzna warstwa IRL (IR Reflective Layer). Materiał ten pozwala na odbijanie części promieniowania podczerwonego wytwarzanego przez organizm użytkownika. Dzięki temu całość zapewnia jeszcze lepszą termikę i pozwala łatwiej utrzymać komfortową temperaturę ciała w czasie snu.

Śpiwór z puchem Pajak Radical 16H NE w celu maksymalnego wykorzystania właściwości termicznych ociepliny zastosowano tu dwa rzędy komór, ułożonych naprzemiennie, oferują doskonałą izolację i rozwiązują problem stref zimna. Konstrukcja z komorami typu HH gwarantuje równomierne rozłożenie ociepliny na całej powierzchni śpiwora. To zaawansowane rozwiązanie jest, stosowane tylko w najwyższej klasie śpiworów.

Całość konstrukcji tego modelu zawiera się w materiale GELANOTS Ultra Light Rip Stop Shell. Jego wysoka wytrzymałość wynika z zastosowania specjalnie opracowanego poliamidu. Dzięki temu ryzyko powstania przetarć lub przypadkowych uszkodzeń mechanicznych będzie niskie, więc zachowasz funkcjonalność tego modelu przez kolejne sezony.

Śpiwór z puchem Pajak Radical 16H NE opiera się na kształcie mumii, który pozwala w pełni wykorzystać właściwości termiczne naturalnej ociepliny. Wygodnie dopasowuje się on do sylwetki, więc ryzyko ucieczki ciepła zostanie ograniczone. Dodatkowo ten model wyposażono w dopasowany do głowy kaptur orazw ściągacz ze stoperem, dzięki czemu w czasie snu można dodatkowo ograniczyć wolną przestrzeń, przez którą normalnie uciekałoby ciepłe powietrze. Otwór na twarz jest bardzo mały, co ułatwia jego perfekcyjne dopasowanie. Całość jest wspomagana ocieplaną, wewnętrzną patką, umieszczoną wzdłuż zamka głównego.

Śpiwór z puchem Pajak Radical 16H NE doskonale sprawdza się w czasie zimowych ekspedycji himalajskich, a także wszędzie tam, gdzie temperatury osiągają ekstremalnie niskie wartości.

Pajak Radical 16H NE najważniejsze cechy:
 • Najcieplejszy śpiwór na świecie zaprojektowany z myślą o zimowych wyprawach wysokogórskich;
 • Zaawansowany układ trójwymiarowych komór z ociepliną (HH) zapewnia wyjątkowe właściwości izolacyjne;
 • Cienki i bardzo lekki materiał zewnętrzny GELANOTS Ultra Light Rip Stop Shell pozwala na kompaktowe spakowanie śpiwora;
 • Wewnętrzna warstwa IRL odbija część promieniowania podczerwonego wytwarzanego przez organizm, dodatkowo go ogrzewając;
 • Duża ilość wysokiej jakości wypełnienia z białego puchu gęsiego o sprężystości aż 900 cuin;
 • Ściągacz ze stoperem pozwalający idealnie dopasować kaptur do głowy i zminimalizować ucieczkę ciepła;
 • Ocieplona patka wzdłuż zamka zapobiega szybkiej ucieczce ciepła na zewnątrz;
 • Kołnierz termiczny ze ściągaczem i stoperem;
 • Pętelki pozwalające na zawieszenie śpiwora;
 • Wewnętrzna kieszonka zapinana na rzep;
 • Załączony pokrowiec transportowy oraz większy, do przechowywania śpiwora przez dłuższy czas.
Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537)
Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-31°C -43°C -73°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Pajak oparte są na testach wykonanych zgodnie z Normami Europejskimi (EN 13537).

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Naturalny puch gęsi to jeden z najlepszych izolatorów termicznych stosowanych w wysokiej jakości śpiworach i odzieży turystycznej. Zapewnia nieporównanie lepsze właściwości izolacyjne niż ociepliny syntetyczne, przy dużo mniejszej wadze. Jest to zasługą bardzo dużej sprężystości naturalnego puchu. Dzięki niej ekwipunek wypełniony puchem zajmuje minimalną ilość miejsca po spakowaniu. Po wyciągnięciu z pokrowca transportowego puch się rozpręża i doskonale przytrzymuje nagrzane przez organizm powietrze, tworząc perfekcyjną warstwę izolacyjną. Śpiwory marki Pajak wypełniane są wysokiej jakości puchem gęsim pochodzącym z Polski. Jakość puchu jest ściśle monitorowana, a sam puch przechodzi skomplikowany proces oczyszczania, aby w produkcie finalnym zapewniał najlepsze właściwości użytkowe.
Konstrukcja komór HH to najbardziej zaawansowane rozwiązanie stosowane w śpiworach przeznaczonych na najniższe zakresy temperatur. Trójwymiarowe komory z puchowym wypełnieniem zostały ułożone naprzemiennie w dwóch rzędach. Dzięki temu znacząco zmniejszono straty ciepła powodowane przez szwy, a konstrukcja zapewnia równomierną izolację na całej powierzchni śpiwora. Konstrukcja komór HH to gwarancja najlepszych właściwości termicznych.
IRL (IR Reflective Layer) to specjalny materiał zastosowany wewnątrz śpiwora, który pozwala na znaczne polepszenie jego właściwości termicznych. 60% ciepła wytwarzanego przez organizm człowieka ma formę promieniowania podczerwonego. Warstwa IRL odbija nawet 50% tego promieniowania, skutecznie dogrzewając użytkownika. Technologia ta doskonale sprawdza się w śpiworach przeznaczonych na najzimniejsze warunki.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czerwony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pajak Sleeping Bags
Rodzaj puchu Puch gęsi
Sprężystość puchu (cuin) 900
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny v
Listwa termiczna v
Wymiary pakunku ok. 46 x ø 28 cm
Materiał zew. GELANOTS Ultra Light Rip Stop Shell
Na wzrost do ok. 175 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -31°C/-43°C/-73°C
Wypełnienie Biały puch gęsi 900 cuin
Waga wypełnienia 1500 g Rozmiar L
Waga całkowita ok. 1698 g

Śpiwór z puchem Pajak Radical 16H (180 cm) - red - opinie klientów

0.0
0 opinie