top

Śpiwór turystyczny Robens Couloir 750 (190 cm) - yellow

1 169,99 zł 1 799,99 zł
-35%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór turystyczny Robens Couloir 750 190 cm to idealny model na zimowe trekkingi, gdy chcesz każdą noc spędzaną pod namiotem spędzić z zachowaniem komfortowego ciepła. Nowoczesna konstrukcja wygodnie dopasowuje się do sylwetki, co zapewni optymalną swobodę ruchów w trakcie odpoczynku po całodniowej aktywności. Model dla osób o maksymalnym wzroście 190 cm.

Projektanci Robens posiadają bogate doświadczenie w tworzeniu funkcjonalnego ekwipunku biwakowego dostosowanego do różnych warunków atmosferycznych. W przypadku tego modelu mamy do czynienia z puchem kaczym świetnie sprawdzającym się jako izolacja termiczna podczas wypadów w góry mroźną zimą. Warty zaznaczenia jest fakt, że śpiwór Robens otrzymał prestiżową nagrodę OutDoor Industry Award na targach w niemieckim Friedrichshafen za wielki wysiłek projektantów włożony w opracowanie tej nowoczesnej konstrukcji.

Śpiwór turystyczny Robens Couloir 750 to model, który zabierzesz ze sobą na górskie trekkingi mroźną zimą, a dzięki naturalnej kaczej ocieplinie zapewnisz sobie komfort termiczny, skutecznie chroniąc się przed wychłodzeniem. Duńscy projektanci zastosowali tutaj puch o sprężystości 700 cuin, który został dodatkowo pokryty impregnatem hydrofobowym. Pozwoli to lepiej zabezpieczyć ocieplinę przed wilgocią, co ma istotne znaczenie dla ochrony przed zbijaniem się puchu. Zastosowane w śpiworze Robens Couloir 750 wypełnienie zostało umieszczone w specjalnych komorach, co chroni przed powstawaniem niepożądanych stref zimna i lokalnych wychłodzeń. Zewnętrzny oraz wewnętrzny materiał modelu Robens został wykonany w technologii Toray opierającej się na nylonie o zwiększonej wytrzymałości na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Model ten zapinany jest wygodnym w użyciu dwubiegowym zamkiem błyskawicznym wykonanym przez japońską markę YKK®. Jego konstrukcja ogranicza ryzyko zacinania, a na końcu umieszczony został ochraniacz podbródka.

Śpiwór turystyczny Robens Couloir 750 to klasyczny krój typu mumia, w którym wygodnie się ułożysz, zapewniając sobie komfort każdej nocy spędzanej pod namiotem zimą. Kaptur o konstrukcji 3D otacza głowę przyjemną warstwą ciepła, a w jego okolicy zostały umieszczone ściągacze ze stoperami. Po wejściu do śpiwora dociągniesz je według indywidualnych potrzeb tak, by ten model maksymalnie przylegał do ciała, chroniąc przed wychłodzeniem. W modelu Robens Couloir 750 zastosowano kołnierz termiczny, a także ocieploną, wewnętrzną patkę, poprowadzoną wzdłuż zamka głównego. Skutecznie przeciwdziałają one szybkiemu wydostawaniu się na zewnątrz nagrzanego powietrza. Konstrukcja odcinka stóp opiera się na technologii Shark Fin tak, by jednocześnie zapewnić optymalną swobodę ruchów, a także niezbędną mroźną zimą termikę.

Śpiwór turystyczny Robens Couloir 750 to świetny kompan, który doskonale sprawdzi się na zimowych biwakach, skutecznie chroniąc organizm przed wychłodzeniem.

Śpiwór Robens Couloir 750 - najważniejsze cechy:

 • Wygodny śpiwór wypełniony hydrofobowym puchem kaczym 95/5 700 cuin;
 • Impregnacja hydrofobowa sprawia, że puch nie traci swojej struktury i właściwości izolacyjnych podczas kontaktu z wilgocią;
 • Kształt komór z puchem zapobiega jego przemieszczaniu i tworzeniu kanałów z zimnym powietrzem;
 • Materiał śpiwora to wytrzymały i lekki nylon 20D;
 • Anatomiczny profil tego modelu odpowiada za wygodę oraz optymalne rozłożenie termiki chroniąc przed wychłodzeniem;
 • Kaptur wykonany w technologii 3D dobrze chroni głowę i wygodnie się do niej dopasowuje;
 • Dwubiegowy zamek błyskawiczny japońskiej marki YKK® ogranicza ryzyko zacinania się;
 • Wewnętrzne ściągacze ze stoperami dla lepszego dopasowania śpiwora do sylwetki;
 • Listwa oraz kołnierz termiczny, maksymalnie redukują straty ciepła i zwiększają komfort termiczny;
 • Konstrukcja Shark Fin zapewnia więcej miejsca na stopy, pozwalając na ich naturalne położenie w czasie snu;
 • Ochraniacz podbródka na końcu zamka błyskawicznego;
 • Model trój sezonowy;
 • Worek kompresyjny w zestawie;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 23537-1):

Temp. komfortu Temp. limitu Temp. minimalna
-8°C -15°C -36°C

Zakresy temperatur wg normy EN 23537-1

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.

 • Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
 • Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Naturalny puch kaczy to jeden z lepszych izolatorów termicznych stosowanych w wysokiej jakości śpiworach i odzieży turystycznej. Zapewnia nieporównanie lepsze właściwości izolacyjne niż ociepliny syntetyczne, przy dużo mniejszej wadze. Jest to zasługą bardzo dużej sprężystości naturalnego puchu. Dzięki niej ekwipunek wypełniony puchem zajmuje minimalną ilość miejsca po spakowaniu. Jakość puchu jest ściśle monitorowana, a sam puch przechodzi skomplikowany proces oczyszczania, aby w produkcie finalnym zapewniał najlepsze właściwości użytkowe.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Żółty
Płeć Unisex
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 750
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. 100% nylon 20D 380T Taffeta
Wymiary pakunku ok. 39 x ø 22 cm
Materiał zew. 100% nylon 20D 380T Toray Taffeta
Na wzrost do ok. 190 cm
Zakres temperatur -8°C/-15°C/-36°C
Wypełnienie Puch hydrofobowy kaczy 95/5 700 cuin
Waga wypełnienia 750 g
Waga całkowita ok. 1283 g

Śpiwór turystyczny Robens Couloir 750 (190 cm) - yellow - opinie klientów

0.0
0 opinie