top

Śpiwór turystyczny Pajak Core 400 (180 cm) - navy/blue

1 160,99 zł 1 289,99 zł
-10%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór turystyczny Pajak Core 400 (180 cm) jest właściwym wyborem podczas noclegu w terenie w przejściowych porach roku. Zapewnia on wtedy pożądany komfort termiczny, co jest zasługą wykorzystania puchowego wypełnienia. Całość jest także lekka. W modelu tym wykorzystano bowiem cechujący się niską wagą, a przy tym zwiększoną wytrzymałością, materiał Toray Airtastic. Śpiwór sprawdzi się u osób mierzących do 180 cm.

Zastosowanie technicznych materiałów sprawia, że całość niepotrzebnie Cię nie dociąży. Ułatwia to zabranie modelu ze sobą podczas górskich wypadów. Śpiwór Pajak Core 400 powstał także z zastosowaniem anatomicznego profilu, co zapewnia wygodę. Ściągacz w kapturze pozwala ponadto na jego właściwe dopasowanie do głowy, tak aby jak najbardziej zminimalizować ucieczkę ciepła.

Śpiwór turystyczny Pajak Core 400 powstał z zastosowaniem wytrzymałego materiału zewnętrznego Toray Airtastic. Ta techniczna tkanina sprawia, że model na dłużej Ci posłuży. Jest bowiem mniej podatny na uszkodzenia. Dodatkowo jest lekka, przyczyniając się do ogólnej niskiej wagi modelu. Za utrzymanie odpowiedniej temperatury przy ciele odpowiada natomiast puchowa ocieplina. Wykorzystany puch kaczy ma sprężystość 700 cuin, dzięki czemu przez długi czas chroni od wychłodzenia. Wypełnienie docenisz także za niską wagę oraz dobrą kompresyjność. Zdecydowanie ułatwia to transport śpiwora. Dodatkowo, aby ograniczyć możliwość migracji ociepliny, w konstrukcji modelu wykorzystano komory. W przekroju poprzecznym przypomina kształtem literę Z, co pozwala na zredukowanie wystąpienia stref wychłodzenia.

Śpiwór turystyczny Pajak Core 400 to model o konstrukcji mumii. Anatomiczny profil sprawia, że całość optymalnie dopasowuje do sylwetki podczas snu, minimalizując straty ciepła. Co więcej, wykorzystany kaptur wyposażono w ściągacz ze stoperem, co pozwala na jego odpowiednie dostosowanie do głowy. Zapobiega to ucieczce ciepłego powietrza. Podobną rolę spełnia ocieplana, wewnętrzna patka, umieszczona wzdłuż zamka głównego.

Śpiwór turystyczny Pajak Core 400 jest modelem, który podnosi komfort podczas nocnej regeneracji sił. Izoluje od chłodu oraz odznacza się wygodną konstrukcją. Dodatkowo materiał zewnętrzny jest wytrzymały, dając szansę na dłuższe cieszenie się właściwościami całości.

Pajak Core 400 najważniejsze cechy:

 • Model świetnie sprawdzający się w przejściowych porach roku, kiedy temperatury zbliżają się do zera;
 • Konstrukcja zapewniająca połączenie niskiej wagi i bardzo dobrej izolacji;
 • Wytrzymały materiał zewnętrzny Toray Airtastic, który wyróżnia się również lekkością;
 • Lekkie wypełnienie z kaczego puchu o sprężystości 700 cuin;
 • Ściągacz ze stoperem pozwalający idealnie dopasować kaptur do głowy i zminimalizować ucieczkę ciepła;
 • Ocieplona patka wzdłuż zamka zapobiega szybkiej ucieczce ciepła na zewnątrz;
 • Pętelki pozwalające na zawieszenie śpiwora;
 • Załączony pokrowiec transportowy.
Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
0°C -6°C -24°C

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.

 • Komfort (T comf) – temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do “standardowej”, najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem, wybierając śpiwór, powinny kierować się kobiety.
 • Temperatura graniczna (T lim) – najniższa temperatura, w jakiej “standardowy mężczyzna” może spać komfortowo. Tym parametrem, wybierając śpiwór, powinni kierować się mężczyźni.
 • Temperatura ekstremalna (T min) – przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach “przeciętnej kobiety”). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Granatowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pajak Sleeping Bags
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 700
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. Toray Airtastic
Wymiary pakunku ok. 30 x ø 20 cm
Materiał zew. Toray Airtastic
Na wzrost do 180 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur 0°C/-6°C/-24°C
Wypełnienie Puch kaczy 700 cuin
Waga całkowita ok. 828 g

Śpiwór turystyczny Pajak Core 400 (180 cm) - navy/blue - opinie klientów

0.0
0 opinie