top

Śpiwór wyprawowy Robens Couloir 1000 (190 cm)

1 639,92 zł 1 999,90 zł
-18%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór wyprawowy Robens Couloir 1000 190 cm to model dla lubiących ekstremalne wyzwania górskich turystów. Zakres oferowanych temperatur pozwoli na podejmowanie się biwaków na szlaku mroźną zimą bez ryzyka łatwego wychłodzenia organizmu. W śpiworze Robens wyśpisz się wygodnie nabierając energii do dalszych aktywności. Model dla osób o maksymalnym wzroście 190 cm.

Projektanci Robens w gamie swoich produktów oferują wszystko, co jest niezbędne na górskich biwakach. U Duńczyków znajdziesz zarówno funkcjonalne namioty, jak i nowoczesne śpiwory pozwalające skutecznie chronić się przed wychłodzeniem podczas nocy spędzanych nieopodal szlaków. Ta dopracowana konstrukcja jest niezbędna, gdy chcesz się podjąć zimowych trekkingów i spędzić każdą noc z zachowaniem optymalnego komfortu termicznego.

Śpiwór wyprawowy Robens Couloir 1000 z racji swojego charakteru został wypełniony najskuteczniejszą w ochronie przed wychłodzeniem ociepliną. Duńscy projektanci zastosowali tutaj naturalny puch kaczy o sprężystości 700 cui, który na całym świecie jest doceniany za świetne właściwości termiczne. Dzięki temu śpiąc w tym modelu zaznasz komfortowego ciepła, które pozwoli rozgrzać przemarznięty górską wędrówką organizm. Ocieplina śpiwora Robens Couloir 1000 umieszczona została w specjalnych komorach, co chroni przed jej niepożądanym przemieszczaniem się. Sprawia to, ze unikniesz powstawania nieprzyjemnego zjawiska lokalnych wychłodzeń, które powodują niepotrzebne straty ciepła. Zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny materiał tego modelu został wykonany w technologii Toray opierającej się na nylonie o zwiększonej wytrzymałości na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Model ten zapinany jest wygodnym w użyciu dwubiegowym zamkiem błyskawicznym wykonanym przez japońską markę YKK®. Jego konstrukcja ogranicza ryzyko zacinania, a na końcu umieszczony został ochraniacz podbródka.

Śpiwór wyprawowy Robens Couloir 1000 to klasyczny kształt typu mumia, którego anatomiczny profil odpowiada za wygodne przyleganie do ciała, co przekłada się na skuteczniejsze wykorzystanie właściwości termicznych kaczego puchu. Kaptur o konstrukcji 3D otacza głowę przyjemną warstwą ciepła, a w jego okolicy zostały umieszczone ściągacze ze stoperami. Po wejściu do śpiwora dociągniesz je według indywidualnych potrzeb tak, by ten model maksymalnie przylegał do ciała chroniąc przed wychłodzeniem. W modelu Robens Couloir 1000 zastosowano kołnierz termiczny, a także ocieploną, wewnętrzną patkę, poprowadzoną wzdłuż zamka głównego. Skutecznie przeciwdziałają one szybkiemu wydostawaniu się na zewnątrz nagrzanego powietrza. Konstrukcja odcinka stóp opiera się na technologii Shark Fin tak, by jednocześnie zapewnić optymalną swobodę ruchów, a także niezbędną mroźną zimą termikę.

Śpiwór wyprawowy Robens Couloir 1000 to prawdziwie dopracowana konstrukcja oferująca komfort termiczny na najwyższym poziomie podczas każdej mroźnej nocy spędzanej na górskim biwaku.

Robens Couloir 1000 najważniejsze cechy:
 • Wygodny śpiwór wypełniony naturalna kaczą ociepliną 95/5 700 cui;
 • Puch został pokryty impregnatem hydrofobowym dla lepszej ochrony przed wilgocią;
 • Kształt komór z puchem zapobiega jego przemieszczaniu i tworzeniu kanałów z zimnym powietrzem;
 • Materiał śpiwora to wytrzymały nylon 20D opracowany w technologii Toray;
 • Anatomiczny profil tego modelu odpowiada za wygodę oraz optymalne rozłożenie termiki chroniąc przed wychłodzeniem;
 • Kaptur wykonany w technologii 3D dobrze chroni głowę i wygodnie się do niej dopasowuje;
 • Dwubiegowy zamek błyskawiczny japońskiej marki YKK® ogranicza ryzyko zacinania się;
 • Wewnętrzne ściągacze ze stoperami dla lepszego dopasowania śpiwora do sylwetki;
 • Listwa oraz kołnierz termiczny, maksymalnie redukują straty ciepła i zwiększają komfort termiczny;
 • Konstrukcja Shark Fin zapewnia więcej miejsca na stopy, pozwalając na ich naturalne położenie w czasie snu;
 • Ochraniacz podbródka na końcu zamka błyskawicznego;
 • Model czterosezonowy;
 • Worek kompresyjny w zestawie;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 23537-1):

Temp. komfortu Temp. limitu Temp. minimalna
-12°C -21°C -44°C

Zakresy temperatur wg normy EN 23537-1

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.
 • Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
 • Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Naturalny puch kaczy to jeden z lepszych izolatorów termicznych stosowanych w wysokiej jakości śpiworach i odzieży turystycznej. Zapewnia nieporównanie lepsze właściwości izolacyjne niż ociepliny syntetyczne, przy dużo mniejszej wadze. Jest to zasługą bardzo dużej sprężystości naturalnego puchu. Dzięki niej ekwipunek wypełniony puchem zajmuje minimalną ilość miejsca po spakowaniu. Jakość puchu jest ściśle monitorowana, a sam puch przechodzi skomplikowany proces oczyszczania, aby w produkcie finalnym zapewniał najlepsze właściwości użytkowe.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Żółty
Płeć Unisex
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 700
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. Toray nylon 20D 380T
Wymiary pakunku ok. 40 x ø25 cm
Materiał zew. Toray nylon 20D 380T
Na wzrost do ok. 190 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -12°C/-21°C/-44°C
Wypełnienie Puch kaczy 95/5 700 cui
Waga wypełnienia 1000 g
Waga całkowita ok. 1598 g (wraz z pokrowcem)

Śpiwór wyprawowy Robens Couloir 1000 (190 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinie